en çok hangi ilde konut satıldı

en çok hangi ilde konut satıldı

Nisan2015 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 14 olurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.248 lira olarak yansıdı.

Türkiye’de şubat ayında 82 bin 597 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu ( TÜİK ), 2014 yılı Şubat ayı Konut Satış İstatistikleri’ ni açıkladı. Buna göre, Türkiye’de şubat ayında 82 bin 597 konut satıldı...

Ocak ayında en fazla konut İstanbul'da satıldı!

TÜİK, 2014 ocak ayı " Konut Satış İstatistikleri " verilerini açıkladı. 2013'te konut satışlarında İstanbul, 234 bin 789'la en yüksek paya (yüzde 20,3) sahip oldu.

2019'da en çok hangi ülkenin vatandaşı Türkiye'den ev aldı? 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden elde ettiği bilgilere göre, 2019 senesinde konut satışları bir önceki yıla göre düşüş gösterdi. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışının da Irak vatandaşlarına yapıldığı belirtildi...

İstanbul depreminden hangi ilçe en çok etkilenecek?

İstanbul’da gerçekleşen 5.8’lik korkutan depremden sonra binalarda hasar oluştu. Oluşan hasarlar sonrası İstanbul’da olası bir depremde en çok etkilenecek ilçeler merak konusu oldu…

Ünlüler en çok hangi semtleri tercih ediyor? 

Ünlü isimler en çok hangi semtleri tercih ediyor, nasıl evlerde oturuyor? İşte ünlülerin evleri... 

Türkiye'den en çok konut alan ülkeler hangileri?

Türkiye'den yabancıların konut alma sayıları geçtiğimiz döneme göre büyük bir yükseliş kaydetti. Türkiye'den en çok konut alan ülkeler hangileri? Hangi ülkenin vatandaşları Türkiye'den konut almayı tercih ediyor? 

Mega kentlerde en çok konut satılan ilçeler!

Türkiye'de en çok konut satışı İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılıyor. Peki, 3 büyükşehirde hangi ilçede ne kadar konut satılıyor?

En çok gökdelene sahip şehirler açıklandı!

Skyscrapercenter en çok gökdelene sahip şehirleri açıkladı. Listede Türkiye'de yer aldı. Bakın hangi şehirde kaç gökdelen var, Türkiye'nin o şehri kaçıncı sırada...

2018'de en çok konut hangi ilde satıldı?

TÜİK tarafından yayınlanan 1 Ocak-31 Aralık 2018 dönemine ait konut satış istatistiklerine göre; Türkiye'de 1 milyon 375 bin 398 bin konut satıldı. Peki en çok konut hangi ilde satıldı?

3 büyükşehirde en çok konut satılan o ilçeler!

TÜİK'in açıkladığı konut satış istatistiklerine göre en çok konut satışı büyükşehirlerde yapıldı. Peki, hangi ilçelerde konut satışlarında patlama yaşandı? İşte 3 büyükşehirde en çok konut satılan o ilçeler..

Mart'ta en çok hangi ülke vatandaşı Türkiye'den ev aldı?

Türkiye genelinde konut satışları Mart ayında 110 bin 905 adet konut satıldı. Bu konutların 1.827 tanesini yabancılar aldı. Peki Mart'ta en çok hangi ülke vatandaşı Türkiye'den ev aldı?

Şubat'ta en çok hangi ülke vatandaşı Türkiye'den ev aldı?

TÜİK Şubat 2018 konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre Şubat ayında en çok İstanbul'da konut satıldı. istanbul yabancıya konut satışında da zirveye oturdu. Peki Şubat'ta en çok hangi ülke vatandaşı Türkiye'den ev aldı?

2017'de konut fiyatları en çok hangi şehirlerde arttı?

Çin şehirleri, geçen yıl konut fiyatlarında yaşanan artışta birçok dünya şehrini geride bıraktı. 2017'de konut fiyatları en çok hangi şehirlerde arttı?

Doğu Karadeniz'de en çok konutu hangi yabancı ülke vatandaşı aldı?

Doğu Karadeniz'de yabancıların konut edinme rakamları arttı. Verilere göre Doğu Karadeniz'de yabancıların en fazla konut aldığı şehir Trabzon oldu. Peki Doğu Karadeniz'de en çok konutu hangi yabancı ülke vatandaşı aldı?

2017'de en çok gökdelen hangi ülkede inşa edildi?

Statista, geçtiğimiz yıl içinde inşa edilen gökdelenlerle bir rapor hazırladı. Rapora göre, 2017'de en çok gökdelen hangi ülkede inşa edildi? Türkiye raporda kaçıncı sırada yer aldı?

en çok hangi ilde konut satıldı

en çok hangi ilde konut satıldı en çok hangi ilde konut satıldı

Nisan2015 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 14 olurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.248 lira olarak yansıdı. Kiralık konutlara bakıldığında ise yüzde 11’lik yıllık artış dikkat çekiyor. Kiralıkta ortalama metrekare fiyatının 16 lira olduğu Türkiye’de, amortisman (geri dönüş) süresi ise 12 yıl ortalamasında.


Türkiye 2.248 TL/m²


Satılık yıllık artış: %14


Kiralık yıllık artış: %11


*Türkiye ortalaması 5 ilin (İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa) ortalama değerleri alınarak hesaplanmıştır.


İSTANBUL 3.235 TL/m²


Satılık yıllık artış: %16


Kiralık yıllık artış: %16


İstanbul'da konut fiyatlarında artış sürüyor. Hurriyetemlak.com Emlak Endeksi'ne göre İstanbul’da, satılık konutlarda metrekare ortalaması 3.235 liraya kadar çıktı.  Kiralık evlerin metrekare ortalaması ise 20 lirayı buldu. Amortisman süresinin 13 yıl ortalamasında olduğu İstanbul’da son bir ayda fiyatı en çok artan ilçe Bağcılar. İlçede metrekare...