Beykoz Tokatköyde 2b arazilerin fiyatları ne kadar

Beykoz Tokatköyde 2b arazilerin fiyatları ne kadar

Üçüncü köprü güzergahındaki Beykoz'un Tokatköy Mahallesi (köyü), arsa yatırımcılarının en çok uğradığı bölgelerden. Arsa fiyatları son birkaç yıldır yükseliyor. Bölgede yeni üniversiteler inşa halinde, markalı konut projeleri gün sayıyor...

Beykoz Ortaçeşme ve Çamlıbahçe sakinlerine tapu müjdesi!

Beykoz Belediyesi tarafından Ortaçeşme ve Çamlıbahçe Mahallelerinde 2B tapusunu almaya hak kazanan vatandaşlar için tapu teslim töreni gerçekleştirildi.

Beykoz Alibahadır Mahallesi'nde tapu sevinci!

Beykoz Belediyesi tarafından Alibahadır Mahallesi’nde 2B tapusunu almaya hak kazanan 13 ilçe sakinine tapuları teslim edildi.

Beykoz Çavuşbaşı imar çalışmalarında son adımlar!

2B arazisi ve kaçak yapılaşma sorunu ile öne çıkan Beykoz Çavuşbaşı bölgesinin imar çalışmalarında sona geliniyor.

Beykoz Ayazma mevkiindeki 2B sorunu meclis gündeminde!

Beykoz Tokatköy Mahallesi Ayazma mevkiindeki yerleşim alanlarının 2/B kapsamı dışında tutulması ve tapu tahsis belgeleri iptal edilen vatandaşların durumu TBMM gündemine taşındı..

Beykoz'daki 2B arazilerine ilişkin 9 sorun TBMM'de!

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul'un Beykoz ilçesinde 2/B kapsamında orman sınırı dışına çıkartılan arazilere ve özel proje alanı uygulamalarına ilişkin soru önergesi hazırladı.

Beykoz'da 2B dışına çıkartılan arazilere ilişkin 9 sorun mecliste!

İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İstanbul'un Beykoz ilçesinde 2B düzenlemesine göre orman sınırı dışına çıkartılan arazilere ilişkin soru önergesi hazırladı..

Boğaz'daki 2B arazileri dönüşüm için üç yıldır bekliyor!

İstanbul Boğazı'nda 2B arazilerinin dönüşümü üç yıldır bekliyor. Beykoz'da vatandaşların kullanımındaki arsalar için belediyeye ücretler ödendi. Müteahhitlerle anlaşmaları yapılan arsaların imar planları da bir yıl önce tamamlandı.

Cihangir Dönmez'den İdris Güllüce'ye Beykoz orman davası mektubu!

2B arsa ve arazi uzmanı Hukukçu Cihangir Dönmez'den Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'ye Beykoz'un 1-5000 ve 1-1000 ölçekli Revizyon İmar Planları ile ilgili açık mektup geldi.

Beykoz imar planları 2B arazileri de hesaba katılarak hazırlandı!

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Boğaziçi Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgeleri 1/5000 ve 1/1000 Ölçekli İmar Planları için "İmar planlarını 2/B arazilerinde kalan vatandaşlarımızı ve haklarını da gözeterek hazırladık" dedi.

Beykoz Çubuklu'da Kiptaş ve belediye işbirliğiyle kentsel dönüşüm yapılacak!

İstanbul Boğazı'ndaki 2B arazilerde ilk dönüşüm çalışması Beykoz'da başlıyor. Orman vasfını yitiren 2B arazilerinin satışıyla ilgili çalışmaların tamamlanmasının ardından, satış işlemlerini bitiren vatandaşlar kentsel dönüşüm için müracaat ediyor.

Beykoz'da imar planı çıkmadan fiyatlar yüzde 40 arttı!

Türkiye'nin en değerli 2B arazilerinin yer aldığı Beykoz Karlıtepe'de müteahhitler emlak anlaşmaları için kapı çalmaya başladı. İstanbul'un en değerli 2B arazilerinin yer aldığı Beykoz'da imar planı hayali fiyatları tavan yaptı...

Beykoz Karlıtepe'de arsaların metrekare fiyatları 2 bin 500 liraya çıktı!

İstanbul'un en gözde 2B arazilerinin yer aldığı Beykoz'da tapu alma sürecinin başlamasıyla imar ve iskan trafiği de arttı. Boğaz'a nazır arazilerde inşaat yapmak için kolları sıvayan müteahhitlik firmaları arsa sahiplerinin önünde kuyruğa girdi...

Beykoz'da 2B hak sahipleri tapularına kavuştu!

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Beykoz Belediyesi'nin düzenlediği tapu dağıtım ve toplu açılış töreninde, 2/B sorununun çözülmesiyle tapu almaya hak kazanan 141 vatandaşın tapularını verdi...

Beykoz Tokatköyde 2b arazilerin fiyatları ne kadar Haberi

Beykoz Tokatköyde 2b arazilerin fiyatları ne kadar

İSTANBUL Boğazı'na kurulmakta olan üçüncü köprünün güzergahında yer alan Beykoz İlçesi, birkaç yıldır arazi yatırımcılarının markajı altında. Nedeni malum; hedef köylünün elindeki 2B arazilerini uygun fiyata satın alabilmek. Çünkü İstanbul'da 2B arazilerinin yarıdan fazlası bu ilçede bulunuyor. Şu anda Beykoz'da yaklaşık 27 bin dönüm 2B arazisi var. Arsa yatırımcılarının Beykoz'da en çok araştırma yaptıkları bölgelerin başında ise Tokatköy Mahallesi geliyor. 


Mahalle, yaklaşık 4 bin dönüm arsa potansiyeline sahip. Bunun 2 bin dönümü 2B arazisi, kalan bölümü ise Hazine ve diğer imarsız arazilerden oluşuyor. Arsa yatırımcısının Tokatköy'e ilgi göstermesinin ana nedeni ise, bölgedeki 2B arazilerinin tapularının verilmeye başlaması ve bölgedeki imar çalışmalarının yakında sonuçlandırılacak olması. Tokatköy sakinleri açısından bu iki olumlu gelişme mahalledeki arsaların fiyatlarının son birkaç yılda iki ila beş...