16 / 08 / 2022

Gebze Teknik Üniversitesi ne zaman kurulacak

Gebze Teknik Üniversitesi ne zaman kurulacak

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gebze Ticaret Odasının meclis toplantısında yaptığı konuşmada, son dönemde Ar-Ge, inovasyon ve diğer alanlarda verdikleri desteklerle ülkenin önemli ivme kazandığını söyledi...

Yıldız Teknik Üniversitesi Teknopark 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı tadilatı askıda!

Esenler ilçesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesine ( Teknopark ) ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 17.12.2021 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı tadilatı askıya çıkarıldı.

1 milyon metrekarelik dikey tarım fabrikası kurulacak!

Pimtaş'ın kuruluşlarından HGT Tarım, artan taze ve organik gıda talebini karşılamak için 1 milyon metrekarelik dikey tarım fabrikası kuruyor. PİMARGE ve Gebze Teknik Üniversitesi ile ortak sürdürülen dikey tarım projesinde çalışmalara start verildi.

Bazı alanlar Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi oldu!

Bazı alanlar Bursa Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak ilan edildi...

Gebze Teknik Üniversitesi deprem bilgilendirme sistemi geliştirecek!

Çalışmalarına devam eden Gebze Teknik Üniversitesi tarafından Kocaeli ve çevresi için deprem bilgilendirme sistemi geliştirilecek.

İnşaat mühendisleri deprem araştırması için İzmir'e gitti!

Deprem ve etkileriyle ilgili araştırmalar yapan Gebze Teknik Üniversitesi (GTÜ) İnşaat Mühendisliği Bölümü, İzmir'de yaşanan deprem alanında incelemelerde bulundu.

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi olacak!

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin Davutpaşa Kampüsü, Millet Bahçesi olacak. Kardeş Mühendislik Müşavirlik Şirketi, ihaleyi 14 milyon 861 bin lira ile kazandı...

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne millet bahçesi yapılmasına öğrencilerden tepki!

Yıldız Teknik Üniversitesi’ne inşa edilecek millet bahçesi için 14 milyon TL harcanacak. Bazı ağaçlık bölgelere bina yapılması planlanan projeye öğrenciler büyük tepki gösteriyor.

İskenderun Teknik Üniversitesi’ne yeni fakülte müjdesi!

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, İskenderun Teknik Üniversitesi’ne fakülte yaptırmak için kolları sıvadı. İSTE bünyesinde yeni bir Fakülte binası yapımı için imzalar atıldı.

Silivri Deprem Raporu'ndan ilginç sonuçlara ulaşıldı!

Gebze Teknik Üniversitesi'nce hazırlanan Silivri Deprem Raporu’na göre önemli bulgulara ulaşıldı. Rapor'da "Kıyı yapılarında sorunlara neden olması öngörülmektedir" ifadesine yer verildi...

Yıldız Teknik Üniversitesi Millet Bahçesi ihalesi bugün!

TOKİ'nin Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi bugün...

Yıldız Teknik Üniversitesi Millet Bahçesi 5 Eylül'de ihaleye çıkıyor!

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi ile Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatı İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 5 Eylül tarihinde yapılacak.

Yıldız Teknik Üniversitesi Millet Bahçesi ihalesi 5 Eylül'de!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü Millet Bahçesi projesinin ihalesini 5 Eylül'de gerçekleştirecek.

Öğrencilerden Yıldız Teknik Üniversitesi'ne millet bahçesi tepkisi! 

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa kampüsüne yapılmak istenen millet bahçesine üniversite öğrencileri tepki gösterdi. Öğrenciler tepkilerini sosyal medyada mesajlarında gösterdiler. 

Gebze Teknik Üniversitesi ne zaman kurulacak Haberi

Gebze Teknik Üniversitesi ne zaman kurulacak


Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Gebze Ticaret Odasının meclis toplantısında yaptığı konuşmada, son dönemde Ar-Ge, inovasyon ve diğer alanlarda verdikleri desteklerle ülkenin önemli ivme kazandığını söyledi. 


"Yüksek teknoloji ile üretim yapan yurt dışındaki şirketleri satın almak isteyen şirketlerimize destek mekanizması oluşturma kararı aldık" diyen Işık, böylece teknoloji transfer edeceklerini ve o teknolojiyi ülkeye kazandırmak için uzun yıllar harcamayacaklarını kaydetti. 


Işık, dünyanın hızlı teknoloji transferini konuştuğunu dile getirerek, hızlı teknoloji transferiyle ilgili ciddi çalışmalar olduğunu aktardı. 


"30 Mart seçim sonuçlarından sonra faizlerin tekrar aşağıya doğru geleceğini ve Türkiye'deki sermayenin tasarrufun tekrar üretime ve yatırıma döneceğine inanıyoruz" ifadesini kullanan Işık, şöyle konuştu: 


"Ocak ayı sanayi üretimi yüzde 7,5 arttı. Kapasite kullanım oranı da yüzde 73,1 olarak açıklandı. 2013'de Türkiye'de 496 bin küsur insanımız...