28 / 06 / 2022

dünyanın en zenginleri 2022

dünyanın en zenginleri 2022

Forbes Dergisi tarafından açıklanana göre, Türkiye'deki dolar milyarderi sayısının 27'den 24'e düştüğü belirlendi. En zengin Türk listesinin zirvesinde ise Murat Ülker bulunuyor.

Dünyanın en zenginleri listesindeki isimler değişti!

Dünyanın en zenginleri listesinde ilk 10'daki isimler uzun süredir değişmiyordu. Forbes tarafından 35 senedir yayınlanan 35 senedir yayınladığı dünyanın en zenginleri listesindeki milyarder sayısı bu sene rekor kırmış ve 2755'e ulaşmıştı. Bu sene listeye 493 yeni isim dahil oldu.

Dünyanın en zenginleri yaklaşık 1 trilyon dolar kaybetti!

Dünyanın en zengin insanların servetlerinin, 2020 başından bu yana toplamda yaklaşık 1 trilyon dolar küçüldüğü belirtildi.

Dünyanın en zenginleri hangi şehirlerde yaşıyor?

Uluslararası emlak şirketi Savills´in yaptığı araştırmalara göre dünyada en fazla milyarderin yaşadığı şehir ABD´nin New York kenti oldu. Peki dünyanın en zenginleri hangi şehirlerde yaşıyor?

Dünyanın en zenginleri listesine 4 Türk girdi!

Uluslararası Forbes dergisi, dünyanın en zengin isimlerini açıkladı. Listeye Türkiye'den giren dört sim şöyle: Murat Ülker, Hüseyin Özyeğin, Ferit Şahenk ve Rahmi Koç.

Diler Holding'in patronu Fatma Tuba Yazıcı Dünyanın en zenginleri listesinde!

Dünyanın en zenginleri listesinde 1 milyar dolarlık servetiyle 1741. sırada yer alan Fatma Tuba Yazıcı Diler Holding’in patronu..

Dünyanın en zenginleri arasında 33 Türk yer alıyor!

Forbes'in her yıl geleneksel olarak açıkladığı dünyanın en zenginleri listesinde Microsoft'un kurucusu Bill Gates yer aldı. Murat Ülker ise 2015'te 4.4 milyar dolarlık servetiyle Türkiye'nin en zengini oldu.

Four Seasons Otel, dünyanın en iyi 13'üncü oteli oldu!

Dünyanın en önemli seyahat sitelerinin başında gelen Trip Advisor, okurlarının oylarıyla dünyanın en iyi otellerini sıraladı. İstanbul Sultanahmet'te bulunan Four Seasons Otel, listeye 13'üncü sıradan girmeyi başardı.

Dünyanın en eski ikinci metrosu 139 yaşında!

Londra metrosundan 12 yıl sonra hizmete giren ve dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tünel, zamana meydan okuyor. 139. yaşı dolayısıyla karanfillerle gelin gibi süslenen Tünel, yolcularına sürpriz yaptı...

Dünyanın en eski ikinci metrosu Tünel, 139. yaşını kutluyor!

Londra metrosundan (1863) on iki yıl sonra 17 Ocak 1875 hizmete giren ve dünyanın en eski ikinci metrosu olan Tünel, bu yıl 139. yaşını kutluyor. Kutlama nedeniyle karanfillerle gelin gibi süslenen Tünel, yolcuları müzik resitali ile karşıladı...

Dünyanın en güvenli havayolu şirketi Air New Zealand oldu!

Dünyanın en güvenli havayolu şirketinin Yeni Zelanda Havayolu şirketi Air New Zealand olduğu açıklandı. Alman havayolu kazaları araştırmaları bürosunun oluşturduğu listeye göre geçen sene birinci olan Finlandiyalı Finair üçüncü sıraya geriledi...

Dünyanın En Büyük Damla Sulama Projesi Jain’e teslim!

Hindistan’ın en büyük mikro sulama şirketi olan Jain Sulama Sistemleri, Karnataka’da dünyanın en büyük entegre mikro sulama projesini kazanarak farkını bir kez daha ortaya koydu.

Mukarnas Spa Resort dünyanın en iyi otelleri arasındaki yerini aldı!

Dünyanın en büyük otel değerlendirme sitesi HolidayCheck 'in her yıl geleneksel olarak yaptığı oylama sonucunda Mukarnas Spa Resort dünyanın en iyi otelleri arasındaki yerini aldı.

Dünyanın en büyük ev tekstili fuarı Heimtextil devam ediyor!

Almanya'nın Frankfurt kentinde düzenlenen ve dünyanın en büyük ev tekstili fuarı olarak kabul edilen Heimtextil Fuarı'nın ikinci gününde, dünyanın önde gelen tekstil ve ev tekstili üreticileri yeni ürünlerini pazarlama imkanı buluyor...

dünyanın en zenginleri 2022 Haberi

dünyanın en zenginleri 2022

ABD merkezli Forbes dergisi, 2022 senesine ilişkin dünyanın en zenginleri listesini duyurdu. Dünya zenginleri listesinin zirvesinde 219 milyar dolarlık servetiyle Tesla'nın CEO'su Elon Musk yer alıyor. 

Geçtiğimiz sene listesinin zirvesinde olan Amazon'un CEO'su Jeff Bezos, 171 milyar dolarındaki servetiyle 2'nci sıraya yerleşti. 

Kovid-19 salgını, Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş ve durgun seyreden piyasalar bu seneki milyarderler listesini de etkiledi. Forbes’un 36. senelik gezegenin en zengin insanları listesindeki kişilerin sayısı 87 azaldı ve 2 bin 668 oldu. Listede yer alan isimlerin servetleri ise 400 milyar dolar azaldı ve 12.7 trilyon dolar olarak belirlendi. 

Peki milyarderler listesinde hangi Türk isimler var? İşte milyarderler listesindeki en zengin 10 Türk...

Türkiye geneline bakıldığında ise Murat Ülker, 4.7 milyar dolarlık servetiyle zirveye yerleşti. 2020'de serveti 6.2...