ev tutarken nelere dikkat edilmeli

ev tutarken nelere dikkat edilmeli

TÜDEF Genel Başkanı Koçal, "Öğrenciler, özel yurt ile sözleşme imzalamadan önce yurdun kendisine vereceği hizmetlerin tamamını ayrıntılı olarak sözleşmeye yazdırmalı. Öğrenciler seçtikleri yurt ile yapacakları yıllık sözleşmeyi çok iyi okuyarak imzalamalı" dedi...

Günlük ev kiralamada nelere dikkat edilmeli?

Posta yazarı Tamer Heper, bir okuyucusunun 'Bir yazlık sitede, daireleri günübirlik kiraya vermeye aracılık ediyorum. Yani emlakçılık yapıyorum. Bununla ilgili günübirlik kiralama yasakları kapsamında mıyım?' sorusunu yanıtladı.

Ev alacaklar nelere dikkat etmeli?

Konut kredilerindeki ve konut sektöründeki kampanyalardan faydalanacak vatandaşların dikkat etmeleri gereken unsurlar bulunuyor. Bu kritik unsurlar tüketicinin haklarını koruyor. Peki bu haklar neler? Konut satın alacaklar nelere dikkat etmeli?

Ev alacaklar ve kiracılar dikkat!

Ev hayali kuran vatandaşların en çok merak ettiği konulardan biri de ev alırken nelere dikkat edilmesi gerektiği. Peki ev alacakların dikkat etmesi gereken noktalar nedir?

Projeden ev alırken bunlara dikkat edin!

Konut satışlarında yaşanan gelişmeler sonrasında vatandaşlar ev sahibi olmak için yeni projeleri talep ediyor. Markalı konut projelerine ilgi gösteren vatandaşlar diledikleri gibi bir eve sahip olmanın yollarını araştırıyor. Peki projeden ev almak için nelere dikkat edilmeli?

Ev alırken dikkat! Sanık bile olabilirsiniz!

Ev almadan önce nelere dikkat edilmeli? Ev alırken dikkat edilmesi gereken kriterler neler? İşte dikkat edilmesi gereken detaylar...

Ev ve iş yeri sahipleri dikkat! 1 Mart'ta başlıyor!

2 milyon ev ve iş yeri sahibi elde ettiği kira gelirleri için 1 Mart tarihinden itibaren gelirini beyan edecek. Kira geliri beyanında nelere dikkat etmek gerekir?  Aynı gelirle daha az vergi nasıl verilir? İşte merak edilen soruların yanıtları...

Ev satarken nelere dikkat edilmeli?

Birikim yatırarak satın alınan evin sorunsuz bir şekilde satılması için bu konuda nasıl hareket edileceği önceden belirlenmeli. Bunun için yapılması önerilen bazı adımlar bulunuyor...

Ev alacaklar bu 10 maddeye dikkat!

Tapu kaydını incelemeden ipotekli ev alırsanız evinizi kaybedebilirsiniz, hatalı bir evrak imzalarsanız eksik ya da geç teslim edilen konuta karşı tüm yasal haklarınızı kaybedersiniz. Peki bu tür sorunlar yaşamamak için konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Kooperatiften ev alırken nelere dikkat edilmeli?

Kooperatiften ev alırken nelere dikkat edilmeli? Ev alırken mağdur olmamak için ne yapmalı? Merak edilen soruların yanıtlarını kooperatifçilik konusunda uzman SMMM Evren Özmen verdi.

Konut finansmanı sözleşmelerinde nelere dikkat edilmeli?

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar konut kredisi kullanacakları zaman nelere dikkat etmelidirler, kullanılan kredi tahsis ücreti sınırı ne kadar olmalı? İşte detayları...

Projeden ev alırken nelere dikkat edilmeli?

İstanbul'da projeden 3+1 daire alan bir vatandaş ödemenin bir miktarını peşin kalan kısmını ise banka kredisiyle yapmak istedi. Eve gelen eksper evin 3 odalı olmadığını ve kredi verilemeyeceğini söyledikten sonra hukuki süreç başlattı.

Ev satarken nelere dikkat edilmeli?

Herhangi bir danışmandan/emlakçıdan yardım almadan ev satmayı düşünenlerinin dikkatli olması gerekiyor. Her gelen kişi iyi niyetli olmaya bilir, hırsızlık ve gasp gibi vakalara karşı temkinli olunmalı. 

Ev seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli?

Milyonlarca vatandaş başını sokacak güzel bir eve sahip olmanın hayalini kuracak. Peki, ev alırken nelere dikkat etmeliyiz?

ev tutarken nelere dikkat edilmeli

ev tutarken nelere dikkat edilmeli ev tutarken nelere dikkat edilmeli

Anadolu Ajansı'ndan Uğur Aslanhan'a değerlendirmelerde bulunan Tüketici Dernekleri Federasyonu (TÜDEF) Genel Başkanı Aziz Koçal, üniversite yerleştirme sonuçlarının açıklanması sonrası öğrencilerin özel yurt veya ev tutarken mağdur olmaması için dikkat edilmesi gerekenleri anlattı. 

Koçal, üniversiteye yeni yerleşen öğrencilerin Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun (YURTKUR) yurtlarına yerleşememeleri durumunda özel yurtları ve ev kiralamayı tercih ettiklerini ifade ederek, bu süreçte bir an önce barınma ihtiyacını halletmek isteyenlerin hata yapabildiğini veya dolandırıcılarla karşı karşıya kalabileceğini belirtti.

Koçal, özel yurtlarla sözleşme imzalarken dikkat edilmesi gereken hususlara değindi. Koçal, "Yurdun öğrencilere vereceği hizmetler çok iyi sorgulanmalı, güvenlik, temizlik, ısınma, yemek, ders çalışma alanları, konaklama yapılacak odalar, özel etüt odaları, kantin ya da dinlenme bölümleri gibi sosyal mekanlar görülerek karar verilmeli. Öğrenciler, özel yurt ile sözleşme imzalamadan önce...