e bilete geçen seyahat firması hangisi

e bilete geçen seyahat firması hangisi

Gelir İdaresi Başkanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre elektronik bilet ve yolcu listesi oluşturma izni alan ilk mükellef Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret Anonim Şirketi oldu...

TÜİK: Haziranda işsizlik yüzde 13.4'e yükseldi!

Türkiye'de işsizlik oranı, haziranda geçen yılın aynı ayına göre 0.4 puan artarak yüzde 13.4'e yükseldi. İşsiz sayısı 152 bin kişi azalarak 4 milyon 101 bin kişi olarak kayıtlara geçti.

Yıldırım Kule'de doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı!

Konya yolu üzerinde hayata geçen lokasyonu ve marka karması ile Ankara’nın en gözde iş ve yaşam merkezi Yıldırım Kule'de doluluk oranı yüzde 80'e ulaştı.

Gaziantep Kuzey Şehir'e 5 bin 200 konut daha yapılacak!

Gaziantep’te nüfus artışı yaşandıkça oluşan konut açığını kapatmak amacıyla harekete geçen Büyükşehir Belediye Başkanlığına, en büyük desteği Cumhurbaşkanlığı yaptı. Gaziantep'e “Her Yıl 100 Bin Yeni Sosyal Konut Projesi” kapsamında 5 bin 200 konut yapılacağı duyuruldu...

Türkiye'deki müze sayısı 451'e yükseldi!

Türkiye'de geçen yıl bakanlığa bağlı ücretli müze ve ören yerlerini ziyaret edenlerin sayısı bir önceki yıla göre yüzde 44,5 artış gösterdi. Müze sayısı ise bir önceki yıla göre yüzde 3 artarak 451'e yükseldi.

Çin'e 5 milyon ton Türk mermeri gönderildi!

Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Deng Li yaptığı açıklamada "Çin'e geçen yıl 5 milyon ton (Blok) mermer gitti, bence bu yılki rakam daha büyük olacak." dedi.

İcra dairelerinin sayısı rekor artışla 900’e ulaştı!

Yurttaşların borcu her geçen gün artınca, yurt çapındaki icra dairelerinin sayısı da rekor artışla 900’e ulaştı.

Duru Beytepe'den Alpler'e yolculuk!

Ankara’nın yeni gözdesi İncek ve Beytepe’nin kesişim noktasında hayata geçen DURU Beytepe projesi mutluluğu “kALP”LER’E taşıyor...

İnşaat sektörü güven endeksi Ekim'de 58,7'e yükseldi!

Ekonomik güven endeksi, Ekim ayında geçen aya kıyasla yüzde 4,8 azalarak 71'den 67,5'e gerileme kaydetti. 

2018 Eylül'de inşaat sektörü güven endeksi 57,3'e geriledi!

Ekonomik güven endeksi, Eylül ayında geçen aya göre yüzde 15,4 azalarak 83,9'dan 71'e düşüş kaydetti. 

Yunanistan'da gayrimenkul fiyatları yüzde 40 değer kaybetti!

Yunanistan'da gayrimenkul fiyatları 2008'den 2015'e kadar geçen sürede yüzde 40 değer kaybetti...

Milyoner sayısı 126 bin 805'e yükseldi!

BDDK verilerine göre yurt içi yerleşik milyonerlerin sayısı, geçen yılın 11 ayında 17 bin 941 kişi artarak 126.805'e ulaştı. 

AVM sayısı 393’e ulaştı!

JLL Türkiye’nin “Türkiye Ticari Gayrimenkul Pazarı Görünümü–2017 3. Çeyrek” raporu yayınlandı. TİCARİ gayrimenkulde profesyonel hizmet sunan rapora göre avm sayısı geçen yılın üçüncü çeyreğine göre 379'dan 393'e çıktı.

FED'in faiz artırma olasılığı yüzde 85'e çıktı!

Goldman Sachs, FED'in Aralik ayında faiz artırımına gitme olasılığının geçen haftaki seviyesi olan yüzde 60'tan yüzde 85'e çıktığını bildirdi.

e bilete geçen seyahat firması hangisi

e bilete geçen seyahat firması hangisi e bilete geçen seyahat firması hangisi


Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:


415 Sıra Numaralı VUK Genel Tebliği çerçevesinde analiz ve test prosedürlerini tamamlayarak teknik yeterliliği sağlayan bir firmaya ilk elektronik bilet ve elektronik yolcu listesi oluşturma izni verilmiştir.


Elektronik bilet/elektronik yolcu listesi izni alan mükellef, Metro Turizm Seyahat Organizasyon ve Ticaret Anonim Şirketi...