gayrimenkul ihaleleri

gayrimenkul ihaleleri

Gayrimenkullerin icradan satış ihalelerinde şartlar değişti. İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun, Resmi Gazete'de yayımlandı ve yürürlüğe alındı.

Gayrimenkullerin icradan satış ihaleleri sil baştan!

TBMM Genel Kurulunda, 5'inci Yargı Paketi'ni kapsayan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi kabul edildi. Teklifle gayrimenkul satış ihaleleri sil baştan düzenlendi.

Gayrimenkul satış ihalelerinde yeni düzenleme!

Meclis Genel Kurulunda, 5'inci Yargı Paketi'ni kapsayan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi'nin birinci bölümündeki maddeler kabul edildi. Kabul edilen maddeler kapsamında, taşınır ihalesindeki değişiklikler taşınmazlar için de geçerli hale geldi. 

Gayrimenkul satış ihalelerinde sözleşmeler değişiyor!

5'inci Yargı Paketi'ni içeren kanun teklifi TBMM Adalet Komisyonunda kabul edildi. Yeni pakete göre;  taşınmazda kira sözleşmesine bağlı şekilde yaşayan kişiye kira bedelini icra dairesine yatırması talep edebilecek.

Gayrimenkul satış ihalelerinde yeni değişiklik mecliste!

Gayrimenkul satış ihalelerinde değişikliğe gidildi. Buna göre, ihale alıcısının talebi üzerine icra dairesi, satışı gerçekleştirilen taşınmazda kira sözleşmesine bağlı şekilde yaşayan kişiye kira bedelini icra dairesine yatırması emrini verebilecek.

TOKİ 148 gayrimenkulü yarın satışa çıkarıyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ( TOKİ ) farklı illerde yer alan 148 gayrimenkulü yarın satışa çıkarıyor. Satışlarının yapılacağı gayrimenkullerin ihalesi yarın saat 14.00' te yapılacak...

Şekerbank 121 gayrimenkulü sattı!

Şekerbank satışa çıkardığı 672 gayrimenkulden 121 tanesinin satışını gerçekleştirdi. Toplam satış bedelin 6 milyon 195 bin lira olarak belirlendiği ihale 26 Aralık 2013 günü yani dün gerçekleştirildi...

Şekerbank 672 gayrimenkulü satışa çıkardı!

Şekerbank tarafından Eskidiji resmi web sitesinde verilen ilana göre Şekerbank 672 gayrimenkulü satışa çıkardı. Gayrimenkullerin satışı 26 Aralık Perşembe günü saat 14.00' te gerçekleştirilecek...

Ankara'da 3 gayrimenkul ihale ile satılıyor!

Başkent Ankara'da Alacaattlı, Yuva ve Yakacık Mahalleleri'nde 3 gayrimenkul ihale ile satılıyor...

Gayrimenkullerin icradan satış ihaleleri sil baştan!

TBMM Genel Kurulunda, 5'inci Yargı Paketi'ni kapsayan İcra ve İflas Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkındaki Kanun Teklifi kabul edildi. Teklifle gayrimenkul satış ihaleleri sil baştan düzenlendi.

ÖİB Ankara'daki 27 gayrimenkulü özelleştiriyor!

ÖİB Ankara Yenimahalle ve Gölbaşı'ndaki 27 gayrimenkulü özelleştiriyor. Özelleştirme ihaleleri 29 Haziran'da yapılacak..

ADÜAŞ 4 ildeki 7 gayrimenkulü özelleştiriyor!

Ankara Doğal Elektrik Üretim ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürlüğü, 4 ildeki 7 gayrimenkulü satış yöntemi ile özelleştiriyor. Özelleştirme ihaleleri ayrı günlerde yapılacak..

İstanbul Defterdarlığı'ndan 16.5 milyon TL'ye satılık 11 gayrimenkul!

T.C. Maliye Bakanlığı İstanbul Defterdarlığı 11 adet gayrimenkulü toplam 16 milyon 517 bin 200 TL bedelle satışa çıkarıyor. Gayrimenkullerin satış ihaleleri farklı tarihlerde yapılacak.

ÖİB, Ankara ve Aydın'daki 11 gayrimenkulü özelleştiriyor!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Ankara ve Aydın'da bulunan 11 gayrimenkulü özelleştiriyor. “Satış” yöntemi ile özelleştirilecek gayrimenkullerin ihaleleri 23 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek.

ÖİB, 7 ildeki 21 gayrimenkulü özelleştiriyor!

Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Niğde, Kars, Nevşehir, Aydın, Batman, Siirt ve Karaman'da bulunan 21 gayrimenkulü özelleştiriyor. “Satış” yöntemi ve “Pazarlık Usulü” uygulanmak suretiyle ayrı ayrı özelleştirilecek gayrimenkullerin ihaleleri 24 OCak ve 3 Şubat tarihlerinde gerçekleşecek.

SGK'dan Kocaeli'de satılık 101 gayrimenkul!

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Kocaeli İzmit ve Karamürsel'de bulunan 101 adet gayrimenkulü satışa çıkardı. Bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan gayrimenkullerin ihaleleri 28 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

THK'dan 3 ilde satılık 3 gayrimenkul!

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Amasya, Uşak ve Denizli'de bulunan 3 gayrimenkulü satışa çıkardı. Gayrimenkullerin ihaleleri 6-7-8 Eylül 2016 tarihlerinde gerçekleştirilecek. İhale kararı bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

TTA Gayrimenkul 10 ildeki 19 gayrimenkulü özelleştiriyor!

tta Gayrimenkul A.Ş. Genel Müdürlüğü, Burdur , İzmir , Mersin, Niğde, Sivas, Van, Ankara, Kütahya, Nevşehir ve Tekirdağ'da bulunan 19 gayrimenkulü satış yöntemiyle özelleştiriyor. Gayrimenkullerin ihaleleri 7-20Eylül tarihlerinde gerçekleşecek.

THK'dan Ankara'da satılık 4 gayrimenkul!

Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı, Ankara Çankaya ve Keçiören'de bulunan 4 gayrimenkulü satışa çıkardı. Gayrimenkullerin ihaleleri 24-25 Ağustos'ta gerçekleşecek.

TCDD'nin 4 ildeki gayrimenkul ihaleleri sonuçlandı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Ankara, Kayseri, Niğde ve Yozgat'taki 10 adet gayrimenkulün ihalesini gerçekleştirdi. ihale sonuçları bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

TCDD Kars ve Erzurum gayrimenkul ihaleleri sonuçlandı!

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğü'nün, Kars ve Erzurum'daki gayrimenkul ihaleleri sonuçlandı. İhale sonuçları bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

TTA Gayrimenkul'den 6 ilde satılık 12 gayrimenkul!

tta Gayrimenkul Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü, Ankara, Gaziantep, Afyonkarahisar, Manisa, Niğde ve Van'da bulunan gayrimenkulleri satışa çıkardı. Söz konusu gayrimenkullerin ihaleleri 2 ve 16 Mart tarihlerinde gerçekleşecek.

gayrimenkul ihaleleri Haberi

gayrimenkul ihaleleri

5'inci Yargı Paketi'nde yer alan kanuna göre, iş yoğunluğunun veya personel sayısının çok olduğu icra dairelerinde dairenin düzenli, uyumlu ve verimli çalışmasına katkı sağlamak için Adalet Bakanlığı tarafından, icra müdür ve müdür yardımcıları arasından, icra müdürünün yetkilerini haiz bir "icra başmüdürü" görev alabilecek.

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; iş yoğunluğunun veya icra dairesi sayısının çok olduğu kentte Adalet Bakanlığı tarafından yetki çevresi de belirlenmek koşulu ile bir veya birden fazla icra daireleri başkanlığı kurulabilecek. Başkanlıkta bir başkan ile yeteri kadar başkan yardımcısı olacak. Başkan birinci sınıf olmuş, başkan yardımcısı ise birinci sınıfa ayrılmış adli yargı hakim ve cumhuriyet savcıları arasından muvafakatleri alınarak Bakanlık tarafından atanacak. Ek olarak başkanlıkta yeteri kadar icra başmüdürü, icra müdürü, icra müdür yardımcısı, icra katibi ve...