Bodrum ev kiraları

Bodrum ev kiraları

Bodrum'da koronavirüs salgını ev kiralarını uçurdu. Bodrum'da merkez dışında ise yeni inşaatlar hız kesmiyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras inşaatların hepsinin imar planında yer aldığını söyledi.

Kira fiyatlarına koronavirüs etkisi!

Koronavirüs ve deprem nedeniyle büyük şehirlerden kaçan vatandaşların ilk tercihi Bodrum oluyor. Bu durumu fırsat bilen ev sahipleri de kira fiyatlarına zam yapmaya başladı.

Pandemi İstanbul'un hangi ilçelerinde kira fiyatlarını uçurdu?

Koronavirüs salgınıyla beraber kalabalıktan uzak olmaya ve müstakil yaşama talep arttı. Bu talep şehir merkezlerinden uzak bölgelerde ev kiralarını uçurdu. İşte İstanbul'da kiraların uçtuğu ilçeler...

İstanbul'un hangi ilçesinde ev kiraları 2 katına çıktı?

İstanbul'un konutta öne çıkan ilçesi Esenyurt, son zamanlarda polisiye olaylarla gündemde. Peki Esenyurt'ta emlak sektörünün son durumu ne? Ev fiyatları ne oldu? İşte detaylar...

Konut satış fiyatları ve kiraları en çok hangi bölgelerde arttı?

Koronavirüs salgını sebebiyle evde geçirilen süreler arttı. Uzaktan çalışmanın yaygın hale gelmesiyle de birlikte gayrimenkul sektörü canlandı. Peki Türkiye genelinde konut fiyatları ne oldu? İşte konut satış fiyatları ve ev kiralarında en çok artış yaşanan bölgeler...

İstanbul'da en yüksek konut kirası hangi ilçede?

İstanbul’da ev kiraları son bir yılda yüzde 10,81 arttı. Endeksa verilerine göre, İstanbul genelinde ortalama kira bedeli bin 667 TL oldu. İstanbul’da metrekare kira bedellerinin en yüksek olduğu ilçeler ise Sarıyer, Beşiktaş, Bakırköy ve Beyoğlu olarak belirlendi.

ABD'de ev kiralarının iptal edilmesi için protesto düzenlendi! 

ABD'nin New York şehrinde toplanan bir grup pandemi döneminde ev kiraların iptal edilmesi için protesto düzenledi. 

Sakarya'da esnaflar ev kiralarını ödeyemiyor!

Koronavirüs nedeniyle Sakaryalı esnafın sıkıntı yaşadığını dile getiren İyi Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan esnafın ev kirasını bile ödeyemediğini dile getirdi.

İstanbul'da en yüksek kira hangi ilçede ödeniyor?

Koronavirüs salgını ile beraber özellikle bazı ilçelerde kira ücretleri arttı. Ev kiralarının yüzde 10.81 artış gösterdiği İstanbul’da, kiralar ücretleri en çok Sarıyer'de arttı. 

İstanbul'da ev kiraları en çok hangi ilçelerde arttı?

İstanbul’da kiralık konut fiyatları son bir yılda bazı ilçelerde yüzde 100’ün üzerinde arttı. Arzın azalması, satılık ev fiyatlarının çok yüksek olması ve tüketicinin kiralık evlere yönelmesinin yanı sıra kentsel dönüşüm de fiyat artışını etkiledi.

Bodrum'da inşaatlar hızlandı!

Bodrum'da koronavirüs salgını ev kiralarını uçurdu. Bodrum'da merkez dışında ise yeni inşaatlar hız kesmiyor. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras inşaatların hepsinin imar planında yer aldığını söyledi.

Marmaris'te ev kiraları yüzde 80 arttı! 

Pandemi sonrasında Ege'ye olan talebin artması sonrasında Marmaris'te de kira ücretleri arttı. İlçe genelinde kira ücretleri yüzde 80 arttı. 

Almanya'daki ev kiraları cep yakıyor!

Almanya’daki ev kiraları ve emlak fiyatı artışlarında Münih liderliğini yine korudu. Konut kiralarıyla ilgili istatistik verilerini yayımlayan statista’nın son yaptığı açıklamaya göre Bavyera’nın başkenti Münih’te ortalama kira bedeli metrekare başına 18 euro 61 cent oldu.

Kovid-19 İspanya'da ev kiralarını düşürdü!

İspanya'nın iki büyük kenti Madrid ve Barcelona'da yüksekliğiyle tepki çeken kiralar pandemide ciddi oranda düştü. Buna göre, kiralar Barselona'da yüzde 17, Madrid'de yüzde 12 oranında azaldı.

Şanlıurfa'da kira fiyatları arttı!

Şanlıurfa'da ev kiraları günden güne artıyor. Faizlerin yükselmesi ve pandemi nedeniyle kent emlak sektöründe en durgun günlerini yaşıyor.

Bodrum ev kiraları Haberi

Bodrum ev kiraları

Sözcü Gazetesi köşe yazarı Rahmi Turan, bugünkü köşesinde Bodrum'un imar durumunu kaleme aldı. 

İşte Rahmi Turan'ın 'Bodrum artık 82’nci il olmalı' başlıklı yazısı...

Türkiye turizminin göz bebeği Bodrum, tüm dünyada tanınan ünlü bir ilçemiz… Bir yabancıya “Türkiye'de hangi illeri biliyorsunuz?” diye sorsanız, il olmadığı halde Bodrum'u da bildiği illere ekler…

Bodrum bugün Türkiye'nin 82'nci ili gibidir. Bodrum'un böylesine büyüyeceğini ve nüfus olarak Türkiye'nin 57 ilini geride bırakacağını kim bilebilirdi? Halen Türkiye'de nüfusu 1 milyonu geçen 24 ilimiz var.

Bodrum nüfus olarak bu illerin hemen ardından gelen Eskişehir, Mardin, Trabzon, Malatya, Ordu, Erzurum, Afyonkarahisar illerinin arasında yer alıyor. Bu 7 ilin nüfusları 700 bin ile 900 bin arasında değişiyor.

Bodrum'un kış aylarındaki nüfusu 800 binleri buldu. Yaz aylarında bu rakam ikiye katlanacak ve Bodrum milyonluk...