Bolu Büyükcamiinde yıkım çalışmaları ne durumda

Bolu Büyükcamiinde yıkım çalışmaları ne durumda

Bolu Merkez'deki Büyükcami Mahallesi'nde bulunan 14, 15, 16 ve 17 nolu parsellerde bulunan taşınmazların yıkımına başlandı.Yıkım esnasında oluşabilecek toz nedeniyle de su tankeri hazır bekletildi.

Arsa almak isteyenlere büyük müjde! Konya Büyükşehir Belediyesi 18 ay taksitle imarlı arsa satıyor!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Konya Karatay'da 8 adet imarlı arsa satıyor. İşte ihale detayları...

Bayram ikramiyesini az bulan emekliye büyük müjde şimdi geldi! SGK-SSK ve Bağkur’lu emeklilere 2 bin 500 TL nakit para!

1.100 TL bayram ikramiyesi alan emeklilere büyük müjde geldi. Bankalar, SGK-SSK ve Bağkur’lu emeklilere 2 bin 500 TL nakit para verecek...

Emekli ve memurlara büyük müjde! Zamlar kesinleşti! Zamlı memur ve emekli maaşı ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar

Emekli ve memurlara büyük müjde! Maaş zamları kesinleşti! 2022 memur ve emekli maaşı ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar?

Ankara Mamak kentsel dönüşüm projesinde büyük müjde!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Mamak kentsel dönüşüm projesine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yavaş, "4 bin 500 konut inşamızı iki yıl içinde tamamlayıp mahzun kalan yüzlerin yeniden güldüğünü görmek istiyoruz" dedi.

TOKİ Bolu Büyük Sanayi Sitesi projesi için düğmeye bastı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden TOKİ, Bolu Büyük Sanayi Sitesi projesi kapsamında 988 yeni dükkan inşa edecek.

Bolu yaylalarındaki yıkım kavgası büyüyor! 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yaylalarda devam  eden yıkım işlemleri nedeniyle çıkan kavga hakkında açıklama yaptı. Özcan açıklamasında, “Bize bu talimatları gönderenler sayın valimize de söylüyorum. Önce bunlarla ilgili bize talimat versinler”  dedi. 

Devletten milyonlara büyük müjde! Borcu olan herkese dev destek!

Devletten milyonlara büyük müjde! Borcu olan herkese dev destek... Covid-19'un tahribatı azalsa da reel sektörden gelen talepler dikkate alınarak ekimde başlayacak ödemelere formül hazırlanıyor.

Bolu'da yıkımına karar verilen yayla evleri meclis gündeminde!

Bolu'da İmar Kanunu kapsamında yıkımına karar verilen yayla evlerinin sayısı ve yıkım kriterleri meclis gündemine taşındı. CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin temeli yarın atılıyor!

Bolu Büyük Sanayi Sitesi Projesi’nin temeli yarın saat 13.00’te Başbakan Binali Yıldırım tarafından atılacak 

Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin ihalesi yapıldı!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçireceği Bolu Büyük Sanayi Sitesi’nin ihalesi yapıldı.

Küçük sanayiye büyük yatırım!

Aksaray, Bolu ve Diyarbakır'a yapılacak yeni sanayi siteleri, istihdama ve bölgesel gelişmeye katkı sağlayacak. Küçük sanayiye büyük yatırım yapılacak.

Bolu’da yayla evlerinin yıkım kararına tepki!

Bolu’da Yakuplar Köyü Yaylası’nda bulunan 4 ev için yıkım kararı çıktı. Yıkım kararıyla şok olan köylüler için destek git gide büyüyor.

Kuzu Grup dünyanın en büyük müteahhitleri arasında!

Kuzu Grup, Engineering News Record dergisinin 2016 yılına ilişkin "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesinde 11 basamak atlayarak 130. sırada yer aldı.

Bolu Büyükcamiinde yıkım çalışmaları ne durumda Haberi

Bolu Büyükcamiinde yıkım çalışmaları ne durumda

Kentsel dönüşüm kapsamında çarpık yapılaşmanın önüne geçilmesinin ve bölgede rahatlama yaşanmasının hedeflendiği Bolu İli, Merkez, Büyükcami Mahallesi'nde bulunan  14, 15, 16 ve 17 nolu parsellerde bulunan taşınmazların yıkımına başlandı. Sabah saatlerinde başlayan yıkım nedeniyle bina çevresinde bulunan yollar trafiğe kapatıldı. Yıkım esnasında oluşabilecek toz nedeniyle de su tankeri hazır bekletildi.


Bolu EkspressHaber Bolu Olay Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Bir süredir tarihi mi değil mi tartışmalarına yol açan ve son olarak Bolu Belediyesi’nin tartışmalara açıklık getirerek yıkım kararı alınan taşınmazların yıkımına başlandı. Vatandaşlar yıkımı şaşkın bakışlarla seyretti.


Bolu Belediyesi, Büyük Cami Mahallesi’nde yer alan bölgede kentsel dönüşüm kapsamında düzenleme yapılacağını açıklamıştı. Açıklamada, Bolu Belediyesi’nin Bolu’nun tarihi ve kültürel değerlerinin korunması konusundaki hassasiyetinin her düzenlemede öncelik oluşturduğu kaydedilerek, düzenleme yapılacak bölgedeki binalarla ilgili...