30 / 06 / 2022

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar işbilriği

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar işbilriği

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; ulusal ve uluslararası arenada yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı.

Vakıf GYO, Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık sözleşmesi imzaladı!

Vakıf GYO'nun bedelli sermaye artırımı işlemleriyle ilgili olarak aracılık hizmeti alınması amacıyla Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme imzalandı.

Vakıf Varlık Kiralama 250 milyon TL'lik kira sertifikası ödedi!

Vakıf Varlık Kiralama'nın fon kullanıcısı olarak yer aldığı ve Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilen 250 milyon TL nominal değerdeki, 98 gün vadeli kira sertifikalarının itfa ve getiri ödeme işlemleri tamamlandı. 

İş Finansal Kiralama'dan 200 milyon TL'lik finansman bonosu ihracı!

İş Finansal Kiralama'nın İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla satışa sunduğu 200 milyon TL nominal değerli, 120 gün vadeli finansman bonosu ihracı tamamlandı.

Bankacılık sektörünün aktifleri 6,1 trilyon lira oldu!

Şubat sonu itibarıyla krediler 3 trilyon 598 milyar 987 milyon lira, menkul değerler ise 1 trilyon 38 milyar 654 milyon lira oldu.

Emlak Konut GYO 2 milyar TL kira sertifikası ihraç edecek!

Emlak Konut GYO, 2 milyar TL'ye kadar nominal değerde Türk Lirası cinsinden satılmak üzere yurt içinde gerçekleştirilmesi planlanan kira sertifikaları ihraç işlemlerinde Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin yetkilendirilmesine karar verildi. 

Mirasta yeni dönem: Artık hisse senetleri miras kalıyor!

Global Menkul Değerler Genel Müdürü Gülşeyma Doğançay, pandemiyle birlikte küresel olarak hisse senedi piyasasına talebin arttığını belirterek eskiden ev ve arsa miras bırakılırken artık hisse senedi bırakanların sayısının yükseldiğini dile getirdi.

İş GYO'dan 55 milyon TL'lik finansman bonosu ihracı!

İş GYO'nun İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla nitelikli yatırımcılara satışa sunulan 55 milyon TL nominal değerli, 91 gün vadeli finansman bonosu ihracı tamam. 

Vakıf Varlık Kiralama 250 milyon TL kira sertifikası sattı!

Vakıf Varlık Kiralama'nın Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla gerçekleştirilen 250 milyon TL nominal değerdeki, 98 gün vadeli kira sertifikalarının satış işlemleri tamamlandı. 

Akiş GYO ve Ziraat Yatırım aracılık hizmeti sözleşmesi imzaladı!

Akiş GYO tarafından açıklanan bedelli sermaye artırımı süreciyla ilgili, Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile aracılık hizmeti sözleşmesi imzalanmasına karar verildi. 

Ata GYO'nun 100 milyon TL'lik finansman bonosu ihracı tamam!

Ata GYO'nun Ata Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile nitelikli yatırımcılara satışa sunulan 100 milyon TL ihraç tavanı içerisinde, 50 milyon TL nominal değerli, 1. tertip 91 gün 31 Mart 2021 vadeli, finansman bonosunun ihracı tamamlandı. 

Ata GYO'nun 100 milyon TL'lik finansman bonosu ihracı tamam!

Ata GYO'nun Ata Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığı ile nitelikli yatırımcılara satışa sunulan 100 milyon TL ihraç tavanı içerisinde, 50 milyon TL nominal değerli, 1. tertip 91 gün 31 Mart 2021 vadeli, finansman bonosunun ihracı tamamlandı. 

İş GYO'nun 50.7 milyon TL'lik bonosu ihracı tamam!

İş GYO'nun İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla nitelikli yatırımcılara satışa sunulan 50 milyon 750 bin TL nominal değerli, 90 gün vadeli finansman bonosu ihracı tamamlandı.

İş GYO'dan 150 milyon TL'lik finansman bonosu ihracı!

İş GYO'nun İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla nitelikli yatırımcılara satışa sunulan 150 milyon TL nominal değerli, 91 gün vadeli finansman bonosu ihracı gerçekleşti. 

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar işbilriği Haberi

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar işbilriği

Katar’ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar ile Türkiye sermaye piyasalarının öncü aracı kurumu Global Menkul Değerler, çok önemli bir stratejik işbirliğine imza attılar. Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; yerel ve uluslararası düzeydeki nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere, Global MD Portföy Yönetimi Şirketi tarafından İslami kurallara uygun olarak kurulup yönetilecek gayrimenkul yatırım fonları için stratejik işbirliği yapılması amacıyla anlaşma imzalandı. Söz konusu fonlar, özellikle Türkiye’deki tamamlanmaya yakın projelere ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak.


Anlaşma, Hamad Al Hedfa, Erol Göker ve Gaye Braida Fernandez tarafından imzalandı

Stratejik işbirliği anlaşması, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle, Mazaya Qatar CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamad Al Hedfa ile Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker ve Global MD Portföy...