29 / 06 / 2022

Elektronik bilet ne demek

Elektronik bilet ne demek

Elektronik biletlere düzenleme hazırlığı başladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yetki belgesi olmadan elektronik bilet satışı yapan acentelerle ilgili düzenlemeye gidiyor.

A101'de elektronik ürünler 'Aldın Aldın' kampanyasında! Sakın kaçırmayın! İşte 6 Haziran 2022 fiyat listesi

A101'de seçili elektronik aletler 'Aldın Aldın' kampanyasıyla satışa sunuldu. Peki A101'de hangi ürünler Aldın Aldın kampanyasına dahil edildi, fiyatları ne oldu? İşte 6 Haziran 2022 fiyat listesi..

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential ne kadar? İşte 12 Mayıs 2022 fiyat listesi!

Son zamanların en popüler elektronik ev aletlerinden biri olan robot süpürgeler evlerin temizlik sorunlarına kolay çözüm sunuyor. Peki, Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop Essential ne kadar? İşte 12 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Şok market 14 Mayıs fiyat listesi! Birbirinden uygun fiyatlı elektronik ürünler…

ŞOK Market 14 Mayıs Cumartesine özel kataloğunu yayınladı. 14 Mayıs kataloğunda piknik ürünleri, gardırop ve elektronik ürünler öne çıkıyor. Laptoptan, televizyona kadar birçok ürün indirime giriyor. 

Migros'ta elektronik ürünlere dev indirim! Robot süpürge indirimi devam ediyor mu? İşte 11 Mayıs 2022 fiyat listesi

Migros, seçili yüzlerce elektronik ürüne yüzde 30 indirim yaptı. Peki, Migros'ta robot süpürgeler indirime girdi mi, fiyatları ne kadar? İşte 11 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Tatile gideceklere yüzde 150 zamlı bilet şoku! Otobüs ve uçak bilet fiyatları uçtu! İşte 11 Mayıs 2022 fiyat listesi

Akaryakıt fiyatlarının artmasıyla birlikte otobüs ve uçak bileti fiyatları uçuşa geçti. Peki otobüs ve uçak bileti fiyatları ne kadar? İşte THY, Pegasus, Metro, Kamilkoç bilet fiyat listesi...

Arçelik'te dev elektronik kampanyası başladı! Televizyonlarda Anneler Günü fırsatı! İşte 5 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Anneler Gününün yaklaşmasıyla beraber hediye alacakların kampanya arayışları arttı. Arçelik, hediye alacakların yüzünü güldürecek dev elektronik kampanyasını başlattı. Televizyon fiyatlarında Anneler Gününe özel 200 TL'ye varan indirimler yapılıyor. İşte 5 Mayıs 2022 fiyat listesi...

Otobüs bileti fiyatlarına büyük zam! İstanbul, Ankara bir bilet ne kadar oldu? İşte 7 Nisan 2022 güncel fiyat listesi...

Türkiye'de akaryakıt fiyatlarına zam gelmesinin ardından dolmuş ve şehirlerarası otobüs biletlerinin fiyatları da hızla yükselişe geçti. Son olarak otobüs biletlerine büyük zam geldi. Peki bilet fiyatları ne kadar? İşte 7 Nisan 2022 güncel fiyat listesi...

Tapuda 35 milyonluk vurgun Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'yle engellendi! 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı yaptığı açıklamada tapuda sahteciliğin önüne daha hızlı geçmek amacıyla geçen sene Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi'ni (EKDS) başlattıklarını ve böylece 35 milyon liralık vurgunun önüne geçildiğini söyledi.

İstanbul'da ulaşıma zam!

Mega kent İstanbul'da taksi, minibüs, elektronik bilet, taksi dolmuş ücretlerine yüzde 36 oranında, servis ücretlerine ise yüzde 27 oranında zam yapıldı.

İstanbul'da zamlı ulaşım bugün itibari ile başladı!

İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine yüzde 35 zam yapıldı. Bugün uygulamaya konulan yeni toplu ulaşım tarifesine göre, 2,60 lira olan tam elektronik bilet 3,50 lira, 1,25 lira olan öğrenci bileti 1,75 lira, 205 lira olan tam mavi kart 275 lira, 40 lira olan öğrenci mavi kartı 50 liradan satılıyor.

Engin Türkmen'den yüzde 35 zam açıklaması!

İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (İSTESOB) talebi üzerine AKOM'da yapılan UKOME toplantısında, elektronik bilet ücret tarifelerine yüzde 35 zam yapılması kararı alındı.

Elite Concept’ten Babalar Günü'ne özel elektronik!

Elite Concept projesinde yüzde 10 indirim, 36 ay sıfır faiz ve kişiye özel ödeme planı uygulanıyor. Elite Concept’te Babalar Günü’ne özel 5.000 TL değerinde elektronik eşya çeki hediye ediyor.

Adem Atmaca: İnşaat sektörüne trend olduğu için girdik!

Atmaca Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adem Atmaca, "İnşaat sektörüne trend olduğu için girdik. Tecrübe de edindik ama ana işimiz hiç olmadı. Biz elektronikçiyiz” diyor.

Elektronik bilet ne demek Haberi

Elektronik bilet ne demek

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü yetki belgesi olmadan elektronik bilet satışı yapan acentelerle ilgili düzenlemeye gidiyor.


AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, "internet üzerinden otobüs bileti satışları"na yönelik bakanlığa gelen şikayetler üzerine yapılan kontrollerde bazı firmaların yolcu taşımacılığı alanında acentelik yetki belgesi olmadan faaliyet gösterdiği tespit edildi.


Bu firmaların elektronik ortamda tahsilat yaparak on-line otobüs bileti düzenlediği, bilet satışına esas olmak üzere elektronik cihazlardan verilen çıktı karşılığında bilet ücreti tahsilatı yaptığı, yetkisiz/korsan faaliyetlerde bulunan firmalara yine elektronik ortamda aracılık hizmeti sağladığı belirlendi. Bundan dolayı bilet alan bazı vatandaşın mağduriyet yaşaması ve yasalara uygun hareket ederek acentelik yetki belgesi alan esnafın haksız rekabete maruz kalması üzerine Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı harekete geçti.


Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü, yaşanan mağduriyetlerin ve...