evi olmayana devlet desteği

evi olmayana devlet desteği

2020 yılı programında yer alan tasarıya göre, ilk konutunu alacaklara devlet, vergide indirim yapacak. Bankalar da konut kredisi faizinde avantajlı oranlar sunacak.

Yapı Tasarruf Sandığı Sistemi ile evi olmayan kalmayacak!

Düşük faiz ve maliyetle ev sahibi olmak için düğmeye basıldı. Devlet, evi olmayanlar için yeni bir destek programı hazırlıyor. İşte yeni tasarruf hesabı ve ucuz krediyle ilgili tüm merak edilenler...

Edirne Devlet Konuk Evi hizmete açıldı!

Edirne Valiliği tarafından himayelerinde yer alan tarihi konakların turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalar kapsamında, Edirne Valiliği Çevre Koruma Vakfı Müdürlüğünce restore edilen Devlet Konuk Evi, faaliyete başladı.

Evi olmayana çifte destek!

2020 yılı programında yer alan tasarıya göre, ilk konutunu alacaklara devlet, vergide indirim yapacak. Bankalar da konut kredisi faizinde avantajlı oranlar sunacak.

TOKİ'den evi olmayana 2019 model fırsat!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Türkiye genelinde ‘açık satış’ yöntemiyle satışa çıkardığı projelerinde 348 liradan başlayan taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuyor.

TOKİ'den evi olmayana ucuz konut fırsatı!

Dar ve orta gelirli vatandaşları konut sahibi yapmaya devam eden TOKİ bugün itibariyle 2 yeni kampanyaya daha başladı. TOKİ'nin bugün satışa çıkardığı 408 adet konut için en düşük taksit bedeli 398 TL, en düşük peşinat bedeli ise 13 bin 290 TL olarak belirlendi.

Evi olmayana TOKİ'den Ekim ayı fırsatı!

TOKİ, yurdun birçok farklı bölgesinde konut yapımına son sürat devam ediyor. Her bütçeye özel konutların fiyatı 50 bin TL'den başlıyor. İşte kira öder gibi alınabilecek konutlar...

Evi olmayana hükümetten dev destek!

Hiç evi olmayan ilk kez ev sahibi olacak vatandaşlara hükümetten destekler artıyor. Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek konut hesabında yeni düzenlemelere gidildiğini açıkladı. 

Evi olmayana TOKİ'den konut fırsatı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın (TOKİ), inşa ettiği 8.500 konut, 20 yıla varan vade ve 185 liradan başlayan taksit avantajları ile satışa çıkarılıyor. 

TOKİ'den hiç evi olmayana 45 bin konut!

2018 yılı planlamasını tamamlayan TOKİ gelecek yıl hiç evi olmayana 33 ilde 45 bin 456 adet konut satacak. İşte şartlar...

Devlet Bahçeli: Evi olmayan ailelere 250 TL kira yardımı yapılacak!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 1 Kasım Seçim Beyannamesi’nde ekonomik vaatlerini revize ederek tekrarladı. Yeni kaynak yaratılamadığı gerekçesiyle asgari ücret vaadinde artış yapılamadı.

Aydın Kızılcabölük'ün imar sorunu gençleri mağdur etti!

Aydın’ın büyükşehir olmasıyla birlikte Kızılcabölük Mahallesi’nde ortaya çıkan imar sorunu gençleri mağdur etti. Evi olmayana kız verilmeyen mahallede, evlerine tapu alamayan gençler evlenemiyor.

Devlet Bahçeli: Osmaniye'de evi olmayanlara sosyal konut sağlayacağız!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli memleketi Osmaniye'de hemşehrilerine hitap etti. Devlet Bahçeli, "Evi olmayan muhtaç ailelerimize sosyal konut sağlayacağız'' dedi.

Konuta yüzde 15 devlet katkısının ayrıntıları netleşiyor!

Konuta yapılacak yüzde 15 devlet katkısının ayrıntıları netleşiyor. Devlet katkısından yararlanmanın ilk şartları ise yeni evli olmak ve hiç evi bulunmamak. Merak edilenleri beş soruda sizin için topladık.

evi olmayana devlet desteği

evi olmayana devlet desteği evi olmayana devlet desteği

2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'ndan yapılan derlemelere göre, vergi ve makro ihtiyati düzenlemeler yoluyla üretken olmayan yatırımların cazibesi azaltılarak, tasarruflar verimli alanlarda olan yatırımlara yönlendirilecek. Güneş'te yer alan habere göre, Hazine ve Maliye ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ikinci ve sonraki konut alımlarında vergileme ve kredi kullanımına ilişkin düzenleme ve uygulamalar gözden geçirilecek. Bu kapsamda üretken olmayan yatırımların cazibesini azaltmak amacıyla 2. ve sonraki konut alımında uygulanan vergi istisnaları gözden geçirilecek, gerekli görülen istisnalar kaldırılacak. 

ÖZEL FAİZ ORANLARI 

Konut kredilerinde geçerli olan kredi değer oranı gibi parametrelerin ikinci ve sonraki konut alımlarında farklılaştırılmasına yönelik mevzuat çalışması yapılacak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın da projelere vereceği desteklerle, hanehalkı tasarruflarının artırılmasını teminen borçlanarak harcama yerine harcama öncesinde tasarruf etme davranışı desteklenecek....