25 / 03 / 2023

Faig Bağırov kimdir

Faig Bağırov kimdir

Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Bağırov, "Önümüzdeki 8 yıl içinde Türkiye'ye yaklaşık 20 milyar dolarlık yatırım gelecek. Bu da Azerbaycan'ın yurt dışında yapacağı en büyük yatırımdır" dedi

Sermaye Piyasası Kurulu'na yeni başkan ataması kararı Resmi Gazete'de! İbrahim Ömer Gönül kimdir?

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Ali Fuat Taşkesenliğlu'nun görev süresinin dolması nedeniyle boşalan başkanlık makamına İbrahim Ömer Gönül atandı. İbrahim Ömer Gönül'ün atama kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. İbrahim Ömer Gönül kimdir, kaç yaşında, nereli?

Dursun Baştürk kimdir? 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığında açık bulunan başkan yardımcılığı görevine getirilen Dursun Baştürk kimdir? Dursun Baştürk hangi işlerde görev aldı?

Özlem Bağdatlı kimdir?

TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Yönetim Kurulu Başkan Vekili Özlem Bağdatlı kimdir? Özlem Bağdatlı daha önce hangi şirketlerde görev yaptı? İşte Özlem Bağdatlı'nın biyografisi;

Dursun Baştürk kimdir?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Başkan Yardımcısı Dursun Baştürk kimdir? Dursun Baştürk daha önde nerelerde çalıştı, hangi görevleri yürüttü;

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kimdir?

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçil Ekrem İmamoğlu kimdir? Ekrem İmamoğlu bugüne kadar hangi işlere imza attı? İşte Ekrem İmamoğlu'nun biyografisi...

Şükrü Başdeğirmen kimdir?

Şükrü Başdeğirmen, 2019 yerel seçimlerinde Ak Parti Isparta Belediye Başkan Adayı olarak açıklandı. Peki, Şükrü Başdeğirmen kimdir? Şükrü Başdeğirmen, bugüne kadar hangi işlere imza attı?

Şafak Başa kimdir?

Şafak Başa'nın 2019 yerel seçimlerinde CHP'den Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi bekleniyor. Peki, Şafak Başa kimdir?

Cemalettin Başsoy kimdir?

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 2019 yerel seçimlerinde de AKP'nin Erzincan Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Peki, Cemalettin Başsoy kimdir?

Mina Başaran kimdir?

Mina Başaran, İran'ın başkenti Tahran'ın güneyinde düşen Başaran Holding'e ait uçakta hayatını kaybetti. Peki, Mina Başaran kimdir?

Evrim Kırmızıtaş Başaran kimdir?

Evrim Kırmızıtaş Başaran gayrimenkul satışında dünya şampiyonu oldu. Peki, Evrim Kırmızıtaş Başaran kimdir? Evrim Kırmızıtaş Başaran, hangi işlere imza attı?

Adil Baştanoğlu kimdir?

ÇATIDER 8. Olağan Genel Kurulu'nda ÇATIDER Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Adil Baştanoğlu getirildi. Peki, Adil Baştanoğlu kimdir? Baştanoğlu bugüne kadar hangi işlerde görev aldı?

Başak Musal kimdir?

2007 yılında İzmir Üniversitesi Ekonomi İç Mimarlık bölümünden mezun olan İç Mimar Başak Musal kimdir?

Tuğba Yılmaz kimdir?

24 Temmuz 2015 tarihinden beri Akyurt Kaymakamı olarak hizmet veren Tuğba Yılmaz 1 Haziran 2016'da Yalova Valiliği'ne atandı. Peki, Tuğba Yılmaz kimdir?

Faig Bağırov kimdir Haberi

Faig Bağırov kimdir


Azerbaycan'ın Ankara Büyükelçisi Faig Bağırov, önümüzdeki 8 yıllık süreçte Türkiye'ye yaklaşık 20 milyar dolarlık yatırım getirmeyi planladıklarını söyledi.  


Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) ve Türk- Azerbaycan İş Konseyi'nin düzenlediği "Anadolu Tanıtım Toplantısı" Ege Bölgesi Sanayi Odasında (EBSO) yapıldı. 


İki ülke arasındaki yatırım imkanlarının ele alındığı toplantıda konuşan Bağırov, ekonomik alanda Türkiye'nin kendileri için çok önemli olduğunu belirtti. Türkiye ile Azerbaycan arasınada halen 3.3 milyar dolarlık ticaret hacmi bulunduğunu kaydeden Faig Bağırov, ticaretin karşılıklı olarak 15 milyar dolara ulaştırılması gerektiğini dile getirdi.  


Bağırov, "Azerbaycan'dan önümüzdeki 8 yıl içinde Türkiye'ye yaklaşık 20 milyar dolarlık yatırım gelecek. Bu da Azerbaycan'ın yurtdışında yapacağı en büyük yatırımdır. Bu yatırımların büyük kısmı da İzmir bölgesinde olacaktır" dedi.   


İki ülke arasında enerji sektörü yatırımlarının lokomotif önem taşıdığını...