çalışan kadın sayısı 2014

çalışan kadın sayısı 2014

Türkiye'de çalışan işgücü piyasasında yer alan kadınların sayısı, Nisan ayı itibarıyla son 5 yılda 1.5 milyon kişi artarak 7 milyon 922 bine yükseldi. Böylece çalışan kadın sayısı 8 milyona yaklaştı...

İnşaat sektöründe 24 bin kadın çalışma hayatına katıldı!

Türkiye'de çalışan iş gücü piyasasındaki kadınların sayısı, nisan ayı itibariyle son 5 yılda 1,5 milyon kişi artarak 7 milyon 922 bine yükseldi. İnşaatta 24 bin kadın çalışma hayatına katıldı...

Pandemi süreci gayrimenkul sektöründe çalışan kadınları nasıl etkiledi?

Gayrimenkulde Kadın Liderler(GKL) Platformu, sektörde çalışan kadınların pandemi sürecinden nasıl etkilendiğini açıklayan rapor yayınladı. 

İnşaat sektöründe çalışan sayısı 1.7 milyonu geçti!

Eylül'de istihdamı artıran tek sektör inşaat oldu. Sektörün istihdam sayısı hazirandaki kredi kampanyası sonrası stokların azalması ve yeni projelerin başlamasıyla 1,7 milyonu geçti.

ABD'de ofislere dönenlerin sayısı yüzde 10'un altında!

ABD'de, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele sürecinde vaka sayılarının azalmasıyla normalleşme yolunda 2'nci aşamaya geçilen New York'ta ofislere dönen çalışan sayısı yüzde 10'un altında seyretti.

Rönesans İnşaat Fortune 500'de ‘çalışan sayısı en yüksek’ şirket oldu!

Rönesans Holding, bünyesindeki RC Rönesans İnşaat Taahhüt A.Ş. ile Fortune 500’de lider konumda yer aldı. Rönesans İnşaat, geçtiğimiz yıl 40 bin olan çalışan sayısını bu yıl 54 bine taşıyarak Türkiye’de en çok istihdam sağlayan şirket unvanına sahip oldu.

Gayrimenkul sektöründe kadın istihdamı artırılacak!

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu'nun tarafından, Türkiye’de bulunan gayrimenkul sektöründe çalışan kadınlarla ilgili yapılan ‘Maskülen Sektörde Kadın Olmak" araştırmasının sonuçlarının açıklandığı toplantıda gerçekleşen panelde ‘Gayrimenkul’de Kadının Geçmişi, Bugünü ve Geleceği’ ile ilgili gö

Yusufeli Barajı inşaatında 25 kadın çalışıyor!

Türkiye'nin en yüksek barajı olan Yusufeli Barajı ve HES inşaatında çalışan kadın mühendis ve teknikerler, dev projede yer almanın gururunu yaşıyor...

Yusufeli Barajı inşaatında 17 kadın mühendis çalışıyor!

Yusufeli Barajı, Limak'ın inşa ettiği 26'ıncı baraj. Limak Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Özdemir, baraj inşaatında çalışan 170 mühendisin 17'sinin kadın mühendis olduğunu belirtiyor...

Çanakkale Köprüsü inşaatında 324 kadın çalışıyor!

2022’de açılması planlanan Çanakkale Köprüsü ve otoyolu projesinde 324 kadın çalışıyor. Şantiyede çalışan kadın mühendisler, "mühendisliğin kadını erkeği yok. Biz Türkler bu durumu çok güzel aştık" dediler.

İnşaat sektöründe çalışan sayısı yüzde 5.5'e yükseldi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından Mart ayına ilişkin iş gücü istatistiklerini açıklandı. İnşaat sektöründe çalışan sayısı yüzde 5.5 oldu.

Kuveyt Havalimanı inşaatında Türk çalışan sayısı 5 bine çıkacak!

Ortadoğu'da son dönemlerin en önde gelen projelerinden biri olan Limak İnşaat’ın yaptığı Kuveyt Uluslararası Havalimanı yeni terminal inşaatında Türk çalışan sayısı 5 bine çıkacak.

RE/MAX Türkiye'den kadın çalışanlara tam destek!

RE/MAX Türkiye, yüzde 50’ye yaklaşan kadın çalışan oranı ile kadın istihdamı konusunda sektörün öncüsü oldu. RE/MAX Türkiye, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Funda Aksoy ve Özlem Akyol’un kariyer yolculuklarını paylaşıyor.

Gayrimenkul yönetim kurullarında kadın sayısı artmalı!

Gayrimenkulde Kadın Liderler Platformu (GKL), Sabancı Üniversitesi’nin desteği ile Türkiye’de gayrimenkul ve inşaat sektöründeki şirketlerin yönetim kurullarını incelediler. 

İnşaat sektörüne kadın eli değiyor!

Son bir yılda inşaat sektöründe 19 bin kadın istihdam edildi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre nisan döneminde inşaat sektöründe çalışan kadın sayısı 78 binden 97 bine yükseldi. 

çalışan kadın sayısı 2014 Haberi

çalışan kadın sayısı 2014

Türkiye'de çalışan işgücü piyasasında yer alan kadınların sayısı, Nisan ayı itibarıyla son 5 yılda 1.5 milyon kişi artarak 7 milyon 922 bine yükseldi. Böylece çalışan kadın sayısı 8 milyona yaklaştı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜÎK) verilerine göre; Nisan itibarıyla kadınlar ülkedeki toplam istihdamın 30.2'sini oluştururken, işgücüne katılma oranları yüzde 30.7, işsizlik oranları ise yüzde 10.2 olarak kayıtlara geçti.


Eğitim düzeyi yüksek değil 


Nisan ayı itibarıyla istihdam edilen 7 milyon 922 bin kadının yarısının lise altı eğitimli olduğu görüldü. Çalışan işgücü piyasasındaki kadınların yüzde 23.7'si üniversite, yüzde 8.4'ü lise, yüzde 6.8'i de mesleki veya teknik lise mezunlarından oluşuyor. iş hayatındaki kadınların 3 milyon 963 bini hizmet, 2 milyon 632 bini tarım, 1 milyon 249 bini sanayi, 78 bini de inşaat...