emlak mersin

emlak mersin

Gayrimenkul fiyatlarındaki artıştan, ılıman iklimi ve büyük kentlere göre ucuz yaşam nedeniyle rağbet gören Mersin de nasibini aldı. Kentte, yüzde 50 dolaylarında konut fazlası olduğu belirtilmesine rağmen hem inşaat sektörü hızlandı hem de fiyatlar ikiye

Emlak Katılım’dan Mersin ve Maltepe'ye iki yeni şube!

Şube yatırımlarına devam eden Emlak Katılım, iki yeni şubesini daha hizmete açtı. Mersin’de ilk şubesinin açılışını gerçekleştiren Emlak Katılım, Maltepe şubesini de hizmete açarak İstanbul’da 19 şubeye, Türkiye genelinde ise 38 şubeye ulaştı. 

Mersin'de 12.4 milyon TL'ye arsa karşılığı inşaat ihalesi!

Mersin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü Milli Emlak Daire Başkanlığı Anamur Özel Eğitim Uygulama Merkezi çevre düzenlemesi ve Mersin Yenişehir'de 2 adet arsayı kat karşılığı ihaleye çıkarıyor.

Mersin'de 7.4 milyon TL'ye satılık 2 arsa!

Mersin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Dairesi Akdeniz ve Yenişehir ilçelerindeki 2 arsayı ihale ile satıyor. İhale 5 Aralık'ta gerçekleşecek..

Mersin'de emlak dolandırıcılığı operasyonu!

Mersin'nde İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, taşınmazlarını hileli yollarla satın alıp haksız menfaat elde ettikleri iddia edilen kişilere yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi...

Mersin'de emlak sektöründe hareketli dönem başlıyor!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, emlak sektöründe yazın yaşanan durgunluğun öğrencilerin ders kayıtlarının başlaması ve memur tayinleri ile yerini hareketliliğe bırakacağını söyledi.

Mersin Akdeniz'de 3 milyon TL'ye satılık arsa!

Maliye Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından Mersin'in Akdeniz İlçesi İhsaniye Mahallesi'ndeki arsa satışa çıktı. Gayrimenkulün satış bedeli 3 milyon 050 bin TL olarak belirlendi.

Emlak Danışmanlığı Yasası 2018'de yürürlüğe girecek!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli ‘Emlak Danışmanlığı Yasası’nın 2018 yılında yürürlüğe gireceğini bildirdi.

Emlak Bankası 17 ilde 73 adet gayrimenkul satıyor!

Emlak Bankası A.Ş; Samsun, Mersin, İzmir, Kütahya, Konya, Ordu, Manisa, İstanbul, Kayseri, Karabük, Hatay, Bilecik, Afyonkarahisar, Ankara, Kahramanmaraş, Eskişehir ve Tekirdağ'da yer alan 73 adet gayrimenkulü satışa çıkardı.

Mersin'de konut sektörü eski haline dönecek!

Yalı Emlak yetkilisi Nurgül Öztürk, Mersin'deki konut sektörünü değerlendirdi. Öztürk "Mersin'de kısa bir süre içinde konut satışlarının yine eskisi gibi artacağını düşünüyorum" dedi.

Yavuz Selim Madenli: Suriyeliler Mersin'de emlak fiyatlarını artırdı!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, kayıt dışı emlakçılık yüzünden esnafın perişan hale geldiğine dikkat çekti. Madenli, Suriyelilerin Mersin'deki emlak fiyatlarını artırdığından bahsetti.

İnşaat sektörü Mersin ekonomisini canlandıracak!

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası 14 No'lu İnşaat ve Emlak Komitesi Başkanı Hasan Engin, 2016'da Mersin ekonomisini canlandırabilecek en önemli sektörün inşaat olduğunu ve kentsel dönüşümle piyasalara hareket gelebileceğini söyledi.

Mersin Tarsus'ta emlak sektörü durma noktasına geldi!

Tarsus'ta emlak sektöründe bulunan birçok firma satışların neredeyse deniyle problem yaşamaya başladılar. Konuyla ilgili yetkililer "Konut satışında durma noktasına gelinmesi, konut üretiminde de aksamalara neden oluyor." dedi.

Rusya ile yaşananlar Mersin emlak sektörünü de etkiler!

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, yabancıya konut satışının ağırlıklı Ruslara yönelik olduğunu belirterek iki ülke ilişkilerinin geldiği gergin noktanın Türkiye’de emlak sektörünü de etkileyeceğini söyledi.

emlak mersin

emlak mersin emlak mersin

Mersin Tüm Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Yavuz Selim Madenli, daire fiyatlandırılması yapılırken konutun bulunduğu semtin, dairenin konumunun, iç döşemesinin durumu gibi bir çok faktörün etkili olduğuna söyledi. Mersin'e olan rağbetin konut fiyatlarını yükselttiğini, uluslararası marketler ve inşat firmalarının arazi arayışının devam ettiğini belirten Madenli şunları söyledi:

'Mersin'in sıcak denizi ilgiyi artırıyor. Dünyanın gözü Mersin'de. Ilıman iklimi, özellikle sebze ve meyve fiyatlarının ucuz oluşu da bu kenti cazip hale getiriyor. Mersin'de 16 yılda konut sayısında yüzde 215 artış var. Şu an 187 bini sahil kesiminde kentte 460 bin konut olduğu tahmin ediliyor. Bu rakam nüfusa göre hesaplandığında Türkiye ortalamasının üzerinde. Kentte geçen yıl 3 oda 1 salon bir apartman dairesine 18- 20 bin YTL'ye sahip olunabilinirken, bu yıl aynı özellikte...