erzurum atlama kulelerinin çökme sebebi

erzurum atlama kulelerinin çökme sebebi

Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Mollamahmutoğlu: "Buradaki gözlemlerimizde ilk olarak heyelan olduğunu gördük. Şu anda kulelerde 'yıkılma olacak' falan söylemek doğru değil. Konuyu farklı noktalara çekmek doğru olmaz"

Erzurum'daki atlama kulelerinin inşaatında sona yaklaşıldı!

Türkiye'de tek atlama kulesi olma özelliği taşıyan, Erzurum'un simgesi halindeki Kiremitlik Tepe'de bulunan atlama kulelerinin pistlerindeki çökme nedeniyle başlatılan altyapı ve üstyapı çalışmalarında sona yaklaşıldı.

Erzurum'daki atlama kuleleri EYOWF 2017'ye yetiştiriliyor!

Erzurum'da 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yapılan ve 2014 yılında toprak kayması sonucu pistleri çöken atlama kulelerinin 2017 Avrupa Gençlik Kış Olimpik Festivali'ne (EYOWF 2017) yetiştirilmesi için yoğun çalışma başlatıldı.

Erzurum'daki atlama pistlerinin onarımı devam ediyor!

25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nda çöken kayakla atlama pistlerinin onarımında, altyapı çalışmaları tamamlandı. Taşkesenligil: "Atlama kulelerimiz eski halinden çok daha güzel, modern ve güçlü bir tesis haline gelecek" dedi.

Erzurum'da atlama kulelerindeki altyapı 2016'da tamamlanacak!

Erzurum'da 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yaptırılan ancak geçen yıl çökme meydana gelen atlama kulelerindeki altyapı çalışmaları gelecek yıl tamamlanacak.

'Erzurum'da çöken kayak kulelerinin etüdü iyi yapılmamış'

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Erzurum'daki atlama kulelerinde meydana gelen çökmeye ilişkin, "Önceden iyi etüt yapılsaymış bu kayma kesinlikle olmazdı" dedi. İşte Yarar'ın açıklamaları...

Erzurum atlama kulelerinde çalışmalara başlandı!

Atlama kulelerinde çalışmalara başlandı. Erzurum'da 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları için yapılan atlama kulelerinin pistlerinin çöktüğü alanda hafriyat taşıma ve güçlendirme için fore kazık çakımına da başlandı.

TMMOB: Atlama kulelerinde mühendislik hizmetleri tam yapılamamıştır!

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum'da atlama kulelerinin çökmesiyle ilgili bir açıklama yaparak, "Atlama kulelerinin hazırlanmasında ve yapım sırasında mühendislik hizmetlerinin tam olarak yapılmadığı anlaşılmıştır" dendi.

Valilik'ten Erzurum Atlama Kuleleri açıklaması!

Valilik'ten Erzurum Atlama Kuleleri açıklaması geldi. Erzurum Valiliği, atlama kulelerinin pistlerindeki çökmeye ilişkin, 18 Temmuz'da bölgede keşif yapıldığı ve bilirkişilerin raporlarını hazırlamak üzere süre aldıklarını belirtti.

Erzurum Kayakla Atlama Kuleleri ihmalden çöktü!

Erzurum’daki Kayakla Atlama Kuleleri pistinde meydana gelen göçük nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada, bilirkişi heyeti inceleme yaptı. Çöken pistlerin zemin etüdü yapılmadan inşa edildiği ortaya çıktı...

Erzurum’da 100 milyon liralık atlama kuleleri neden çöktü?

Erzurum ' da 100 milyon lira harcanarak yapılan kayakla atlama kulelerinin çökmesinin en büyük nedeni olarak zirveye 100 metre mesafede oluşturulan iki yapay göl gösteriliyor...

Erzurum'daki atlama kuleleri yapay göl yüzünden mi çöktü?

Erzurum ’da 100 milyon lira harcanarak yapılan kayakla atlama kulelerinin çökmesinin en büyük nedeni olarak zirveye 100 metre mesafede oluşturulan iki adet yapay göl gösteriliyor...

Erzurum'da atlama kulelerinin pistleri çöktü!

Erzurum'da düzenlenen 2011 Üniversiteler Arası Kış Oyunları için yapılan atlama kulelerinde göçük yaşandı. Kiremitlik tepede, kayakla atlama yarışı antrenmanları için yapılan 5 atlama kulesinden 3'ünün pisti yerle bir oldu...

Erzurum'da 100 milyon TL'lik atlama kulelerinin pistleri çöktü!

Erzurum'da düzenlenen 2011 Üniversiteler Arası Kış Oyunları için yapılan atlama kulelerinde göçük yaşandı. Kiremitlik tepede, kayakla atlama yarışı antrenmanları için yapılan 5 atlama kulesinden 3'ünün pisti yerle bir oldu...

erzurum atlama kulelerinin çökme sebebi

erzurum atlama kulelerinin çökme sebebi erzurum atlama kulelerinin çökme sebebi


Erzurum'da, 2011 Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları için yapılan ülkenin tek atlama kulelerinin pistlerinin çökmesinin ardından alanda inceleme yapan heyetin ilk tespiti: "heyelan".


Çat yolunda Kiremitliktepe'de bulunan Atlama Kuleleri'ndeki çökmenin meydana geldiği pistlerde Spor Genel Müdürlüğü, Gazi Üniversitesi öğretim üyeleri ve AFAD yetkililerinin de aralarında bulunduğu heyet bölgede ilk incelemelerini yaptı.


Zeminde kaymaların olduğunu tespit ederek fotoğraflayan, bölgeden numune toprak ve taş örnekleri alan heyet hazırlayacağı raporu Spor Genel Müdürlüğü'ne sunacak.


Heyetle inceleme yapan Gazi Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Mollamahmutoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre çökmenin nedeninin heyelan olduğunu söyledi.


Çökmeyle ilgili detaylı bilginin daha sonra ilgili kurum tarafından verileceğini, kesin ve net bir açıklama yapmanın doğru olmayacağını vurgulayan Mollamahmutoğlu, şöyle konuştu:


"Oluşan bu heyelan için heyetle birlikte buradayız. Hem ilgili kurum...