çalış turizmi çalışmaları

çalış turizmi çalışmaları

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan ve şehrin önemli turizm bölgelerinden olan Çalış'ın çehresi değiştiriliyor. Kuş cennetine kadar olan bölümdeki sazlıklar iş makineleri tarafından sökülürken, tur tekneleri için iskeleler inşa edildi...

Ahmet Misbah Demircan: Yol çalışmaları turizmi geliştiriyor!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Karaköy bölgesinde gerçekleştirilen yol çalışmalarının turizmi geliştirdiğini söyledi.

Karaköy yol çalışmaları turizmi canlandırdı!

Yüksek Kaldırım Caddesi 'nde yapılan çalışmaları inceleyen ve esnafı ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, '' Bu bölge hızlı bir dönüşüm trendinde " dedi.

Ahmet Misbah Demircan: Alt yapı çalışmaları turizmi canlandırdı!

İstanbul Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Beyoğlu Belediyesi 'nin, Yüksek Kaldırım'da yaptığı yol ve alt yapı çalışmaları, bölgede turizmin gelişmesine büyük katkı sağladı" dedi.

Beyoğlu'nda alt yapı çalışmaları turizmi canlandırdı!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “ Beyoğlu Belediyesi’nin, Yüksek Kaldırım’da yaptığı yol ve alt yapı çalışmaları, bölgede turizmin gelişmesine büyük katkı sağladı.”dedi.

Veysel Eroğlu: Bilecik'te doğa turizmi çalışmaları devam ediyor!

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu: " Bilecik, doğa turizmi açısından muhteşem bir ilimiz. Dolaylısıyla bunu geliştirmek için güzel çalışmalar yapıyoruz şu anda" dedi.

Burhan Sili: Alanya Doğa Sporlarını Geliştirme Projesi ile turizmi çeşitlendireceğiz!

Burhan Sili turizmi çeşitlendirme çalışmaları kapsamında çok önemli bir projeye imza attıklarını söyledi. Sili "Alanya Doğa Sporlarını Geliştirme Projesi, BAKA'nın 2014 mali destek programı kapsamında hibe desteği kazanmıştır.

Manastır Vadisi'nde turizmi geliştirme çalışmaları devam ediyor!

AKSARAY'IN Güzelyurt İlçesi'nde yer alan Manastır Vadisi'nde turizmi geliştirme çalışmaları devam ediyor. il Kültür ve Turizm Müdür Vekili Mustafa Doğan, Güzelyurt'ta binlerce yıllık bir tarih ve kültür birikimi oluşmuştur dedi...

Bakan Çavuşoğlu: Manavgat'ta turizmi 12 aya çıkarmak istiyoruz!

30 Mart mahalli seçim çalışması kapsamında çalışmaları Manavgat'ta sürdüren Avrupa Birliği(AB) Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya bölgesinde hedeflerinin turizmi 12 aya çıkarmak olduğunu söyledi...

Mustafakemalpaşa'da Bisiklet Turizmi projesi ile ilgili eğitimler başladı!

Mustafakemalpaşa Belediyesi tarafından hazırlanan ve BEBKA tarafından onaylanarak, destek almaya hak kazanan ' Mustafakemalpaşa'da Dört Mevsim Bisiklet Turizmi ' projesi ile ilgili eğitim çalışmaları başladı.

NG Güral Sapanca en başarılı sağlık ve doğa turizmi işletmesi seçildi!

NG Güral Sapanca iki kategoride birincilik, bir kategoride ise ikincilik ödülünü kazandı. Doğa Turizmi İşletmeleri ve Sağlık Turizmi İşletmeleri kategorilerinde birincilik, Kongre Otelleri Kategorisi’nde ise ikincilik ödülü NG Güral Sapanca’ya verildi...

Alman Evleri 'ndeki restorasyon çalışmaları sürüyor!

Alman Evleri olarak bilinen tescilli yapıların restorasyon çalışmaları devam ediyor, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek yapıların tamamında restorasyon çalışmaları için yer teslimi yapıldığını söyledi.

Tokat'ta Kentsel Dönüşüm çalışmaları başladı!

Tokat'ta Kentsel Dönüşüm çalışmaları başladı. Tokat' ta Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında 4 katlı bir binanın yıkımına başlandı. Tokat'ta bulunan Esentepe Mahallesindeki binanın önünde tören düzenlendi...

Yozgat'ta yapılacak hastanenin inceleme ve ölçüm çalışmaları başladı!

Sağlık Bakanlığı tarafından Yozgat'ın Sorgun ilçesine yapılması planlanan 250 yataklı yeni hastane arsası yerinde ihaleyi alan Siyah Kalem Mühendislik tarafından inceleme ve ölçüm çalışmaları başlatıldı..

çalış turizmi çalışmaları Haberi

çalış turizmi çalışmaları


Muğla'nın Fethiye ilçesinde bulunan ve şehrin önemli turizm bölgelerinden olan Çalış'ın çehresi değiştiriliyor. Kuş cennetine kadar olan bölümdeki sazlıklar iş makineleri tarafından sökülürken, tur tekneleri için iskeleler inşa edildi.


Fethiye Körfezi’nde kirliliğin önüne geçilmesi için 2011 yılında Devlet Su İşleri tarafından Murt Deresi Islah Projesi hazırlandı. 12 milyon 703 bin 450 TL bedelle Adil Gülseren firmasına ihale edilen projeye 2012 yılı sonunda başlandı. 18 kilometre uzunluğundaki dere, başlangıçta 30, diğer bölümlerde 25 metre genişliğinde beton duvarlar içine alındı. Dere aracılığıyla taşınan çamurun körfeze ulaşmaması için çökertme havuzları inşa edildi. Ayrıca ulaşımın kolay sağlanması için dere üzerine 10 ayrı köprünün yapımına başlandı. Proje kapsamında Fethiye'nin turizm bölgesi Çalış'ta da ıslah çalışmaları yapılıyor. Islah çalışmasının ilçede turizm sezonunu olumsuz etkilememesi için Çalış...