Beyşehir Gölü

Beyşehir Gölü

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, "Konya'nın denizi" olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü'nün ilçe merkezindeki kıyılarında yeni bir kumsal alan oluşturmayı planladıklarını söyledi. İşte açıklama...

Beyşehir Gölü'nün su seviyesi yükseldi!

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaz döneminde yaşanan aşırı kuraklık nedeniyle su seviyesi gözle görülür ölçüde düşen Beyşehir Gölü için Aralık döneminde gelen yağmur ve kar yağışlarının umut olduğunu söyledi

Beyşehir Gölü'nde Kababurun'u yaşatma operasyonu sürüyor!

Beyşehir Gölü'nde Kababurun'u yaşatma operasyonu sürüyor. Beyşehir Gölü'nde yaşayan ve nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan kababurun balığının yetiştirilen 20 bin yavrusu, göl sularıyla buluşturuldu

Beyşehir Gölü,eski günlerine kavuştu!

Ülkemizin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölünde su seviyesi, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından alınan tedbirler neticesinde tatmin edici noktaya ulaşarak eski günlerine döndü.

Beyşehir Gölü'nde yeni av sezonu açıldı!

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir'de 3 ay boyunca süren av yasağının ardından göle serdikleri ağları toplayan balıkçılar, yeni sezonun ilk gününde umduklarını bulamadı.

Beyşehir Gölü'nde araştırma faaliyetleri başladı!

Selçuk Üniversitesi tarafından hazırlanan proje çevresinde temin edilen, Konya ve çevresindeki göllerde bilimsel araştırmalar yapmak üzere kullanılacak tekne,Beyşehir gölüne indirildi.Konya ve çevresinde doğa göllerde bilimsel araştırmalar yapıldı.

Beyşehir Gölü'ne küçük tekne yanaşma yerleri yapılacak!

Beyşehir Gölü'nde küçük teknesi olan ve balıkçılık faaliyeti gösteren tekne sahiplerini sevindirecek haber Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından geldi. Beyşehir Gölü'ne küçük tekne yanaşma yerleri yapılacak...

Beyşehir Gölü kıyısında dev proje yapılacak!

Devlet Su isleri 4. Bölge Müdürlüğü, Beyşehir Belediyesi' nin talebiyle Beyşehir Gölü kıyı iyileştirme işi için ihale açtı. 28 Ocak'ta yapılacak ihaleyle yapım çalışmalarına başlanacak...

Beyşehir Gölü Milli Parkı eko turizme kazandırılıyor!

Türkiye’nin en önemli milli parklarından olan Beyşehir Gölü Milli Parkı, eko turizmine kazandırılıyor. Bu yıl içerisinde milli park sahasında sürdürülebilir eko turizm planlamasının yapıldığı bildirildi....

Mada Adası sakinleri, adaya köprü yapılsın istiyor!

Beyşehir Gölü üzerindeki Mada Adası sakinleri, en önemli geçim kaynağı olan hayvanlarını, balıkçı teknelerinin çektiği dubayla, adadan 700 metre uzaklıkta bulunan karaya geçirdikten sonra kurbanlık pazarında satışa sunuyor

Adil Bayındır'dan 'Beyşehir Gölü imara açıldı' iddiasına cevap: İnşaat yok, beton yok! 

Konya Beyşehir’in Bağımsız Belediye Başkanı Adil Bayındır, Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir’in çevresinin imara açıldığına yönelik iddialara ilişkin, "İnşaat yok, beton yok, ben buralıyım Beyşehir benim suyum" dedi.

Türkiye’nin en büyük tatlı su gölü Beyşehir’e plaj ve marina yapılacak!

Türkiye'nin en büyük tatlı su gölleri arasında yer alan Beyşehir Gölü kenarındaki 188 hektarlık alanda plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler inşa edilecek.

Beyşehir'de 188 hektarlık alanda turizm tesisi kuruluyor! 

Beyşehir Gölü, turizme kazandırılıyor. Beyşehir Gölü kenarında 188 hektarlık alanda; plaj, marina, kamping alanı, bungalovlar ve çadır kamplı tesisler inşa ediliyor.

Beyşehir Gölü Milli Parkı sınırları değişti!

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onaylamasının ardından Beyşehir Gölü Milli Parkı sınırlarının değiştirilmesi kararının Beyşehir yöresinde hayata geçmeyi bekledikleri bazı projelerin önünü açtığını dile getirdi.

Mada Adası'nın ulaşım sorunu TBMM'de!

Beyşehir Gölü'nde yer alan Mada Adası'nın ulaşım sorunu TBMM'de konu oldu. CHP Isparta Milletvekili İrfan Bakır konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Konya Beyşehir Vuslat Parkı'nda yeni düzenlemeler yapılacak!

Konya Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir Gölü sahilindeki Vuslat Parkı'nda belediye tarafından yürütülen yeni düzenleme çalışmalarını yerinde inceledi.

Mada Adası'na iskele yapılacak!

Beyşehir Gölü’nde 150 yılı aşkın süredir yaşamın devam ettiği Anadolu’nun bilinmeyen adası Mada’yı 700 metre uzaklıktaki karaya bağlamak için iskele yapılacak

Beyşehir Gölü'nün kıyısına kumsal yapılacak!

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, "Konya'nın denizi" olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü'nün ilçe merkezindeki kıyılarında yeni bir kumsal alan oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Konya Beyşehir Gölü'ne yeni kumsal!

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, "Konya'nın denizi" olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü'nün ilçe merkezindeki kıyılarında yeni bir kumsal alan oluşturmayı planladıklarını söyledi. İşte açıklama...

Konya Beyşehir'e yeni kumsal sahil!

Konya’nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, “Konya’nın denizi” olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü’nün ilçe merkezindeki kıyılarında yeni bir kumsal alan oluşturmayı planladıklarını söyledi.

Kubadabad Sarayı turizme kazandırılacak!

Selçuklu Sultanı Alaaddin Keykubad’ın Beyşehir Gölü kıyısında yer alan yazlık sarayı Kubadabad, kazı ve konservasyon çalışmalarının ardından turizme kazandırılacak.

Konya Derbent'teki sanayi sitesi yeniden yapılacak!

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar yaptığı açıklamada, Aladağ’dan gelen suların aktığı ilçe merkezinden geçen ve suları Beyşehir Gölü’ne kadar ulaşan derenin üzerinde sanayi sitesi dükkanı döneminin çok yakın bir gelecekte tarih olacağını söyledi.

Beyşehir'e yeni doğal kaynak suyu getiriliyor!

Konya’nın Beyşehir ilçesinin yeni doğal kaynak içme suyu projesinin ihalesinin yapılarak proje çalışmalarına başlandı. Proje tamamlandığında Beyşehir Gölü’nden içme ve kullanma suyu alımından vazgeçileceği açıklandı.

Beyşehir Gölü

Beyşehir Gölü Beyşehir Gölü

Konya'nın Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, "Konya'nın denizi" olarak nitelendirdikleri Beyşehir Gölü'nün ilçe merkezindeki kıyılarında yeni bir kumsal alan oluşturmayı planladıklarını söyledi. 


Beyşehir Belediyesi Meclisi'nin Şubat ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Murat Özaltun, önümüzdeki süreçte hayata geçirmek istedikleri projeleri anlattı. 


Göl kıyısındaki Vuslat Parkı içerisinde Beyşehir Belediyesi tarafından yaptırılan mevcut yüzme havuzu ile Jandarma Asayiş Bot Komutanlığının konuşlu olduğu burun arasında yaklaşık 500 metrelik bir kısımda koruma amaçlı imar planında deniz kumu da dökülüp sahil oluşturulabilecek bir alanın bulunduğunu anlatan Özaltun, "O alanı komple deniz kumuyla kumlama yapabiliyoruz. Ayrıca, jandarma burnunun orada imar planına göre yasal yönden 2 ayrı ahşap iskele de yapma imkanımız var. İlerleyen süreçte bu kıyı şeridimizde kumsalı olan bir sahil alanı oluşturabilmek için...