ev fiyatları düşecek mi 2021

ev fiyatları düşecek mi 2021

Kiralık ve satılık konut fiyatlarındaki fahiş artışlar gündemden düşmüyor. Maliyetler sebebiyle müteahhitler ve çimentocular da karşı karşıya gelmişti. Peki kiralık ev fiyatlarındaki artış nasıl durdurulur? KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ev almak isteyenler altın ve dövizlerini bozuyor!

Normalde konut kredisinde evin değerinin yüzde 80’ine kadar kredi sağlanıyor. Fakat tüketicinin gelir durumu ve banka kriterlerine de dikkat ediliyor. Gelirler, artan konut fiyatları karşısında düşük kalınca verilebilecek en yüksek kredi tutarı da düşük kaldı...

İstanbul'da artan ev fiyatları için neler yapılabilir?

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'da artan ev fiyatlarıyla değerlendirmelerde bulundu. Ali Kurt, konut sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerini de sıraladı.

İklim krizi ev fiyatlarını nasıl etkiliyor?

ABD Ulusal Ekonomi Araştırmaları Bürosu tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre emlak fiyatları ve iklim değişikliği arasında bir bağlantı bulunuyor. Araştırmada iklim değişikliği sebebiyle emlak fiyatlarının gerilediği kaydedildi. 

Hangi şehirde konut fiyatları fırladı?

Türkiye'deki ekonomik krizle beraber ev ve araç sahibi olmak bir lüks oldu ve zorlaştı. İstanbul'da en kötü evin kira tutarı bin 500 Türk Lirası'ndan fazla. Yalnızca kiralık ev fiyatları değil satılık konut fiyatları da uçuşa geçmiş durumda.

Gayrimenkul sektöründe teşvik beklentisi!

Kovid-19 salgını tüm dünyayı etkisi altına aldı. Salgın kapsamında uygulanan kapanmalar ve alınan tedbirler de tüm sektörlerin durgunlaşmasına neden oldu. Peki gayrimenkul sektöründe bu süreçte neler yaşandı? Konut satış verileri neler anlatıyor? İşte ayrıntılar...

Konut sektöründe 2021 beklentileri neler?

Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Dr. Erhan Şatana, konut sektörüne ilişkin konuştu. Şatana, beklentilerini de açıkladı. Erhan Şatana, 2021'de konut satışlarının 1-1,2 milyon adet aralığında olacağını öngördüğünü belirtti.

Almanya’da ev fiyatlarının düşmesi için yeni konut inşaatı önerisi!

Almanya’da yükselen ev fiyatlarına ve kira problemine karşı Yeşiller Partisi’nden somut çözüm önerisinde bulunuldu.

İstanbul'da artan ev fiyatları için neler yapılabilir?

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, İstanbul'da artan ev fiyatlarıyla değerlendirmelerde bulundu. Ali Kurt, konut sektöründe yaşanan sorunlara ilişkin çözüm önerilerini de sıraladı.

Satılık ve kiralık ev fiyatları düşecek mi?

İstanbul’da kiralık ve satılık ev fiyatlarında son bir senede büyük bir yükseliş kaydedildi. Bir sene öncesine kadar bin 500, 2 bin TL seviyesinde evlerin kiralanabildiği İstanbul’un birçok semtinde boş konut kalmadı.

İzmir'de ev fiyatları neden artıyor?

Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, İzmir'in konut fiyatlarındaki artışta zirvede yer almasına ilgili konuşan Ali Engin, ev fiyatlarını düşürecek bir öneri yaptı. Engin, "Şehri yaymamız lazım. Sorunlar çözülürse fiyat ve imar baskısı azalır" diye konuştu.

Flaş açıklama: Altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi?

Altın fiyatları, ABD'de tarım dışı istihdam verilerinin beklentilerin oldukça altına düşmesiyle hem ons hem de gram tarafında yükseldi. Gram altın fiyatları 490 lira seviyesini test ederken, ons altın analistlerin vurguladığı 1800 dolar bandının üzerinde yer aldı.

Kira fiyatları düşecek mi?

Son zamanlarda evliliklerin artması yüz yüze eğitime geçilmesiyle kiralık evlere talep artınca stok azaldı. Durum böyle olunca ev sahipleri kira ücretlerine fahiş zamlar yaptı. Peki bu artış ne zamana kadar devam edecek? Kiralar düşecek mi? İşte detaylar...

Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?

Türkiye'nin 1 numaralı emlak ve konut editörü Tebernüş Kireçci, "Hani konut fiyatları yarıya düşecek, dolar ikiye katlayacaktı?" başlıklı yazısını kaleme aldı. İşte Kireçci'nin o yazısı...

Kiralık ev fiyatları cep yakıyor!

Kovid-19 salgınına rağmen kiralık ev fiyatlarında yükseliş hız kesmiyor. Kiralık ev fiyatlarının yükselmesi bazı soruları akıllara getiriyor. Vatandaşlar, kiralık ev fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Peki kiralık ev fiyatları düşecek mi? Sektör temsilcileri konuyu değerlendirdi.

Dünya genelinde ev fiyatları en çok hangi ülkede arttı?

Konut ve ticari emlak danışmanlığı şirketi Knight Frank'ın hazırladığı küresel konut fiyatları endeksi, dünya genelinde ev fiyatlarındaki en çok artışın yaşandığı yerleri gözler önüne serdi. Peki dünya genelinde ev fiyatları en çok hangi ülkede arttı? İşte ayrıntılar...

İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı?

İkinci el konut satışları 2021'in 1. çeyreğinde geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 22 geriledi. Peki ikinci el konut fiyatları ne oldu? İkinci el ev fiyatları hangi illerde arttı? İşte 2021'in 1. çeyreğinin konut satış verileri...

Dünya genelinde ev fiyatları ne durumda? 

Konut fiyatları dünya genelinde artışa geçmiş durumda. Peki, uzmanlar bu artış hakkında neler diyor? İşte yorumlar...

Ev fiyatları düşecek mi?

Konut alacak vatandaşlar ev fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyor. Konutta stoklar azalmaya başladı. Peki bu durum fiyatları nasıl etkileyecek?

Uzaktan eğitim evleri boş bıraktı! Kiralık fiyatlar düştü!

Kovid-19 salgını sebebiyle üniversitelerin yaklaşık 2 dönem kapalı kalması, üniversite şehirlerindeki emlak sektörünü de zora soktu. Salgın nedeniyle kiralık ev fiyatları ciddi oranda düşerken, normal dönemde aylar öncesinden kiralanan evler boş kaldı.

ev fiyatları düşecek mi 2021 Haberi

ev fiyatları düşecek mi 2021

Konut sektöründe son zamanlarda artışa geçen fiyatlar gündemden düşmüyor. Gerek kiralık gerekse satılık evlerde fiyatlar uçtu.

KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, ev kiralarının yükselmesinin en önemli sebeplerinden biri olan konutun yatırım aracı olarak görülmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Twitter hesabınde konuya ilişkin değerlendirmeler yapan Ali Kurt, konutun yatırım aracı olarak görülmesi durumunun azaltılması için ne yapılması gerektiğini anlattı.

İşte KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt'un o açıklaması:

Kiraların artmasının en önemli nedenlerinden biri olan “Konutun yatırım aracı olarak görülmesi” tercihinin en aza indirilmesi için ne gerekiyor?

1- İlk kez konut edinecek olan vatandaşlara yönelik pozitif ayrımcılık yapan vergi, kredi, vade vb. kolaylıklar,

2- İkamet amaçlı olmayan (ikincil, üçüncül konut vs.) tüm konut edinme işlemlerine negatif ayrımcılık yapan, vergi, kredi ve vade düzenlemesi,

3- Kira artışlarının...