Didimde Maliye Hazinesine ait taşınmaz

Didimde Maliye Hazinesine ait taşınmaz

Maliye Hazinesi' ne ait Aydın'ın Didim ilçesindeki yaklaşık 10 bin metrekarelik taşınmaz özelleştirme kapsamına alındı. Taşınmaz varlık satışı yöntemiyle özelleştirilecek.

Foça Tatil Köyü'nün özelleştirilmesi için ihale açıldı!

Maliye hazinesine ait Foça Tatil Köyü'nün özelleştirilmesi için ihale süreci başlıyor. Türkiye'nin ilk tatil köylerinden Foça Fransız Tatil Köyü'nün yeniden turizme kazandırılması amacıyla ihaleyle 49 yıllığına kiralanacağını bildirildi. 

ÖİB 10 ildeki 23 gayrimenkulü özelleştirecek!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, 10 ilde bulunan Maliye Hazinesine ait 23 gayrimenkulü satış usulü ile özelleştirecek...

ÖİB Kütahya Merkez'deki maliye hazinesine ait binaları özelleştiriyor!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Kütahya Merkez Enne mahallesinde bulunan Maliye Hazinesine ait 261 ada 322 parsel no.lu taşınmaz ve bu taşınmaz üzerinde bulunan binaları özelleştiriyor.

Gölcük'e yeni hükümet konağı yapılacak!

Gölcük Belediye Meclisi toplandı. Toplantıda Merkez Mahallesi 15 ada 13 parseldeki Belediye hissesinin yeni Hükümet Konağı yapılması amacıyla Maliye Hazinesine devri belediye meclis üyelerince kabul edildi.

Karaman Kisecik için bilirkişi raporu açıklandı!

Maliye hazinesine devredilen arazi köylüler tarafından mera olarak kullanılmaya devam edildi. 50 dönümlük merada büyükbaş hayvan yetiştirme tesisi yapmak isteyen özel bir şirket 2015 yılında Karaman İl Özel İdaresi’ne başvuru yaptı.

Aksu Belediyesi çarpık yapılaşmayı önlemek için halk oylaması yaptı!

Aksu Belediyesi, Pınarlı ve Cihadiye Mahallerinde yer alan Maliye Hazinesine kayıtlı tapulama harici arazilerde bulunan işgallerden doğan çarpık yapılaşmayı önleme ve düzenleme maksadıyla halk oylaması gerçekleştirdi.

Silivri Belediyesi'nin arazisi İlçe Emniyet Müdürlüğü için tahsis edildi!

Maliye hazinesine ait olan ve kültür merkezi yapılması için Silivri Belediyesi'ne tahsis edilen iki dönüm arazi, Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bina yapılması için tahsis edildi.

Kayseri'deki maliye arsalarına kamu tesisleri yapılacak!

Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediyesi Meclis Kararı ile Mülkiyeti maliye hazinesine ait olan alanların önce belediye mülkiyetine alınarak bu alanlara kamu tesisleri yapılacağını söyledi.

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü binası yerine yeşil alan!

Kent merkezinde Fatih Tekiş Maliye hazinesine ait İl Emniyet Müdürlüğü Binasının Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü'nün telilike arz ettiği ve yıkılması gerektiği raporuna istinaden, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meclisince yıkım kararı alındı.

İzmir Menderes'e Dini Yüksek İhtisas Merkezi yapılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Menderes'te bulunan mülkiyeti maliye hazinesine ait ve Diyanet İşleri Başkanlığı'na tahsis edilen arazi üzerine Dini Yüksek İhtisas Merkezi yapacak.

Silivri Çayırdere'deki kaçak yapılar yıkılıyor!

Silivri Çayırdere Mahallesi ait 1230, 1233, 1010 ve 1005 parseller üzerinde yer alan maliye hazinesine ait kaçak yapılar, 775 sayılı İmar Kanunu’nun 18. Maddesine göre alınan Encümen Kararına istinaden Silivri Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Silivri'deki 5 kaçak yapı yıkıldı!

Silivri Çayırdere Mahallesi maliye hazinesine ait kaçak yapılar, 775 sayılı İmar Kanunu’nun 18. Maddesine göre alınan Encümen Kararına istinaden Silivri Belediyesi ekipleri tarafından yıkıldı.

Maliye Hazinesi'nden 10 ilde 16 özelleştirme ihalesi!

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Maliye Hazinesine ait 16 taşınmazı özelleştiriyor. Söz konusu taşınmazların 31 Aralık 2018 tarihine kadar özelleştirilmesine karar verildi.

Didimde Maliye Hazinesine ait taşınmaz

Didimde Maliye Hazinesine ait taşınmaz Didimde Maliye Hazinesine ait taşınmaz

Özelleştirme Yüksek Kurulu kararına göre, Didim Mahallesi'nde bulunan 1016 parsel numaralı 9 bin 810,68 metrekare yüzölçümlü taşınmaz varlık satışı yöntemiyle özelleştirilecek. 


Özelleştirme işlemleri 2 yıl içinde...