18 / 08 / 2022

emekli maaşı nasıl taşınır

emekli maaşı nasıl taşınır

Bankalar arasında emeklileri kapma yarışı büyürken emeklilere vaadedilen promosyon tutarı ise 7 bin 500 liralara dayandı. Peki, emekliler başka bankaları emekli maaşlarını nasıl taşıyabilir. 7 bin 500 lira promosyon almak için ne yapmak lazım?

Yüksek emekli maaşı almak isteyenler dikkat! Bu formülü hemen uygulayın, maaşınız zamlı yatsın! 

Emekli olduktan sonra yüksek maaş almak isteyenlerin çalıştıkları sırada birtakım önlemlerle emekli maaşlarını artırmaları mümkün. Peki emekli maaşı nasıl arttırılır? İşte detaylar...

7 bin 500 lira için emekliler ne yapmalı? Emekli maaşı başka bankaya nasıl taşınır?

Bankalar arasında emeklileri kapma yarışı büyürken emeklilere vaadedilen promosyon tutarı ise 7 bin 500 liralara dayandı. Peki, emekliler başka bankaları emekli maaşlarını nasıl taşıyabilir. 7 bin 500 lira promosyon almak için ne yapmak lazım?

İşsizlik maaşına %30 zam! Her ay hesaplara 5.137 lira yatacak! İşsizlik maaşı nasıl alınır?

1 Temmuz itibarıyla sadece çalışanların maaşları artmadı. Asgari ücret zammı ile işsizlik maaşlarına da iyileştirme geldi. Peki, işsizlik maaşları ne kadar oldu? İşsizlik maaşı nasıl alınır? İşte detaylar…

Fahiş kiralar ucuz Anadolu kentlerine göç başlattı! Konut kiraları nasıl düşecek? 

Kamu çalışanları, maaşa denk gelen kiralar ve artan hayat pahalılığı sebebiyle ucuz Anadolu kentlerine tayinlerini istemeye başladı. Peki konut kiraları nasıl düşecek? İşte ayrıntılar ve kiralık konut sektöründeki son durum...

Zamlı emekli maaşları ödeme tarihi kesinleşti! 2022 maaş farkı ne zaman yatacak?

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih milyonlarca kişi tarafından araştırılıyor. İşte haberin detayları!

Malulen emekli nasıl olunur 2022? Malulen emeklilik şartları nelerdir?

Malulen emeklilik konusunda pek çok soru sorulmaktadır. Onlardan biri de Malulen emekli nasıl olunur 2022? İşte detaylar!

Emekli olacaklar bu formüle dikkat! Emekli maaşı nasıl yükseltilir? İşte yüksek emekli maaşı şartları...

Emeklilikte yüksek maaş almak için en büyük etken çalışılan dönem oluyor. Peki emeklilikte yüksek maaş için hangi şartlar aranıyor? Emeklilikte yüksek maaş almak için neler yapılmalı? Emekli maaşı nasıl yükseltilir? İşte milyonlarca çalışanın merak ettiği o soruların yanıtları...

SSK ve BAĞ-KUR emekli maaş zam oranı belli oldu! Zamlı maaşların ödemeleri nasıl ne zaman yapılacak?

Türkiye'de 13,6 milyon kişi SSK ve BAĞ-KUR'dan emekli maaşı alıyor. Yapılan araştırmalar her 100 kişiden 72'sinin emekli olduktan sonra bile iş aradığını ortaya koydu. Peki emekli memur ve işçilerin maaşlarına Temmuz 2022'de ne kadar zam yapıldı, ödemeler ne zaman yapılacak işte detaylar..

En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Emekli maaşlarına dair son durum!

Emekli maaşları gündemde yer alıyor. En düşük emekli maaşının ne kadar olacağı merakla araştırılıyor. İşte detaylar!

65 yaş üstü maaşı nasıl alınır? 65 yaş maaşı alan bayram ikramiyesi alabilir mi?

Yaşlılık maaşı alanlar bayram ikramiyesi alıp alamayacaklarını araştırıyor. Yaşlılık maaşı nasıl alınır? 65 yaş maaşı alan bayram ikramiyesi alabilir mi? İşte merak edilenler!

Emekli maaşı taşıma işlemi nasıl yapılır? Banka değişikliğinde promosyon ne kadar?

Emekli maaşı taşıma işlemi milyonlarca emeklinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Peki emekli maaşı taşıma işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

Erken emeklilik şartları nelerdir? Erken emekli nasıl olunur? Erken emeklilik formülleri nelerdir?

Erken emeklilik, Türkiye’de çalışan büyük bir kesimin hayal kurduğu bir konudur. Erken emeklilik gerçekten bir hayal mi? Erken emekli nasıl olunur? İşte detaylar!

Asgari ücret ve emekli maaşlarına Temmuz'da ara zamla ilgili sürpriz açıklama! Miktarı hesaplayıp artışı duyurdu

Asgari ücrete ve emekli maaşlarına Temmuz ayında yapılacağı ifade edilen ara zamlarla ilgili geri sayım süreci devam ediyor. 4 Temmuz'da açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranlarıyla birlikte maaşlara artışın nasıl yapılacağı belli olacak.

emekli maaşı nasıl taşınır Haberi

emekli maaşı nasıl taşınır

Yılın ikinci yarısında maaşlarına yüzde 42.3 oranında zam yapılan emekliler için bankalar arasındaki rekabet kızıştı.

14 milyona yakın emekli maaşı müşterisini rakiplerine kaptırmak istemeyen bankalar, emekli promosyon ödemesini 7 bin 500 liraya kadar artırdı.

Aralık ayından bu yana yapılan maaş artışı, memur emeklilerinde yüzde 85.5, SSK ve Bağ- Kur emeklilerinde ise yüzde 78.6'ya ulaşırken, en düşük emekli aylığı da 3 bin 500 TL’ye çıktı.

EMEKLİ MAAŞI NASIL TAŞINIYOR?

Emekli maaşını aldığı banka ile 3 yıl kalma taahhütünü tamamlayanlar ya da yeni emekli olanlar, diledikleri bankaya başvuru yaparak maaşlarını oraya taşıyabiliyor. 

Emekli maaşlarını taşımak isteyen emeklilerin bankaya bu isteklerini sunması yeterli oluyor. Bu bildirim emekli maaşlarını taşımak istedikleri bankanın şubeleriden veya e-Devlet üzerinden yapılabiliyor.
 

AKBANK NE KADAR PROMOSYON VERİYOR

Emekli maaşını 31 Ağustos 2022'ye kadar Akbank'a...