Diyarbakırda kira oranları

Diyarbakırda kira oranları

Terör olayları nedeniyle merkez ilçesi Sur'da sokağa çıkma yasağı bulunan Diyarbakır'ın diğer bölümlerinde emlak fiyatları arttı. Güvenli bölgelerde kiraların 700 TL'ye çıktığı öğrenildi.

2020 Mart’ta kira artışı ne kadar oldu?

Enflasyonun belli olması ile mart ayında kiralara yapılabilecek en yüksek zam oranı da belli oldu? 2020 Mart ayında kira oranları en fazla ne kadar artabilir?

Kiraya yüzde kaç zam yapılacak?

Meclis'te kabul edilen yeni yasa tasarısıyla kira oranlarının belirlenmesinden önemli bir değişikliğe de gidildi. Böylece yıllık kira oranları TÜFE üzerinden belirlenecek. Bu kararla ev sahipleri, bu sene kiraya en fazla yüzde 15 zam yapabilecek.

Kira artış oranları 4 Haziran'da açıklanacak!

Kira sözleşmesi 4 Haziran'da yenilenecek olan kiracılara yapılacak zam oranı henüz belli olmadı. 2018 Haziran kira artış oranları 4 Haziran'da açıklanacak..

Kira ÜFE oranları Mayıs 2018!

Mayıs ayında kira sözleşmesi yenilenen kiracılara yapılacak zam oranı bugün belli oldu. İşte kira ÜFE oranları Mayıs 2018..

Kira artış oranları Mayıs 2018!

Kira artış oranları Mayıs 2018, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından bugün açıklandı. İşte kira artış oranları Mayıs 2018..

Kira artış oranları 3 Mayıs'ta açıklanacak!

Kira sözleşmesini geçtiğimiz sene veya daha önceki senelerin Mayıs ayında imzalayan kiracılara Mayıs ayında senelik zam yapılacak. Mayıs ayı kira artış oranları 3 Mayıs'ta açıklanacak..

İşyeri kira artış oranları Nisan 2018!

İşyeri kira sözleşmesi bu ay içinde yenilenen kiracılara ne kadar zam yapılacak? İşte işyeri kira artış oranları Nisan 2018..

Konut kira artış oranları Nisan 2018!

Konut kira sözleşmesi Nisan 2018'de yenilenen bir kiracıya bu ay ne kadar zam yapılacak? İşte konut kira artış oranları Nisan 2018..

Kira zam oranları Nisan 2018!

Kira zam oranları Nisan 2018 bugün belli oldu. Türkiye İstatistik Kurumu kiracıların merakla beklediği zam oranlarını bugün açıkladı. İşte kira zam oranları Nisan 2018..

2018 Nisan ayı kira artış oranları ne kadar oldu?

Konut ve işyeri kiralamalarında kira sözleşmelerinin senelik olarak yenilenmesi halinde mal sahibi tarafından kiracıya senelik zam yapılıyor. Peki bu ay yenilenen sözleşmeler için 2018 Nisan ayı kira artış oranları ne kadar oldu?

2018 Nisan ayı kira artış oranları açıklandı!

2018 Nisan ayı kira artış oranları Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. Açıklanan ÜFE oranlarına göre, bu ay kiracıya yüzde 15,35 oranında zam yapılacak..

Kira zam oranları Mart 2018!

Kira zam oranları Mart 2018 bugün açıklandı. Peki, sözleşmesi bu ay yenilenen kiracılara ne kadar zam geldi?

2018 Mart ayı kira artış oranları belli oldu!

2018 Mart ayı kira artış oranları belli oldu. TÜİK, bugün enflasyon oranlarını açıkladı. Enflasyon rakamlarına göre 2018 Mart'ta kiracıya yüzde 15,50 oranında zam yapılacak...

Diyarbakırda kira oranları

Diyarbakırda kira oranları Diyarbakırda kira oranları

Terör olayları nedeniyle merkez ilçesi Sur'da sokağa çıkma yasağı bulunan Diyarbakır'ın diğer bölümlerinde emlak fiyatları arttı. Terörü fırsat bilen esnaf, dükkanlarını emlakçıya çevirirken, güvenli bölgelerde 300 TL olan kiraların 500 liraya; 250 liralık nakliye ücretlerinin ise 700 TL'ye çıktığı öğrenildi.TakvimHaber Pasurun Sesi Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...


Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan olaylar yüzünde göç fırsatçıları harekete geçirdi. Binlerce vatandaşın mağdur olarak ilçeden göç etmesi nedeniyle kentte hem ev hem de nakliye fiyatları neredeyse iki kat arttı. Diyarbakır Emlak Komisyoncuları ve Müşavirleri Derneği (DİEM-DER) Başkanı Mustafa Koç, 250-300 TL’lik evlerin kirasının göç ile birlikte 500 TL’ye kadar çıktığını belirterek, bunun ne ahlaki ne de insani olduğunu vurguladı. 


Sokağa çıkma yasağının 65’inci gününde devam ettiği Sur ilçesinde onbinlerce vatandaşlar evlerini terk ederek, kentin...