faizsiz konut şirketleri tasfiye

faizsiz konut şirketleri tasfiye

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 21 faizsiz konut şirketi için tasfiyeyi başlatıyor...

Faizsiz konut şirketleriyle ilgili son dakika kararı!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), 21 faizsiz konut şirketinin tasfiye edilmesine ilişkin karar aldı. BDDK tarafından alınan karar Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında duyuruldu.

Faizsiz konutta şartlara uymayan şirketler tasfiye edilecek!

Faizsiz konut sistemindeki 35 şirketin büyük bölümü yeni yasa ile gelen 100 milyon TL'lik sermaye koşuluna uyamıyor. Şartları sağlayamayan tasfiye edilecek. 

Şehit, gazi ve yakınlarına faizsiz konut kredisi müjdesi!

Şehit yakınları, gazi ve ve gazi yakınlarının ev sahibi olması için hayata geçirilecek olan faizsiz konut kredisinin detayları belli oldu. İşte milyonlarca vatandaş tarafından beklenen yeni sistemin detayları...

Tasfiye edilen faizsiz konut şirketleri mağdurlarının akıbeti Ekim'de belli olacak!

Temmuz 2021'de tasfiye ve iradi tasfiye edilen, toplam 53 bin kişiyi ilgilendiren tasarruf finansman şirketlerinin akıbeti Ekim ayında belli olacak.

Faizsiz konut şirketi mağdurları eylem yaptı!

'Evim' isimleriyle tanınan ve tasfiye edilen tasarruf finansman şirketlerinde mağdur olan kişiler, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) binası önünde bir araya geldi.

Faizsiz konut şirketlerindeki son durum mecliste!

Faizsiz ev satın alma sistemi olarak işleyen tasarruf finansman şirketleri meclis gündemine taşındı. CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, konuya ilişkin soru önergesi sundu. 

TOKİ şehit ailelerine ücretsiz ev versin önerisi!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) şehit aileleri ve gazilere bedeli karşılığında ev satıyor, kurada öncelik veriyor ve faizsiz konut kredisi sunuyor. Milletvekilleri ise şehit aileleri ve gazilere ücretsiz ev verilmesini önerdi. TBMM KİT Komisyonu'nda TOKİ'den konuya ilişkin yazılı yanıt verildi.

TOKİ faizsiz konut kredisi nasıl alınır?

Son günlerde sık sık araştırılan konuların başında TOKİ konut kredisi yer alıyor. Vatandaşlar TOKİ konut kredisi veriyor mu? sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki TOKİ konut kredisi veriyor mu? İşte ayrıntılar...

Almanya'da faizsiz konut sisteminden yılda 1 buçuk milyon kişi yararlanıyor!

Tasarruf finansmanı sektörünün genç, dinamik ve öncü markası Birevim, Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi Almanya ve Türkiye'deki tasarruf yönetim sistemine yönelik merak edilenleri açıkladı.

Gerçek Evim mağdurları haklarını arıyor!

600 milyon TL'lik vurgun yapıldığı iddia edilen faizsiz konut şirketi Gerçek Evim'in mağdurlarının hak arayışları devam ediyor. Firma nedeniyle mağdur olduklarını dile getiren vatandaşlar yaşadığı sıkıntılarını anlattı. 

Konut sahibi olmak isteyenlere faizsiz kredi müjdesi!

Konut sahibi olmak isteyenler faizsiz konut kredisi şartlarını merak ediyor. Peki faizsiz konut kredisi alabilmek için hangi şartlar gerekiyor?

Faizsiz konut şirketleriyle ilgili araştırma önergesi verildi!

Finansal Kiralama, Faktoring, Finansman ve Tasarruf Finansman Şirketleri Kanunu’nda gerçekleştirilen değişiklik sebebiyle, tasfiye edilen şirketlerden alacağı olan binlerce vatandaş mağduriyet yaşadı.

TMSF, 21 faizsiz konut şirketi için tasfiyeyi başlatıyor!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 21 faizsiz konut şirketi için tasfiyeyi başlatıyor...

Faizsiz konut sektörünü neler bekliyor?

Tasarruf finansı sektörü, tasarruf sahiplerine, borçlanmadan kendileri tarafından seçecekleri ödeme planları sağlayarak konut, taşıt ya da çatılı iş yeri sahibi yapıyor. Birevim Genel Müdürü Av. Mahir Orak, sektöre ve Birevim'in faaliyetlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz konut kredisi müjdesi!

Ev sahibi olmak isteyen kişiler kredi fırsatlarını araştırıyor. Peki faizsiz konut kredisinden kimler faydalanabiliyor? Faizsiz konut kredisi nasıl alınıyor?

faizsiz konut şirketleri tasfiye Haberi

faizsiz konut şirketleri tasfiye

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen faizsiz konut ve taşıt alma şirketlerinden 21 tanesi yeterli koşulları sağlayamadığı için tasfiye ediliyor. Sabah'tan Hazal Ocak'ın haberine göre, yasal düzenlemeyle tasfiye görevi Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na verilmişti. Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu, şirketlerin tasfiyesi amacıyla vir komisyon kurarken, kurucu ortakların mal varlıkları da dikkate alınarak, mağdurlara gerekli ödemeler gerçekleştirilecek.

Geçtiğimiz günlerde Meclis'te kabul edilen yasal düzenlemeyle son zamanların gündem konusu tasarruf finansman şirketlerinin tasfiyesini Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu yürütecek. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Şakir Ercan Gül, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, bu şirketlerin tasfiyesinin Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'na devriyle mağduriyetlerin minimize edileceğin dile getirerek, "21 şirket mali durumları itibariyle problemli, kasalarında yeterince para olmadığı anlaşılıyor. Sektörde 387 bin mudi bulunuyor, bunların yüzde 10'u (40 bini) mağdur durumda. Bu...