Çevre Mühendisleri Odası 3.köprü

Çevre Mühendisleri Odası 3.köprü

Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinden yönetmelikler gereği muaf tutulan 3. Köprü için ÇED yerine çevresel ve sosyolojik etki değerlendirme raporu ÇESD hazırlanacağı ortaya çıktı. Projenin henüz kamulaştırma çalışmaları başlamadı.

Jeoloji Mühendisleri Odası: Giresun’u sel değil, beton lobisi vurdu!

Jeoloji Mühendisleri Odası, Giresun’da yaşanan ve 8 kişinin yaşamını yitirdiği sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamada, şehirlerin doğa kaynaklı afetlere karşı korumasız hale getirildiğini belirtti.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Tekstil Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Tekstil Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31221 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. 

İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Galata Kulesi açıklaması!

İnşaat Mühendisleri Odası, tarihi dokusuna zarar verilen Galata Kulesi'yle ilgili bir açıklama yaptı: "Galata Kulesi'ne taammüden kıyanlar ortaya çıkarılmalıdır."

Gökhan Çeliktürk: Şantiyelerdeki çalışmalar durdurulmalı!

İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Gaziantep Şube Başkanı Gökhan Çeliktürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere, tüm yetkililere çağrıda bulundu. Çeliktürk, “Şantiyelerdeki çalışmalar durdurulmalı” dedi…

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü 31058 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası’ndan deprem çağrısı!

Elazığ’daki deprem gündemde olmaya devam ederken TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası deprem ile ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Hizmetleri Yönetmeliği'nde değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Elektrik Mühendisleri Odası Serbest Müşavir Mühendislik Hizmetleri Yönetmeliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik 30663 Sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Kanal İstanbul'la susuzluk yolda mı?

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, 3 gün içerisinde değerlendirilen DSİ raporunun görmezden gelindiğini açıklayıp sıkıntıları tek tek sıraladı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bilgisayar Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik!

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Bilgisayar Mühendisleri Odası Ana Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

İnşaat Mühendisleri Odası'ndan İstanbul Boğazı'nın yetki devrine tepki!

İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Boğazı ve çevresi ile ilgili yetkinin yerel yönetimlerden alınarak Cumhurbaşkanlığına bağlı kurula devredilme girişimine tepki gösterdi...

Eski binalarda asbest tehlikesi!

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nce hazırlanan 'İstanbul Çevre Durum Raporu'ndan asbest tehlikesi çıktı.

İnşaat Mühendisleri Odası'ndan Isparta Belediyesi'ne destek!

Isparta Belediyesi'nin her zaman yanında olacaklarını söyleyen İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Şeref Korkmaz, “İnşaat Mühendisleri Odası olarak her zaman yanınızdayız, elimizden gelen desteğe hazırız'' dedi.

Kentsel dönüşümde asbest tehlikesi!

Şişli Belediyesi ve Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından Asbest Risk Yönetimi Sempozyumu gerçekleşti. Sempozyumda, kentsel dönüşüm ile birlikte yeniden gündeme gelen asbest tüm yönleriyle değerlendirildi.

Çevre Mühendisleri Odası 3.köprü

Çevre Mühendisleri Odası 3.köprü Çevre Mühendisleri Odası 3.köprü


Çevre Mühendisleri Odası'nın (ÇMO) sorusuna cevap veren Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, ‘kredi temin sürecinde yabancı kreditörlerce istenen raporun hazırlık çalışmalarının sürdüğünü' belirtti.


Bakanlığın verdiği bilgilerin içinden ilginç bir ayrıntı daha ortaya çıktı. Ağaç kesim işlemleri biten, yol açma inşaatları tüm hızıyla devam eden 3. Köprü projesinin henüz kamulaştırma çalışmaları başlamadı.


2.3 milyar dolar bekleniyorkonuthaberleri.com


İstanbul Boğazı'nda Garipçe ile Poyrazköy arasında yapılması planlanan yeni köprünün ihalesini alan IC İçtaş-Astaldi ortaklığı 7 bankayla 2.3 milyar dolarlık niyet anlaşması yaptı. 3. köprü için ÇED raporu hazırlanmayacak ancak 7 bankanın talebi üzerine projenin çevresel ve sosyolojik etkilerinin yer alacağı ‘ÇESD' raporu düzenlenecek.


3. köprüyle ilgili bu önemli ayrıntı Çevre Mühendisleri Odası'nın (ÇMO) Bilgi Edinme Hakkı kapsamında yaptığı başvurusu üzerine ortaya çıktı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na...