Filistinlilere ait evlerin yıkımı

Filistinlilere ait evlerin yıkımı

Cebel El-Mukebbir beldesine polis eşliğinde baskın yapan İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi 5 kişilik Filistinli aileye ait evi yıktı.

İsrail Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait evi yıktı!

Cebel El-Mukebbir beldesine polis eşliğinde baskın yapan İsrail’e bağlı Kudüs Belediyesi 5 kişilik Filistinli aileye ait evi yıktı.

Yahudi yerleşimciler Batı Şeria'da ele geçirdikleri alanda inşaata başladı!

Yahudi yerleşimcilerin işgal altında olan Batı Şeria’nın güneyinde Filistinlilere ait araziye el koyarak, üzerine yerleşim yeri inşa etmeye başladığı bildirildi.

İsrail Kudüs'te 22 bin konut inşa etti!

İsrail 1981'e kadar Kudüs'te Filistinlilere ait 33 bin 556 dönüm toprağa el koyarak bu alanlarda yaklaşık 22 bin konut hayata geçirdi.

İsrail Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait bir evi yıktı!

İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi, işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait inşaat halindeki 2 katlı bir evi "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktı. 

İsrail askerleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait iki evi yıktı!

İsrail askerlerinin işgal altında olan Batı Şeria'nın Ramallah kentinde Filistinlilere ait iki evi yıktı.

İsrail güçleri işgal altındaki Batı Şeria'da 3 aileyi evsiz bıraktı!

İsrail askerleri Batı Şeria'nın Beytüllahim kentine bağlı El-Hıdır beldesinde Filistinlilere ait bir konut ile iki çadırı yıktı.

İsrail Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait binayı yıktı!

İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi, işgal altında olan Doğu Kudüs'te Filistinlilere ait olan binayı "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıktı.

İsrail Kudüs’te Filistinlilere ait evleri yıkıyor!

İsrail işgal altında olan Doğu Kudüs’te Filistinlilere ait evleri yıkarak her yıl onlarca Filistinliyi evsiz bırakıyor...

İsrail güçleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait bir evi yıktı!

İsrail güçleri, işgal altındaki Batı Şeria'nın Nablus kentinde Filistinli bir aileye ait olan, inşaat halindeki evi "ruhsatsız" olduğu sebebiyle yıktı...

Ürdün Vadisi'nde koronavirüse rağmen inşaatlar devam ediyor!

Filistin Kurtuluş Örgütüne (FKÖ) bağlı Yerleşim Yerleri ve Ayrım Duvarı ile Mücadele Heyeti Başkanı Velid Asaf, Yahudi yerleşimcilerin Ürdün Vadisi'nde Filistinlilere ait geniş arazilerde inşaat faaliyetlerini sürdürdüğünü belirtti...

İsrail askerleri Batı Şeria'da Filistinlilere ait evi yıktı!

İsrail askerleri, işgal altında olan Batı Şeria Beytullahim kentinde Filistinlilere ait bir evi “ruhsatsız olduğu” gerekçesiyle yıktı.

İsrail Batı Şeria'da yaşayan Filistinlilere ait evleri yıktı!

İsrail çeşitli gerekçelerle işgal ettiği Batı Şeria'da yıkıma devam ediyor. İşgalci ekipler El-Halil kentinde Filistinli bir aileyi daha evsiz bıraktı.

İsrail 2019'da Filistinlilere ait 521 evi yıktı!

İşgalci İsrail ekipleri geçtiğimiz yıl Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait 521 evi "ruhsatsız" olduğubu iddia ederek yıktı.

Filistinlilere ait evlerin yıkımı

Filistinlilere ait evlerin yıkımı Filistinlilere ait evlerin yıkımı

İsrail'e bağlı Kudüs Belediyesi, işgal altında olan Doğu Kudüs'te Filistinlilere bir evi "ruhsatsız" olduğu gerekçesiyle yıktı.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, İsrail polisi Doğu Kudüs'ün güneyindeki Cebel El-Mukebbir beldesine baskın gerçekleştirdi.

Beş kişilik Filistinli Zaatre'ye ailesine ait binanın yer aldığı bölgeyi güvenlik kordonuna alan İsrail polisi, evin çevresine kimseyi yaklaştırmazken, belediyeye bağlı ekipler Zaatre ailesinin binasını buldozerlerle yerle bir etti.

Evin sahibi Yasin Zaatre, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, evini 8 sene önce inşa ettiğini fakat tüm çabalarına rağmen ruhsat alamadığını dile getirdi.

- İsrail'in Doğu Kudüs'teki yıkımları

İşgal altında olan Doğu Kudüs'te Filistinlilere imar izni konusunda zorluk çıkaran ve Filistinlilerin yaptığı imar izni başvurularının tamamına yakınını reddeden İsrail makamları, Filistinlilere ait binlerce evi "ruhsatsız" olduğu iddiasıyla yıkma tehdidinde bulunuyor.

BM İnsani İşler Koordinasyon Ofisinin (OCHA)...