borçlu kişinin gayrimenkulü satılabilir mi

borçlu kişinin gayrimenkulü satılabilir mi

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kullanılan krediler takibe düştüğünde borçlunun gayrimenkullerinin satılıp satılamayacağını kaleme aldı. 

Aydınoğlu Konut Yapı Gayrimenkul İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Aydınoğlu Konut Yapı Gayrimenkul İnşaat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi Kartal'da 100 bin TL sermaye bedeli ile Emre Aydın tarafından kuruldu.

Malikoğlu Emlak Ve Gayrimenkul Limited Şirketi kuruldu!

Malikoğlu Emlak Ve Gayrimenkul Limited Beylikdüzü’nde 350 bin TL sermaye bedeli ile A.Laıbı Bahd Al-Malıkı tarafından kuruldu.

Vesayet altındaki kişinin gayrimenkulleri nasıl korunur?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper, bugünkü köşesinde vesayet altında olan kişinin gayrimenkullerinin nasıl korunduğunu kaleme aldı. 

İstanbul'da 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde dolandırıcılık şoku!

İstanbul'da, 10 bin kişinin yaşadığı konut sitesinde 7 aydır aidatları toplayan yönetim tarafından ödenmesi gereken faturaların ödenmediği ileri sürüldü. Sitede yaşayan sakinler kendilerine 6 milyon TL'lik borç kaldığını iddia etti.

Miras kalan gayrimenkulün tescil edilmesi gerekir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde miras kalan gayrimenkulün kişinin adına tescil edilmesinin gerekli olup olmadığını yazdı. 

Evergrande'nin patronuna 'borçları kişisel servetinden öde' önerisi!

Çinli yetkililer, Evergrande’nin patronu milyarder Hui Ka Yan’a, kişisel servetini şirketin artan borç krizini hafifletmek amacıyla kullanmasını söyledi.

Kredi borcu olan kişinin gayrimenkulleri borç karşılığı satılabilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde kullanılan krediler takibe düştüğünde borçlunun gayrimenkullerinin satılıp satılamayacağını kaleme aldı. 

6 bin kişinin kripto parası çalındı!

Kripto para borsası Coinbase, bilgisayar korsanlarının 6 bin kişinin kripto parasının çalındığını açıkladı. 

Konut alırken bu unsurlara dikkat!

Vatandaşlar başlarını sokabilecek bir konut alabilmek için uzun seneler çalışıyor. Kişinin gayrimenkul sahibi olabilmesi için kanunun ön gördüğü bazı sıkı şekil koşulları bulunuyor. Bu koşullara uyulmadığı halde tüketiciler birçok mağduriyetle karşı karşıya kalabiliyor. 

Borçlu kişinin evi haczedilebilir mi?

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde icra takibi ve haciz işlemlerini kaleme aldı. 

Milyonlarca kişiye müjdeli haber: Erken emekli olabileceksiniz!

Devlet milyonlarca vatandaşa müjdeli haberi paylaşmıştı. Borç yapılandırması kapsamında milyonlarca kişinin erken emekli olma hayali gerçek oluyor. Yüzbinlerce Bağ-Kur borçluları primlerini yapılandırarak ekim ayında erken emekli olma şansı elde ediyor.

Mansooroğlu İnşaat Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Mansooroğlu İnşaat Gayrimenkul Ticaret Limited Şirketi bugün Beylikdüzü'nde 3 milyon 800 bin TL sermaye bedeli ile M.Mansoor M. Abdullah tarafından kuruldu.

'Rayiç bedel' kurnazlığı kötü bitti!

Gökalp kardeşler, 900 bin lira değeri olan evlerini tapuda 360 bin TL gösterdi. Evi satın aldıkları kişinin bankalara borcu çıktı, banka satış için “Borçlu mal kaçırıyor. Bu satış gerçek değil” iddiasında bulundu. Mahkeme satışı iptal etti ve bankaya da evi icradan satması için yetki verdi.

borçlu kişinin gayrimenkulü satılabilir mi Haberi

borçlu kişinin gayrimenkulü satılabilir mi

Posta Gazetesi köşe yazarı Tamer Heper bugünkü köşesinde borçlunun gayrimenkullerinin satılıp satılamayacağını yazdı. Tamer Heper'e bir okuyucusu "Babamın 2009 yılında kullandığı kredi için 2019 yılında bir varlık şirketi tarafından takip yapıldı. Normal takip 40 bin liralık kredi için babamdan 200 bin lira istiyorlar ve tarlasını satmaya kalkıyorlar. Bu mümkün mü?" sorusunu yöneltti.

İşte Tamer Heper'in yanıtı...

*****

Okuyucumun anlattığı durumda tarlanın satışı bazı hallerde mümkün bazı hallerde mümkün değil. Şöyle anlatayım. Bazı hallerde mümkün derken; okuyucumun ‘normal takip’ diye sözünü ettiği takibin ilamsız takip yani halk tabiri ile adi takip olduğu anlaşılıyor. Bu tür takiplerde, süresinde itiraz edilmekle takip durur. Alacaklı olduğunu iddia eden taraf ise takibin devamını sağlamak için dava açmak zorundadır. Şayet okuyucumun babası bu takibe süresinde itiraz etseydi,...