Dudullu-Bostancı Metro Hattı açıldı mı

Dudullu-Bostancı Metro Hattı açıldı mı

Anadolu Yakası'nda ulaşımını önemli şekilde rahatlatması planlanan Dudullu-Bostancı Metro Hattı 2021'de açılıyor...

Dudullu-Bostancı Metro Hattı 2021'de açılacak! 

Anadolu Yakası'nda ulaşımını önemli şekilde rahatlatması planlanan Dudullu-Bostancı Metro Hattı 2021'de açılıyor...

Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın yapımına yeniden başlandı!

Dudullu-Bostancı Metro Hattı Başlangıç Töreni, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

Dudullu-Bostancı Metro Hattı 2021'de açılıyor!

Bostancı – Dudullu arasını 21 dakikaya düşürmesi planlanan Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nda çalışmalara yeniden başlandı. Saatte tek yönde 44 bin 400 yolcu taşınabilecek hattın 2021'de açılması planlanıyor.

İBB'ye 6 metro hattı için 437 milyon avro borçlanma yetkisi!

İBB tarafından "Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı inşaat ve araç alım işi" için 98 milyon 631 bin 803 avro ve "Dudullu-Bostancı Metrosu inşaat işleri" için de 188 milyon 325 bin 406 avro tutarında dış borçlanma yetkisi verildi...

Hazine’nin onay vermediği 3 metro hattı hangisi?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun kredi buldukları halde Hazine onayı alamadıkları için başlanamadığını açıkladığı 3 projenin; Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı, Bostancı-Dudullu Metro Hattı ve Yenidoğan- Hastane Hattı olduğu belirtildi.

Ümraniye'de 2 kişinin öldüğü göçüğe ilişkin davada keşif kararı verildi!

Dudullu-Bostancı Metro Hattı şantiyesinin de bulunduğu caddede  Kasım 2018'de meydana gelen göçüğe ilişkin 16 sanığın yargılandığı davada, olay yerinde keşif yapılmasına karar verildi...

Bostancı-Dudullu Metro Hattı ne zaman açılacak?

Bostancı-Dudullu Metro Hattı'nın ne zaman açılacağı Anadolu Yakası'nda oturan vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Peki Bostancı-Dudullu Metro Hattı ne zaman açılacak?

Dudullu-Bostancı Metro Hattı ne zaman açılacak?

13 istasyondan oluşan Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nda çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. İstanbul'a nefes aldırması planlanan hattın 2021 yılında açılması planlanıyor.

Bostancı-Dudullu Metro Hattı’nda son durum ne?

Göztepe-Ümraniye Metro Hattı ve Bostancı-Dudullu Metro Hattı projesinde 3 ay duran çalışmalar 2 hafta önce yeniden başlamıştı. Seçimlerin ardından inşaat çalışmaları tekrar durdu.

Dudullu-Bostancı Metro Hattı nereden geçecek?

Saatte tek yönde 45 bin yolcuya hizmet verecek olan Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nda inşaat devam ediyor. Metro hattı 13 istasyondan oluşacak. Peki Dudullu-Bostancı Metro Hattı nereden geçecek?

Dudullu Bostancı Metro Hattı'nda çalışmalar ne durumda?

Toplamda 13 istasyondan oluşan Dudullu Bostancı Metro Hattı'nda çalışmalar hızla devam ediyor. Peki, Dudullu Bostancı Metro Hattı'nda çalışmalar ne durumda?

Ümraniye-Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın tünelleri birleşti!

Ümraniye-Dudullu-Bostancı Metro Hattının Tünel Birleştirme Töreni ile Ümraniye-Dudullu-Bostancı Metro Hattı’nın tünelleri birleşerek, ray montajı çalışmaları başladı. 

Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı'nda güzergah değişiyor!

Dudullu-Bostancı Metro Hattı Tünel Buluşma Töreni'nde konuşan İBB Başkanı Uysal, "Halkalı-Bahçeşehir Metro Hattı'nda bir güzergah değişikliğiyle yeni usule göre gelir getirici proje çalışması yapıyoruz. En az iki ay içerisinde şekillendireceğiz." ifadelerini kullandı.

Dudullu-Bostancı Metro Hattı açıldı mı

Dudullu-Bostancı Metro Hattı açıldı mı Dudullu-Bostancı Metro Hattı açıldı mı

Şenbay-Kolin-Kalyon Yapım Ortaklığı tarafından üstlenilen Dudullu-Bostancı Metro Hattı projesinin geçtiğimiz haftalarda başlangıç töreni gerçekleşti. 

Bostancı–Dudullu arasını 21 dakikaya kadar düşürmesi hedeflenen metro hattında tek yönde 44 bin 400 yolcu taşıma kapasitesi olacak. 

2.5 yıldır inşaatına ara verilen ve Anadolu Yakası'nın 2 metrosunu birbirine entegre etmesi açısından önemli bir yatırım olan Dudullu-Bostancı Metro Hattı 14.3 kilometre uzunlukta olacak. 

Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın tamamlanma oranı yüzde 70'i aştı. 13 istasyonu bulunacak metro hattı Anadolu Yakası'nda, Maltepe, Kadıköy, Ataşehir ve Ümraniye ilçelerini birleştirecek. 

Dudullu-Bostancı Metro Hattı Durakları

Dudullu-Bostancı Metro Hattı'nın entegre olduğu hatlar

-Dudullu istasyonunda M5 Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ile,

-Kozyatağı istasyonunda M4 Kadıköy-Tavşantepe metro hattı ile,

-Mevlana istasyonunda Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı ile,

-Bostancı istasyonunda ise Marmaray haatı ile entegre olacak. 

Türkiye'de ulaşım yatırımları hızlandı!

Eminönü...