Fransa ortalama ev kiraları son durum

Fransa ortalama ev kiraları son durum

Locservice, arada emlakçı olmadan ev kiralamak, ya da ev arkadaşı bulmak isteyenlerin başvurduğu bir internet sitesi. 2015 yılında kiracıların verilerini inceleyen bu sitesi kiracıların ve evlerin bu sektördeki portresini karşılaştırdı.

Milyonlarca kişi merak ediyor! Ev fiyatları neden artıyor? 

Haziran ayının ilk 10 gününde ev fiyatları ortalama yüzde 6 arttı. Para politikasının gelir dağılımı ve inovasyon üzerindeki etkilerini düşünmek Merkez Bankasının sorumluluğuna sahip değil...

Cansu Dere Fransa'dan ev alacak!

Yıllardır sık sık Fransa’ya tatil yapmaya giden Cansu Dere, burada ev almak için araştırmalara başladı. Güzel oyuncunun satın alacağı 40 metrekarelik dairenin fiyatı ise 350 bin euro...

Fransa’da yeni ev inşaatlarında İtalyan duşu zorunluluğu!

Fransa’da 2020 yılından sonra yeni ev inşaatlarında İtalyan duşunun zorunlu hale geldiği açıklandı.

Sakarya’da ortalama ev fiyatı 210 bin 720 TL!

Sakarya’da ev fiyatları son bir yılda yüzde 6,77 oranında düşüş kaydetmesine rağmen, ilçe bazında bakıldığında Sapanca’da yüzde 18,2, Akyazı’da yüzde 8,1, Ferizli’de yüzde 7,2 değerlendi...

Yeni asgari ücretle İstanbul'dan kaç yılda ev alınıyor?

Milyonlarca çalışanın merakla beklediği asgari ücret belli oldu. 2019 yılında en düşük maaş 2 bin 20 TL olacak. Peki asgari ücret kazanan vatandaş İstanbul'da ev alabilmek için "yemeden içmeden" ortalama kaç yıl çalışmalı?

Milli Piyango ikramiyesiyle hangi ilden kaç ev alınır?

Milli Piyango yılbaşı çekilişinde bu yıl büyük ikramiye 70 milyon Türk Lirası. İllere göre ortalama konut satış fiyatları üzerinden yapılan hesaplamalara göre büyük ikramiyenin tek bir talihliye çıkması durumunda Türkiye’nin en pahalı ili olan İstanbul’dan 161 ev almak mümkün.

Okullar açıldı ev kiraları yükselişe geçti!

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerin kiralık ev arayışı da hızlandı. Öğrenciler en çok 2+1 kiralıkları tercih ederken, ev kiraları İstanbul, İzmir ve Ankara’da ortalama yaklaşık 1.600 ile 2.100 TL’den başlangıç gösteriyor. 

Kiralık ev arayan öğrenciler dikkat!

Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasından sonra öğrencileri şimdi de barınma telaşı sardı. Üniversiteliler en yüksek kirayı İstanbul’da ödeyecek. Eskişehir’de ortalama 525 liraya TL'ye kiralanan ev, İstanbul’da 3 bin 500 TL'ye kadar çıkıyor

Birevim bin kişiyi daha ev sahibi yapacak!

Gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren Birevim, 2018 yılının sonuna kadar ayda 400 kişiyi daha ev sahibi yapmayı planlıyor. Firma, her ay 500 aileyle satış sözleşmesi, ortalama 100 aileye de ev teslimatı yapıyor.

Birevim bin kişiyi daha ev sahibi yapacak!

Aylık ortalama 250 kişiyi ev sahibi yapan Birevim, 2018 sonuna kadar bin kişiyi daha ev sahibi yapmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili Birevim'den açıklama geldi. 

Balat'ta ev fiyatları ortalama 498 bin TL oldu!

Köklü bir tarihe sahip Balat Mahallesi her geçen gün daha popüler hale geliyor. Kendine has yapısıyla dikkatleri çeken bölgede konutların fiyatı ortalama 498 bin 630 TL oldu.

Şahan Gökbakar Fransa'dan villa aldı!

Yatırımını eve yapan Şahan Gökbakar şimdi de Fransa'dan ev aldı. Gökbakar, Nice ve Cannes arasında bulunan Juan-les-Pins’ten yazlık sahibi oldu.

2.5 milyon kişi borçla ev aldı!

Konutta ortalama faiz son 6 yılın zirvesine çıktı. Zirveye çıkan faiz oranları, vatandaşın ev sahibi olma hayalini ertelemesine neden oldu.

Fransa ortalama ev kiraları son durum

Fransa ortalama ev kiraları son durum Fransa ortalama ev kiraları son durum

Locservice, arada emlakçı olmadan ev kiralamak, ya da ev arkadaşı bulmak isteyenlerin başvurduğu bir internet sitesi. 2015 yılında 65.000'den fazla ev değiştiren kiracıların verilerini inceleyen bu ev kiralama sitesi kiracıların ve evlerin bu sektördeki portresini karşılaştırdı. 


Bu sitenin yaptığı ankete göre ev kiraları yüzde 1.63'lük bir artışla şehirlere göre, 15-75 m2 arası büyüklüğe göre ortalama 47 metrekare büyüklükte bir evin aylık kirası 624 Euros olarak belirlendi. 


Öte yandan Paris merkezde artış yüzde 2.05 iken, Paris'in büyük banliyölerinde metrekareye göre yüzde 2.65 bir artış gözlemlendi. Locservice internet sitesi, bu fiyatlardaki artış sorununun, kiracıların ortak ev paylaşımının artmasıyla, fiyat artışlarından daha az etkilenileceğim ve bu sorunun giderileceğini açıkladı. 


Ege...