13 / 08 / 2022

giresun fındık piyasası

giresun fındık piyasası

Yüksek enflasyon nedeniyle gıda fiyatlarındaki zam furyasına fındık da eklendi. Sezon başında kilogramı 24 lira olan fındık Türk lirası bazında rekor seviyeleri gördü.

Fındık fiyatları ile ilgili son durum! 22 Ağustos’u kaçırmayın!

Fındık alımlarına dair belirlenen tarihler merakla araştırılıyor. İşte 2022 fındık fiyatlarına ve alımlarına dair detaylar!

Toprak Mahsulleri Ofisi'nden son dakika açıklaması: TMO fındık alım fiyatları belli oldu! 1 Ağustos 2022 fiyat listesi

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), son dakika fındık alımı fiyatlarını açıkladı. TMO'nun 2022 sezonu kabuklu fındık alım fiyatlarının ayrıntılarını ve alıma başlanacak tarihi belli oldu.

Üreticilerin gözü bu haberdeydi, müjdeyi Erdoğan verdi! İşte fındığın fiyatı

Erdoğan, "2022 alım sezonunda kabuklu fındığa kg başına, alan destekli olarak rakam açıklıyorum. Sizler de inşallah kabul edeceksiniz. Ortalaması 54 TL olarak açıkladık" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan fındık alım fiyatı açıklaması Fındığın kilosu kaç lira?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ordu'da katıldığı toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada fındık alım fiyatını da açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada kabuklu fındığın ortalamasının 54 lira olarak belirlendiğini duyurdu. 

Fındık fiyatları açıklandı mı 2022? Fındık fiyatları ne kadar? Cumhurbaşkanı açıklayacak!

Fındık fiyatları ne zaman açıklanacak 2022? Fındık fiyatları merakla araştırılıyor. İşte detaylar!

Fındık fiyatlarında flaş gelişme! Fındık alım fiyatı açıklandı mı? Bugün fındık kaç lira? 29 Temmuz 2022 fiyat listesi..

Fındık fiyatları, fındık hasadının başlamasına kısa süre kala en çok araştırılan konutlar arasında yer alıyor. Peki fındık alım fiyatı açıklandı mı? Bugün fındık kaç lira? 29 Temmuz 2022 fiyat listesi...

Çiftçiler dikkat! Fındık alım fiyatında şok! Fındık fiyatı kaç lira oldu? İşte 27 Temmuz 2022 fındık fiyat listesi...

TÜİK'in ardından Tarım ve Orman Bakanlığı da fındık rekolte çalışmaları bitirildi. Şimdi tüm dikkatler haftasonu açıklanacak fiyatlara çevrildi. Çiftçilerin beklentisi 3.5 dolar oldu. Peki son dakika fındık fiyatlarında son durum ne? Bugün fındık fiyatları kaç lira?

Fındık yevmiyesi ne kadar 2022? Fındık yevmiye ücreti belli oldu mu?

Fındık yevmiyesi ne kadar, kaç TL? Fındık yevmiye ücreti belli oldu mu? İşte merak edilenler!

Çiftçilere şok! Fındık fiyatlarında son dakika gelişmesi! İşte 21 Temmuz 2022 fındık fiyat listesi...

TÜİK'in ardından Tarım ve Orman Bakanlığı da fındık rekolte çalışmalarında sona geldi. Şimdi tüm dikkatler TMO'nun açıklayacağı fiyata odaklanmış durumda. Peki fındık fiyatları kaç lira olmalı? Bugün fındık fiyatlarıne kadar oldu? İşte 21 Temmuz 2022 fındık fiyat listesi...

Çiftçilere şok! Fındık fiyatlarında flaş gelişme! 1 kilo fındık kaç TL? İşte 19 Temmuz 2022 fiyat listesi...

Ekonomiye yön veren kuruyemiş çeşitlerinden biri olan fındık, alım fiyatlarıyla son günlerde sık sık gündeme geliyor. Peki fındık fiyatları bugün kaç TL oldu? 1 kilo fındık kaç lira? İşte 19 Temmuz 2022 fiyat listesi...

Çiftçiler dikkat! Fındık fiyatlarında son dakika! Bugün fındık fiyatları kaç lira? İşte 17 Temmuz 2022 fiyat listesi...

Ekonomiye yön veren kuruyemiş çeşitlerinden biri olan fındık son günlerde alım fiyatlarıyla gündeme geliyor. Fındıkta ortalama maliyet 43 lira 45 kuruş olarak belirlenirken, çiftçilerin fiyat beklentisi de netleşiyor. Peki güncel fındık fiyatları ne kadar? Bugün fındık fiyatları kaç lira?

Güncel fındık fiyatları! Fındık fiyatları ne kadar? 14 Temmuz fındık fiyatları!

Fındık fiyatları araştırılan konular arasında yer alıyor. Fındık fiyatları kaç TL? İşte detaylar!

TMO'dan inanılmaz fiyatlar! Ayçiçek yağı, fındık, pirinç, fasulye, mercimek kaç TL? İşte 26 Haziran 2022 fiyat listesi!

TMO'nun (Toprak Mahsülleri Ofisi) temel gıda ürünlerindeki fiyatlarına inanamadı! TMO, ayçiçek yağına zam yaptı! Peki, TMO'da Ayçiçek yağı, fındık, pirinç, fasulye, mercimek, nohut, fasulye fiyatları ne kadar? İşte 26 Haziran 2022 fiyat listesi...

giresun fındık piyasası Haberi

giresun fındık piyasası

2021 yılında ihracatta öne çıkan ürünler sırasıyla fındık içi, un, makarna, rafine ayçiçeği yağı ve ambalajlı fındık olurken, bu ürünler toplam ihracatın yaklaşık yüzde 20’sini oluşturdu.

Türkiye'in en kaliteli fındığının yetiştiği Giresun’da serbest piyasada sezon başında kilogramı 24 liradan alıcı bulan fındığın fiyatı 40 liranın üstüne çıktı.

Serbest piyasada fındık fiyatının yükselmesini değerlendiren uzmanlar, “Yıl sonuna doğru fındık fiyatı 30 lira seviyelerine doğru yükselmeye başladı. Yıl başından sonra ise fındık fiyatı 30 ila 40 lira arasında inişli çıkışlı bir grafik izledi. Son bir haftadır ise fındık fiyatı randımanına göre 40 liranın üzerinde seyrediyor” değerlendirmesi yapıldı.

DOLAR BAZINDA DÜŞÜŞ TL BAZINDA ARTIŞ VAR

Fındık fiyatının serbest piyasada 40 lira üzerinde olsa da dolar bazında düşüşte olduğunu söyleyen uzmanlar, “Fındık fiyatları açıklandığında dolar bazında 3,20 dolara denk geliyordu fakat...