emlak yatırımı için dünyanın en iyi 20 yeri

emlak yatırımı için dünyanın en iyi 20 yeri

Emlak yatırımları konusunda "Dünyanın en iyi 20 yeri" listesinde 5. sırada yer verilen Türkiye'de yabancıların emlak alımlarının geçen yılın ilk yarısında yüzde 78 büyüdüğünün altı çiziliyor...

Emlak işletmeleri için şartlar değişti!

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik'e göre yapılan düzenlemyle emlak işletmeleri sıhhî müessese kapsamına alındı. Düzenlemeye göre emlak işletmeleri için ek şartlar getirildi. 

65 yaş üstü için emlak vergisi bilmecesi!

Emlak vergisi için de ödeme zamanı geldi. Peki 65 yaş üstünde olanlar, emlak vergisi ödemesi için de sokağa çıkma yasağının bitmesini bekleyecek mi? İşte merak edilen o sorunun cevabı....

Emlak vergisi için pişmanlık uygulanmıyor!

Son günlerde gündeme gelen pişmanlık uygulamasıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı bir broşür hazırladı. Buna göre emlak vergisi için pişmanlık uygulanmıyor.

Emlak yatırımında tercih okula yakın evler! 

Birikimini emlak yatırımı yaparak değerlendirmek isteyenler düzenli kira geliri elde etmek için okullara yakın bölgelerdeki evleri tercih ediyorlar. 

Yazlık yatırımı için doğru zaman mı?

Yazlık konutların fiyatları ortalama 50 bin liradan başlıyor, fiyatların geniş bir yelpazede seyrettiği konut piyasasında yazlıkların değeri 30 milyon lira ve üzerine kadar da uzanabiliyor. Peki Yazlık yatırımı için doğru zaman mı?

ABD’de güvenli emlak yatırımının sahne arkası!

ABD’de emlak yatırımı yapmak, global emlak piyasasına baktığınızda ciddi kar etmenizi sağlayabiliyor. Peki paranızı, nasıl ‘güvenle’ değerlendirebileceğinizi merak ediyor musunuz? Reologic Sotheby’s şirketinin Seattle’daki emlak broker’ı Murat Dabağoğlu, Türk yatırımcılar için yazdı…

Emlak yatırımı için en uygun şehirler ve ilçeleri!

30 ülkede faaliyet gösteren tr.flatfy.com emlak ilanları platformu, geçtiğimiz yılın Haziran - Aralık aylarında yayınlanan satılık konut ilanlarının verilerini analiz ederek Türkiye’nin 10 ilinin emlak piyasası trendini bizimle paylaştı...

Emlak beyannamesi için son günler!

Yıl içerisinde gayrimenkul satın alıp vergi mükellefiyeti 2019 yılında başlayacak vatandaşların emlak vergisi beyannamesi için başvuru süresi 31 Aralık’ta son bulacak. Emlak beyannamesi için sayılı günler kaldı. 

Batman'da emlak yatırımı kazandırıyor!

Batmanlı emlakçılar dövizden çok emlak yatırımı yapanların kazandığını açıkladı. Emlakçılar, bölgede son dönemlerde gayrimenkul satışında canlanma olduğunu kaydetti.

Singapurlu yatırımcılar Türkiye'de emlak yatırımı yapıyor!

Türkiye'nin Singapur Büyükelçisi Murat Lütem, Türkiye ve Singapur arasındaki ticari ilişki hakkında açıklamalarda bulundu. Lütem, yatırımcıların Türkiye'de emlak yatırımı yaptığını söyledi. 

Sawqlı For Turizm Emlak Yatırımı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Sawqlı For Turizm Emlak Yatırımı Ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Esenyurt'ta 100 bin TL sermaye bedeli ile Rabe Nurih Abuzarıba tarafından kuruldu.

Kazandıran gayrimenkul yatırımı için ipuçları!

27 yıllık çalışma hayatı boyunca farklı sektörlerde uluslararası birçok şirkette Satış & Pazarlama Müdürü ve Genel Müdür koltuğuna oturan Ayşe Fügen Arda, kazandıran gayrimenkul yatırımı için ipuçlarını verdi....

Emlak Bank için Ümraniye'de yer tutuldu!

Emlak Bank için Ümraniye'de yer tutuldu. Bölgede Vakıflar Bankası, Vakıf Katılım, Albaraka Türk, Avivasa, Türkiye Ekonomi Bankası'nın da genel müdürlük binaları bulunuyor...

emlak yatırımı için dünyanın en iyi 20 yeri

emlak yatırımı için dünyanın en iyi 20 yeri emlak yatırımı için dünyanın en iyi 20 yeri


Emlak yatırımları açısından "Dünyanın en iyi 20 yeri" belirlenirken Türkiye'ye 5. sırada yer verildi. 


İngiliz Telegraph gazetesi, emlak yatırımları için "Dünyanın en iyi 20 yeri"ni seçti. Barcelona kentinin başı çektiği listede Türkiye 5. oldu. 


Taşınmazlara yatırım açısından dünyanın en iyi beş yeri, İspanya'nın Barcelona kenti, Fransız Riviera, Karayip'teki Grenada Adası, İtalya'nın Toskana bölgesi ve Türkiye olarak sıralandı. 


Türkiye'de alımlar %78 arttı


Emlak alımları için Türkiye'nin neden iyi bir yer olduğunu da okuyucularına anlatan Telegraph gazetesi "Türkiye'de geçen yılın ilk yarısında yabancıların emlak alımları, yüzde 78 arttı ve İstanbul kenti başını çekti" diye yazdı. 


Gazeteye konuşan Spot Blue International Property'den Julian Walker ise, "Eskiden Türk taşınmazları almakla ilgilenen müşterilerimizin çoğu genelikle Britanyalı idi. Şimdi ise, ülkenin yatırım için güvenli bir yer olarak gören çok sayıda...