döviz piyasası gayrimenkulü etkiliyor mu

döviz piyasası gayrimenkulü etkiliyor mu

Döviz piyasalarındaki hareketlilik ilk olarak gayrimenkul sektöründe görülüyor. Konut fiyatları önce duraksar, sonra enflasyon karşısında yavaş yavaş gerilemeye başlar.

Döviz piyasalarındaki hareketlilik gayrimenkulü nasıl etkiliyor?

Döviz piyasalarındaki hareketlilik ilk olarak gayrimenkul sektöründe görülüyor. Konut fiyatları önce duraksar, sonra enflasyon karşısında yavaş yavaş gerilemeye başlar.

Merkez Bankası 'Döviz Karşılığı Altın Swap Piyasası' açıyor!

Merkez Bankası, bankaların likidite yönetimdeki etkinliğin artırılması amacıyla Döviz Karşılığı Altın Swap Piyasası'nın açılmasına karar verildiğini duyurdu.

Elektrik Piyasası Kanunu Tasarısı Komisyonda kabul edildi!

Elektrik Piyasası Kanunu ile Bazı Kanunlarla Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi.

Elektrik piyasası tüketici hizmetleri yönetmeliğinde değişiklik!

Elektrik piyasası tüketici hizmetleri yönetmeliğinde değişiklik yönetmeliği, tek bir ortak sayaç kullanan abonelerinde serbest tüketici olabileceği hakkında esasları barındırıyor. İşte 18 Mart 2015 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik..

Türkiye Gayrimenkul Piyasası 2015 Raporu yayınlandı!

Colliers International tarafından 6 aylık periyotlarla hazırlanan Türkiye Gayrimenkul Piyasası Raporu'nun 2015 yılı için olanı yayınlandı. Raporda Türkiye ve yurtdışında gayrimenkul uzmanları tarafından en çok takip edilen araştırma yayınları arasında.

Döviz bazında kira artışı 2015!

Kiracının ödeyeceği kira bedeli, Türk parası ile tahsil edilebildiği gibi yabancı para ile de tahsil edilebiliyor. Bu durumda yenilenen kira bedelinde nasıl artış yapılır? İşte döviz bazında kira artışı 2015...

Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış Şubat 2015 raporu yayınlandı!

REIDIN, gayrimenkul sektörleri ile ilgili derinlikli ve güncel veri, analiz ve araştırma bilgilerini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren bir şirket. İşte REIDIN Türkiye Konut Piyasası Genel Bakış Şubat 2015 raporu...

Gayrimenkulü olanlar tapuda son durumunu kontrol ettirsin!

Gayrimenkulü olanlar tapuda son durumunu kontrol ettirsin. Çünkü bir zamanlar yatırım olsun diye aldığınız ve değerlensin diye üzerinde bu zamana kadar hiçbir tasarrufta bulunmadığınız gayrimenkulünüz sizden habersiz bir şekilde satılmış olabilir.

Döviz kira geliri beyannamesi nasıl verilir?

Taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen kira gelirleri vergiye tabi tutuluyor. Yıl boyunca elde edilen kira gelirleri için öncelikle beyanname veriliyor. Peki, döviz kira geliri beyannamesi nasıl verilir?

Tüketici Birliği Federasyonu ve Derneği elektrik piyasası kanununa tepkili!

Tüketici Birliği Federasyonu ve Derneği elektrik piyasası kanunu tasarısın “tepkiliyiz” konulu basın toplantısı düzenliyor. Basın toplantısı 2 Şubat 2015 günü saat 11:30'da düzenlenecek.

Gayrimenkulde döviz mağduriyeti son bulsun!

Gayrimenkul Uzmanı Onur Öngün “Döviz kurunda düşüş satış fiyatının artmasına neden olurken, yükseliş durumunda ne yazık ki fiyat düşmüyor. Dolayısıyla kaybeden hep tüketici oluyor” dedi.

Özak GYO Didim gayrimenkulü irtifak hakkı işlemleri devam ediyor!

Özak Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu' nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özak GYO Didim gayrimenkulü irtifak hakkı işlemleri devam ediyor.

Özderici GYO Rumelihisarı gayrimenkulü değerleme raporunu revize etti!

Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Özderici Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Rumelihisarı gayrimenkulü değerleme raporunu revize etti.

döviz piyasası gayrimenkulü etkiliyor mu

döviz piyasası gayrimenkulü etkiliyor mu döviz piyasası gayrimenkulü etkiliyor mu

Döviz piyasaları hareketlendiğinde ilk belirtilerin görüldüğü yer, gayrimenkul sektörüdür. Konut fiyatları önce duraksar, ardından enflasyon karşısında yavaş yavaş gerilemeye başlar.

Ekonomist Dergisi’nden Talat Yeşiloğlu’nun haberine göre; şirketlerin mali riskleri nedeniyle finans sistemi, kredi limitlerini daraltmaya çalışır, hatta kapatılmasını ister. Yeni projeler askıya alınır. Yürüyen projeler de şirketin likidite durumuna göre ya durdurulur veya hızla bitirilir.

Birinci seçenek daha ağır basar. Arzu eden, İstanbul başta olmak üzere, her gün yolunun geçtiği güzergahta, yukarıdaki tanıma uyan kaç proje olduğunu saysın.

Türkiye’nin şimdi, birkaç yıldır negatif sonuçlar üreten bu sürecin son aşamasında olduğunu söyleyebiliriz. Neden mi? Temel faktör, deprem korkusu. Bence çok haklılar.

Silivri, Manisa, ardından da Elazığ-Malatya hattında yaşanan deprem, Türkiye’nin büyük bir bölümünün deprem riskiyle karşı karşıya olduğunu tekrar anımsattı. Çare, ortalama yaşı 30...