Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırmas

Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırmas

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2020 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması'nın sonuçlarına göre; Türkiye'de bulunan konutların yüzde 35'i çürüme tehlikesiyle karşı karşıya. 

Elazığ'daki Elysium Alışveriş ve Yaşam Kompleksi inşaatı yeniden başladı!

24 Ocak 2020 tarihinde 6.8 şiddetinde depremin meydana geldiği Elazığ’da 41 vatandaş yaşamını yitirdi, 5 yapı yıkıldı, binlerce binada ise ağır hasar meydana geldi. Deprem sonrasında merkezde inşa edilen 26 katlı Alışveriş ve Yaşam Kompleksi inşaatı durdurulmuştu. Şimdi ise yeni bir gelişme yaşandı.

Türkiye konutların yüzde 35'i çürüme tehlikesi altında!

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2020 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması'nın sonuçlarına göre; Türkiye'de bulunan konutların yüzde 35'i çürüme tehlikesiyle karşı karşıya. 

Konut sahibi olmayı hangi unsurlar etkiliyor?

2020 gelir ve yaşam koşulları araştırması, Türkiye genelinde ev sahipliği oranının gerilediğini gözler önüne serdi. Uzun seneler yüzde 59-61 seviyesinde seyreden ev sahipliğindeki gerileme neden yaşanıyor? Konut sahibi olmayı hangi unsurlar etkiliyor? İşte ayrıntılar...

Türkiye'de kaç kişi kendi evinde yaşıyor? 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2020 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarını açıkladı. Açıklanan rakamlara göre; Türkiye'de yaşayan vatandaşların yüzde 57.8'i kendi konutunda yaşıyor.

Gelir dağılımı rakamları açıklandı!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), merakla beklenen 2020 dönemine ait Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarını açıkladı.

Elazığ'daki Alışveriş ve Yaşam Kompleksi'nin inşaatı gündemde!

Elazığ’da AKP ve MHP ortaklığındaki Alışveriş ve Yaşam Kompleksi'nin inşaatı devam ediyor. Yüksek kat sayısıyla dikkat çeken yapıya ilişkin tartışmalar da gündemde...

Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi inşaatında sona gelindi!

Başakşehir’in ilk fen lisesinin içerisinde yer aldığı Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi’nde inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Dev külliyenin inşaatının Mayıs ayında tamamlanması bekleniyor.

Türkiye'de kendi konutunda yaşayanların oranı yüzde 58!

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, TÜİK Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarına göre kendilerine ait bir konutta oturanların oranının sadece yüzde 58,8 olduğunu belirtti. Özelmacıklı, “Kirada oturanlar yüzde 25,6 oldu" dedi.

TCDD'den Söğütlüçeşme İstasyon ve Yaşam Merkezi Projesi açıklaması!

TCDD Genel Müdürlüğü, Söğütlüçeşme İstasyon ve Yaşam Merkezi Projesi'yle ilgili açıklama yaptı. İşte o açıklama...

2019'da konut sahipliği yüzde 58.8 oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2019 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçlarını yayımladı.  2019'da konut sahipliği yüzde 58.8 oldu.

Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması sonuçları açıklandı!

En yüksek gelire sahip yüzde 20'lik grubun toplam gelirden aldığı pay, geçen yıl bir önceki yıla göre 1,3 puan azalışla yüzde 46,3'e düştü.

Batman Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nin temeli atıldı!

Batman'da hayata geçirilecek olan Erzenia Alışveriş ve Yaşam Merkezi ve Ramada Plaza By Wyndham Otelinin temeli atıldı!

Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi için ilk harç döküldü!

Başakşehir Belediyesi, eğitim alanında büyük adımlar atmayı sürdürüyor. Bahçeşehir’de içinde ilk ve ortaokul, fen lisesi, öğrenci yurdu, huzurevi gibi bölümler olan “Bahçeşehir Eğitim ve Yaşam Vadisi” için ilk harç döküldü.

Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırmas Haberi

Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırmas

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) 2020 yılına ilişkin Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması'nın sonuçları açıklandı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; raporda konutların sağlığı durumu hakkında da bilgiler paylaşıldı. Açıklanan verilere göre Türkiye'de sorunlu konut sayısı önceki yıla göre; yüzde 36,9'dan yüzde 34,7'ye düştü.

Türkiye genelinde konutların yüzde 34.7'sinin çatısı su sızdırıyor, duvarlarında nem sorunu yaşanıyor. Ek olarak evlerin pencerelerinde çürüme yaşanıyor.

Konutlarda yaşanan sorunların başında ısınma sorunu bulunuyor. Kış aylarında izolasyon kaynaklı ısınma sorunu olan konutların oranı ise yüzde 36.7.

Işık problemi nedeniyle konutlarından memnun olmayan ev sahibi olanı ise yüzde 17,6'dan yüzde 16,3'e düştü. Her 100 konuttan 5,7'sinde ise "komşulardan veya sokaktan gelen gürültü sorunu" ile karşı karşıya. 

Sonuçlara göre; yüzde 13,3 kesim konut masraflarının fazla olduğunu dile getiriyor. Yüzde  57,7'lik...