Bursa Kestel Aksu Mahallesi imar

Bursa Kestel Aksu Mahallesi imar

Bursa Kestel Aksu Mahallesi sakinleri bölgede yer alan arsaları için imar bekliyor. Kestel Belediyesi 2018 yılında e-imar uygulamasına geçmişti.

TOKİ'den Bursa'ya 3 yeni okul!

Bursa İli, Osmangazi İlçesi, (Hürriyet Anadolu Lisesi ve Başaran Ortaokulu) 40’ar Derslikli, Kestel İlçesi, (Musa Fırat Coşkun Ortaokulu) 24 Derslikli, Mudanya İlçesi (Şükrü Çavuş Sait Eroğlu İlkokulu) 24 Derslikli Eğitim Yapıları İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi 15 Aralık'ta yapılaca

Vaniköy’deki caminin ikizi Bursa'da inşa edilmiş!

1665 yılında Vaniköy Camisi’ni inşa ettiren Vani Mehmed Efendi, 1674 yılında da Bursa Kestel’de benzer bir cami inşa ettirmiş. İki caminin de mimarı yapıları ve yapı malzemeleri birbirinin aynısı. Peki Kestel’deki cami, Vaniköy Camisi’nin kaderini yaşayacak mı?

Bursa'nın ilçelerindeki yapı stokları sıkıntılı!

Bursa’nın sadece Nilüfer ilçesinde değil Osmangazi, Yıldırım, Gürsu, Kestel, Mudanya, Gemlik ve diğer bütün ilçelerindeki yapı stokları sıkıntılı. 

Kestel'e modern katlı otopark ve pazar alanı inşa ediliyor!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kestel’de inşaatı süren katlı otopark ve pazar alanında çalışmalar hızlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, çalışmaların Eylül ayında tamamlanmasının planlandığını söyledi.

Bursa Kestel otoparkı Eylül’de tamamlanacak!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak Kestel’e kazandırılan katlı otopark ve pazar alanında inşa çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor…

TOKİ Bursa Kestel kura sonucu 2+1 ve 3+1 kazananlar listesi!

TOKİ Bursa Kestel kura sonucu 2+1 ve 3+1 kazananlar listesi haberimizde yer alıyor. İşte TOKİ Bursa Kestel kura sonucu 2+1 ve 3+1 kazananlar listesi ve TOKİ Kestel kura sonuçları 2020 sorgulama...

TOKİ Bursa Kestel 2020 kura çekilişi bugün!

TOKİ Bursa Kestel 2020 kura çekilişi bugün gerçekleştirilecek, projede 2 oda 1 salon ve 3 oda 1 salon dairelere yer veriliyor.

TOKİ Bursa Kestel 2+1 ve 3+1 kura tarihleri 2020!

TOKİ Bursa Kestel 2+1 ve 3+1 kura tarihleri 2020. Peki TOKİ Bursa Kestel kura çekilişi ne zaman yapılacak? İşte Bursa Kestel TOKİ kura tarihleri 2020...

Bursa Kestel Aksu Mahallesi sakinleri imar bekliyor!

Bursa Kestel Aksu Mahallesi sakinleri bölgede yer alan arsaları için imar bekliyor. Kestel Belediyesi 2018 yılında e-imar uygulamasına geçmişti.

TOKİ 100 bin konut Bursa Kestel 2020 başvuru detayları!

TOKİ 100 bin konut Bursa Kestel 2020 başvuru detayları haberimizde yer alıyor. TOKİ 100 bin konut Bursa Kestel 2020 fiyatları ne kadar? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Bursa Kestel'de 3.3 milyon TL'ye satılık gayrimenkul!

DSİ I. Bölge Müdürlüğü Bursa Kestel'de yer alan gayrimenkulü 3 milyon 276 bin TL bedelle satışa çıkardı.

Önder Tanır, Kestel Belediye Başkanı oldu!

Bursa'nın Kestel ilçesinde belediye başkanlığını kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti adayı Önder Tanır kazandı.

Bursa’da 13 milyon liralık 6 göletin inşaatı tamamlandı!

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kırsal kalkınma yatırımları kapsamında 13 milyon TL'ye İznik, Yenişehir, İnegöl, Kestel ve Orhaneli'de inşa edilen 6 göletin yapımı tamamlandı.

Bursa Kestel Aksu Mahallesi imar

Bursa Kestel Aksu Mahallesi imar Bursa Kestel Aksu Mahallesi imar

Bursa Kestel Aksu Mahallesi sakinleri bölgede yer alan arsaları için imar bekliyor. 17 Temmuz 2018 tarihinde ihale yapıldığını ancak uygulamaya geçilmediğini belirten Aksu Mahallesi sakinleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a seslerini duyurmak istiyor.

Başkan Alinur Aktaş'a seslenen Aksu Mahallesi sakinleri, Kestel'deki Aksu ve Şevketiye'deki 20,05 hektarlık alan için imar planlarının bir an önce tamamlanmasını talep ediyor. 

E-imar dönemi başlamıştı

2018 yılında e-imar uygulamasına geçen Kestel Belediyesi'nin internet sitesinden online olarak imar durumu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Resmi geçerliliğe sahip imar durum belgesi almak için ise ilgili belediyeye başvurarak imar durum belgesini alabilirsiniz.

Kestel E-İmar sorgulaması ile; arazinin kime ait olduğu, büyüklüğünün kaç metrekare olduğunu, arazinin imarlı olup olmadığını, imar paselinin kullanım şeklini ve yapılması istenen yapının özelliklerini, parsel bilgilerini, pafta bilgilerini ve ada...