Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar'dan stratejik işbirliği!

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar'dan stratejik işbirliği!

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; ulusal ve uluslararası arenada yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı.Katar’ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar ile Türkiye sermaye piyasalarının öncü aracı kurumu Global Menkul Değerler, çok önemli bir stratejik işbirliğine imza attılar. Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; yerel ve uluslararası düzeydeki nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere, Global MD Portföy Yönetimi Şirketi tarafından İslami kurallara uygun olarak kurulup yönetilecek gayrimenkul yatırım fonları için stratejik işbirliği yapılması amacıyla anlaşma imzalandı. Söz konusu fonlar, özellikle Türkiye’deki tamamlanmaya yakın projelere ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak.


Anlaşma, Hamad Al Hedfa, Erol Göker ve Gaye Braida Fernandez tarafından imzalandı

Stratejik işbirliği anlaşması, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle, Mazaya Qatar CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamad Al Hedfa ile Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker ve Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez tarafından imzalandı.


Mazaya Qatar: Katar’ın en önemli gayrimenkul şirketlerinden biri

Mazaya Qatar CEO’su Al Hedfa, törende yaptığı konuşmada; Katar’ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar’ın, 2008 yılında 1 milyar QR sermaye ile kurulduğunu belirterek “Şirketimiz gelir üreten varlıklardan oluşan kendi yatırım portföyü de dâhil olmak üzere, konutlar ve ticari mülklerin geliştirilmesi gibi geniş kapsamlı gayrimenkul yatırımları konusunda uzmanlaşmıştır. Mazaya Qatar, yatırım portföyünü coğrafi olarak çeşitlendirme vizyonu çerçevesinde, Türkiye’nin önce gelen aracı kurumlarından biri olan Global Menkul Değerler ile yaptığı bu ortaklığı son derece önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir” dedi.


Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar dan stratejik işbirliği!


Al Hedfa, “Türk gayrimenkul pazarına yönelik bölgesel ilgi çok güçlü”

Türk sermaye piyasasının en önemli aktörlerinden biri olan Global Menkul Değerler’in, ‘Türkiye’de gayrimenkul yatırım fonlarının oluşturulması ve pazara sürülmesi’ konusunda en doğru ortak olacağına dair inançlarının da altını çizen Al Hedfa, “Katar ve Türkiye arasındaki stratejik makro işbirliği ve kardeşliğe ilaveten, Türk gayrimenkul pazarına yönelik çok güçlü bölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgemizdeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğinden eminiz” açıklamasında bulundu.


Göker, “Türkiye’nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu olacak”

Çeyrek asrı bir çok başarı ve ilk ile geride bırakan Global Menkul Değerler’in ve bağlı kuruluşu Global MD Portföy Yönetimi Şirketi’nin öncü misyonuna uygun olarak Türk sermaye piyasası yatırımcıları için yeni, karlı yatırım ürünlerini yapılandırmak çabasının devamlılığına dikkat çeken Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker, “Bu vizyon çerçevesinde Global Menkul Değerler’in, Katar’ın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden biri ile yaptığı bu anlaşmanın, yerel ve uluslararası bireysel ve kurumsal yatırımcılar için yeni bir soluk getireceğine inanıyorum” şeklinde konuştu. “Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek, ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonunu kurmak üzere yaptığımız bu anlaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” diyen Göker, kurulması hedeflenen fon büyüklüğünün kısa sürede 250 milyon USD’ye ulaşabileceğini belirtti.


Fonlar, Körfez yatırımcısının ilk kez bir finansal enstrüman aracılığı ile gayrimenkule yatırım yapabilmesini sağlayacak

Türkiye piyasası için nispeten yeni bir kavram olan Gayrimenkul Yatırım Fonu’nun, hem yerel hem de uluslararası yatırımcılara cazip geleceğini belirten Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez ise “Anlaşmanın tüm tarafları, bu güçlü ortaklığın başarılı gayrimenkul yatırım fonlarının kuruluşu için uygun bir altyapı oluşturabileceğine inanmaktadır. Stratejik işbirliği doğrultusunda oluşturmayı ve yönetmeyi hedeflediğimiz bu fonlar, aynı zamanda Körfez yatırımcısının, Türkiye’de ilk kez direkt olarak gayrimenkule değil de güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile gayrimenkule yatırım yapma olanağına kavuşmasını da sağlayacaktır” dedi.


Haber Dünya Gazetesi'nde şöyle yer aldı;


Türkiye'de 250 milyon dolarlık gayrimenkul fonu kuruluyor Global Menkul Değerler, Katar'ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar arasında gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı. Kısa sürede 250 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşması hedeflenen fonlar, özellikle Türkiye'deki tamamlanmaya yakın projeler ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırüacak. "Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu" niteliğini taşıyacak fonlar Körfez yatırımcısına, doğrudan satm almaların dışında, ilk kez güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım olanağı da sağlayacak. Stratejik işbirliği anlaşması, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle, Mazaya Qatar CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamad Al Hedfa ile Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkam Erol Göker ve Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez tarafından imzalandı. 


İmza töreninde konuşan Mazaya Qatar CEO'su Al Hedfa, Katar'ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Oatar'ın, 2008 yılında 1 milyar QR sermaye ile kurulduğunu belirterek "Şirketimiz gelir üreten varlıklardan oluşan kendi yatırım portföyü de dâhil olmak üzere, konutlar ve ticari mülklerin geliştirilmesi gibi geniş kapsamlı gayrimenkul yatırımları konusunda uzmanlaşmıştır. Mazaya Oatar, yatırım portföyünü coğrafî olarak çeşitlendirme vizyonu çerçevesinde, Türkiye'nin önce gelen aracı kurumlarından biri olan Global Menkul Değerler ile yaptığı bu ortaklığı son derece önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir" dedi. 


Al Hedfa, Türk gayrimenkul pazarınayönelik çok güçlübölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgedeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğini ifade etti. 

'Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu olacak' Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker, "Global Menkul Değerler'in, Katar'ın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden biri ile yaptığı bu anlaşmanın, yerel ve uluslararası bireysel ve kurumsal yatırımcılar için yeni bir soluk getireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. "Türkiye'de yine bir ilki gerçekleştirerek, ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonunu kurmak üzere yaptığımız bu anlaşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz" diyen Göker, kurulması hedeflenen fon büyüklüğünün kısa sürede 250 milyon dolara ulaşabileceğini belirtti. 


Dünya
Haber Posta Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Katar'ın önde gelen gayrimenkul şirketi Mazaya Qatar ile aracı kurum Global Menkul Değerler işbirliği yaptı. Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar, yerel ve uluslararası nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere gaytimenkul yatırım fonları kuracak. Mazaya Qatar CEO'su Hamad Al Hedfa, Türkiye ile Katar'ın aynı gemide olduğunu söyledi. Kurulması hedeflenen fon büyüklüğünün kısa sürede 250 milyon dolara ulaşabileceği belirtildi.


Posta
Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı


Son dönemde Türkiye'de yaptığı satın almalarla dikkat çeken Katarlı yatırımcılar bu defa gayrimenkul sektörüne geldi. Türkiye'de 250 milyon dolara ulaşacak uluslararası gayrimenkul fonu kuruluyor 


GLOBAL Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; ulusal ve uluslararası arenada yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı. Kısa sürede 250 milyon dolarlık bir büyüklüğe ulaşması hedeflenen fonlar, özellikle Türkiye'deki tamamlanmaya yalan projeler ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak. Stratejik işbirliği anlaşması, İstanbul Kongre Merkezi'nde düzenlenen törenle, Mazaya Qatar CEO'su ve Yönetim Kurulu Üyesi Hamad Al Hedfa ile Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkam Erol Göker ve Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkam Gaye Braida Fernandez tarafından imzalandı. 


"Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu" niteliğini taşıyacak fonlar Körfez yatırımcısına, doğrudan satın almaların dışında, ilk kez güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım olanağı da sağlayacak. Katar'ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar ile Türkiye sermaye piyasasında faaliyet gösteren aracı kurum Global Menkul Değerler, yerel ve uluslararası düzeydeki nitelikli yatırımcılara sunulmak üzere, İslami kurallara uygun olarak kurulup yönetilecek gayrimenkul yatırım fonları kuracak. Söz konusu fonlar, özellikle Türkiye'deki tamamlanmaya yakın projelere ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak. 


KİLOMETRE TAŞI OLACAK 

Mazaya Qatar CEO'su Al Hedfa, törende yaptığı konuşmada; Katar'ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar'ın, 2008 yılında kurulduğunu belirterek "Şirketimiz gelir üreten varlıklardan oluşan kendi yatırım portföyü de dahil olmak üzere, konutlar ve ticari mülklerin geliştirilmesi gibi geniş kapsamlı gayrimenkul yatırımlan konusunda uzmanlaşmıştır. Mazaya Qatar, yatırım portföyünü coğrafi olarak çeşitlendirme vizyonu çerçevesinde, Türkiye'nin önce gelen aracı kurumlarından biri olan Global Menkul Değerler ile yaptığı bu ortaklığı son derece önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir" dedi.


TÜRK GAYRİMENKUL PAZARINA BÖLGESEL İLGİ ÇOK GÜÇLÜ 

Global Menkul Değerlerin, Türkiye'de gayrimenkul yatırım fonlarının oluşturulması ve pazara sürülmesi' konusunda en doğru ortak olacağına dair inançlarının da altını çizen Mazaya Oatar CEO'su Al Hedfa, "Katar ve Türkiye arasındaki stratejik makro işbirliği ve kardeşliğe ilaveten, Türk gayrimenkul pazarına yönelik çok güçlü bölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgemizdeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğinden eminiz" açıklamasında bulundu. 


"Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu olacak" 

Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkam Erol Göker ise "Katar'ın önde gelen gayrimenkul şirketlerinden biri ile yaptığımız bu anlaşmanın, yerel ve uluslararası bireysel ve kurumsal yatırımcılar için yeni bir soluk getireceğine inanıyorum" şeklinde konuştu. Göker, "Türkiye'de yine bir ilki gerçekleştirerek, ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonunu kurmak üzere yaptığımız bu anlaşmanın gururunu yaşıyoruz" dedi. 


Sözcü
Haber Cumhuriyet Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı...Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu kuruldu.

 

Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında imzalanan bir anlaşma ile Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul fonu kuruldu. Fonun hedefi kısa sürede 250 milyon dolar. Bu anlaşmanın iki önemli tarafı var. Birincisi, işbirliğinin amacı, islami kurallara uygun olarak kurulup yönetilecek gayrimenkul yatırım fonları için stratejik işbirliği yapılması. 


Bitişe yakın projeler 


Gayrimenkul fonlarının "İslami kurallara uygun kurulup, yönetilmesi" kısmı elbette merak konusu. İnsani kurallarla İslami kurallar karıştırıldı mı diye düşünmeden edemiyor insan. 

Ancak Katarlı yatırımcılardan bahsediyoruz dolayısıyla sadece görünürde altı çizilmek istenmiş bile olabilir "İslami koşulların". Ancak böyle bir detayın basın bültenlerine taşınması da moda deyimle "manidar. Anlaşmanın ikinci önemli kısmı da, söz konusu fonların özellikle Türkiye'deki tamamlanmaya yakın projeler ve gelir getiren varlıklara odaldı olarak yapılandırılacağının belirtilmesi. Dolayısıyla bu ve benzeri fonlar, arz fazlası olduğunu uzun zamandır vurguladığımız lüks segmentteki stoklar için de bir fırsat sunabilir. Fonların körfez yatırımcısına, doğrudan satın almaların dışında, ilk kez güvenirliği yüksek bir fınansal enstrüman aracılığı ile Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım olanağı da sağlamasının da altını çizmek gerekir. 


Katar'ın En İyisi 


Mazaya Qatar CEO'su Al Hedfa, törende yaptığı konuşmada; Katar'ın önde gelen halka açık gayrimenkul şirketlerinden Mazaya Qatar'ın, 2008 yılında 1 milyar sermaye ile kurulduğunu belirterek "Şirketimiz gelir üreten varlıklardan oluşan kendi yatırım portföyü de dhil olmak üzere, konutlar ve ticari mülklerin geliştirilmesi gibi geniş kapsamlı gayrimenkul yatırımları konusunda uzmanlaşmıştır. Mazaya Ûatar, yatırım portföyünü coğrafi olarak çeşitlendirme vizyonu çerçevesinde, Türkiye'nin önce gelen aracı kurumlarından biri olan Global Menkul Değerler ile yaptığı bu ortaklığı son derece önemli bir kilometre taşı olarak görmektedir" dedi. CumhuriyetHaber Yeni Birlik'te şu şekilde yer aldı


Global Menkul Değerler ile Katarlı Mazaya Qatar arasında; ulusal ve uluslararası arenada yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı. Kısa sürede 250 milyon USD'lık bir büyüklüğe ulaşması hedeflenen fonlar, özellikle Türkiye'deki tamamlanmaya yakın projeler ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak. 


"Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu" niteliğini taşıyacak fonlar körfez yatırımcısına, doğrudan satın almaların dışında, ilk kez güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım olanağı da sağlayacak. 


Mazaya Qatar CEO'su Al Hedfa, Türk gayrimenkul pazarına yönelik çok güçlü bölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgedeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğini söyledi. 


Türkiye piyasası için nispeten yeni bir kavram olan Gayrimenkul Yatırım Fonu'nun, hem yerel hem de uluslararası yatırımcılara cazip geleceğini belirten Global MD Portföy Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Gaye Braida Fernandez ise "Anlaşmanın tüm tarafları, bu güçlü ortaklığın başarılı gayrimenkul yatırım fonlarının kuruluşu için uygun bir altyapı oluşturabileceğine inanmaktadır. Stratejik işbirliği doğrultusunda oluşturmayı ve yönetmeyi hedeflediğimiz bu fonlar, aynı zamanda Körfez yatırımcısının, Türkiye'de ilk kez direkt olarak gayrimenkule değil de güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile gayrimenkule yatırım yapma olanağına kavuşmasını da sağlayacaktır" dedi. 

ARTI Emlak twitter.com/gazetebirlik İlk kez güvenirliği yüksek bir finansal enstrüman aracılığı ile Türkiye gayrimenkul sektörüne yatırım olanağı da sağlayacak. 


Yeni Birlik Haber Ekonomist Dergisi'nde şu şekilde yer aldı;


Global Menkul Değerler ve Mazaya Qatar arasında; ulusal ve uluslararası arenada yatırımcılara sunulmak üzere gayrimenkul yatırım fonları oluşturmak amacıyla stratejik işbirliği anlaşması imzalandı. 250 milyon dolarlık büyüklüğe ulaşması hedeflenen fonlar, özellikle Türkiye'deki tamamlanmaya yakın projeler ve gelir getiren varlıklara odaklı olarak yapılandırılacak. Fonlar Türkiye'nin ilk uluslararası gayrimenkul yatırım fonu' niteliğini taşıyacak. 


Ekonomist