elif haykır hobikoğlu merkez bankası

elif haykır hobikoğlu merkez bankası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası meclisi üyelerinden Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu üyesi olarak seçildi.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu üyeliğine Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu seçildi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası meclisi üyelerinden Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu Para Politikası Kurulu üyesi olarak seçildi.

Haydaroğlu Mühendislik Proje Yapı Taahhüt Ve İnşaat Limited Şirketi kuruldu!

Haydaroğlu Mühendislik Proje Yapı Taahhüt Ve İnşaat Limited Şirketi bugün Şile'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Çağrı Haydaroğlu tarafından kuruldu.

Sakarya'da asansör boşluğuna düşen inşaat işçisi yaşamını yitirdi!

Sakarya Hendek'te asansör boşluğuna düşen inşaat işçisi yaşamını yitirdi...

Çekmeköy'deki o inşaatın sahibi gözaltında!

İstanbul'da 4 ve 8 yaşlarındaki iki kardeşin Çekmeköy'deki bir inşaat alanındaki asansör boşluğuna düşerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturmanın başlatılmasının ardından inşaat sahibi O.A "Taksirle ölüme sebebiyet verme" suçundan gözaltına alındı.

Balya Yapı Denetim Limited Şirketi kuruldu!

Balya Yapı Denetim Limited Şirketi bugün Kartal'da 50 bin TL sermaye bedeli ile Elif Kürşat tarafından kuruldu.

Bursa İnegöl'de iş kazası: 1 ölü!

Bursa İnegöl'de çalıştığı inşaatta asansör boşluğuna düşerek ağır yaralanan işçi kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. 

Büyükçekmece'de inşaat kazası: 1 yaralı!

İstanbul Büyükçekmece'de kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına başlanılan binada bir işçi çatı katından asansör boşluğuna düştü. Hastaneye götürülen işçinin vücudunun çeşitli yerlerinde kırıklar olduğu belirlendi. 

Çözümsan Tm Mekanik Mühendislik Havalandırma İnşaat Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Çözümsan Tm Mekanik Mühendislik Havalandırma İnşaat Sanayi Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Sancaktepe'de 200 bin TL sermaye bedeli ile Hediye Rüstemoğlu tarafından kuruldu.

Samsun'da inşaatın asansör boşluğuna düşen işçi hayatını kaybetti!

Samsun’un Atakum ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan 11 katlı inşaat halindeki bir binada asansör montajı yaparken asansör boşluğuna düşen Orhan Işık (42) hayatını kaybetti...

Beyoğlu'ndaki Lale Plak 65 yıl sonra kapandı!

Bir dönemin gözde mekanlarından Lale Plak kapandı. 65 yıldır Beyoğlu’nda açık olan baba yadigarı dükkanı boşaltırken Hakan Atala “Burası müzisyenlerin buluşma yeriydi, içim buruk” diye konuştu...

Ahmet Hakan: Kanal İstanbul’un fikir babası Ecevit’tir!

Ahmet Hakan, "Ecevit bugün yaşasaydı, iktidarda olsaydı ve Kanal İstanbul’u yapmaya kalksaydı... Ekrem İmamoğlu başta olmak üzere bütün Kanal İstanbul karşıtları... Sıkılmış yumruklarla... “Kanal İstanbul cinayettir” diye haykırırlar mıydı?" diyor...

Çengelköy’deki kaçak villanın yıkımı durduruldu mu?

Boğaziçi İmar Müdürlüğü’nün Cübbeli Ahmet Hoca’nın dünürü Palazoğlu Ailesi’ne ait Üsküdar Çengelköy’deki kaçak villa inşaatı için yıkım kararı aldığı ortaya çıktı.

Daire almaya gittiği inşaatta feci ölüm!

Ordu'da satın almak için inşaat halindeki apartmana giderek ev bakan Ömer Aydın, asansör boşluğuna düştü.

elif haykır hobikoğlu merkez bankası Haberi

elif haykır hobikoğlu merkez bankası

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasından (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) üyeliğine ilişkin yapılan duyuruda, Prof. Dr. Elif Haykır Hobikoğlu'nun 15 Nisan 2021 Perşembe günü yapılacak PPK toplantısına katılacağı bildirildi.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Şahap Kavcıoğlu'nun TCMB Başkanlığına atanmasının ardından, Murat Çetinkaya da başkan yardımcılığı görevinden alınarak yerine Mustafa Duman getirilmişti. Öte yandan, TCMB Olağan Genel Kurulu'nda, PPK üyesi olarak da görev yapan banka meclisi üyesi Ömer Duman görevden alınmış, yerine Ertan Aydın seçilmişti.

Alınan kararlar sonucunda, Kavcıoğlu başkanlığındaki PPK, Abdullah Yavaş, Emrah Şener, Oğuzhan Özbaş, Uğur Namık Küçük, Mustafa Duman ve Elif Haykır Hobikoğlu isimlerinden oluştu.

Böylece Prof. Dr. Hobikoğlu, PPK'nın Banka Meclisi tarafından seçilen ilk kadın üyesi oldu. 2002-2006 arası görev yapan Sedef Ayalp ise başkan yardımcısı kontenjanından PPK üyeliği...