gökdelen şerefiye bedeli

gökdelen şerefiye bedeli

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mashattan olarak adlandırılan bölgedeki gökdelenlerden 'şerefiye' bedeli almaya hazırlanıyor.

TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi kura çekilişi nerede?

Ev fiyatlarının 106 bin 390 TL'den başladığı TOKİ Van Merkez projesinde peşinat bedeli 10 bin 639 liradan başlıyor. Peki TOKİ Van Merkez Şerefiye Mahallesi kura çekilişi nerede?

Şerefiye değer düşüklüğü nedir?

Anagayrimenkulde dairelerin fiyatlarının birbirinden farklı olmasının en belirgin faktörü ise ''şerefiye bedeli'' olarak karşımıza çıkıyor. Peki, şerefiye değer düşüklüğü nedir?

Şerefiye farkını neler etkiler?

Şerefiye bedeli ayni proje çatısı altında bulunan gayrimenkullerin değer farklılığı olarak biliniyor. Aynı projede olsa da dairelerin değeri aynı olmuyor bunun sebebi ise şerefiye bedeli. Peki, şerefiye farkını neler etkiler?

Şerefiye bedelinin ne zaman ödenmesi gerekir?

Şerefiye bedeli, dairelerin birbirinden farklı olan manzara, cephe, kat durumu, bahçe durumu, açıklık, kat irtifası, gün ışığı gibi özelliklerden dolayı fiyatlarının farklı olmasına deniyor. Peki, şerefiye bedelinin ne zaman ödenmesi gerekir?

Şerefiye bedeline itiraz edilebilir mi?

Anagayrimenkulde dairelerin fiyatlarının birbirinden farklı olmasının en belirgin faktörü ise ''şerefiye bedeli'' olarak karşımıza çıkıyor. Peki, şerefiye bedeline itiraz edilebilir mi?

Şerefiye bedeli tespiti nasıl olur?

Toplu konut ve site yapılarında şerefiye farkına rastlanıyor. 1.katta yer alan daire ile 10.katta bulunan daire arasındaki fiyat farkı şerefiye bedeli olarak tanımlanıyor. Peki, şerefiye bedeli tespiti nasıl olur?

Şerefiye bedeli nasıl hesaplanır 2015?

Bodrum katta bulunan bir daire ile binanın en üst katındaki daire değerleri tabii ki aynı değil. Bu anlamda şerefiye ön plana çıkıyor. Peki, şerefiye bedeli nasıl hesaplanır 2015?

Şerefiye nasıl belirlenir?

Şerefiye , taşınmaz malın aynı olup dairelerin manzara, güneş, açıklık, kat irtifası,cephe gibi özelliklerinden dolayı fiyatlarının farklı olmasına deniyor. Peki, şerefiye nasıl belirlenir?Şerefiye bedeli nasıl tespit ediliyor?

Şerefiye bedel fiyatları nasıl belirlenir?

Şerefiye bedeli, manzara, cephe, yön, ulaşım, kat durumu ve bahçe durumu gibi farklılıklardan kaynaklanan bir bedel olarak karşımıza çıkıyor. Peki, şerefiye bedel fiyatları nasıl belirlenir?

Sistem sayım programı nedir?

Anagayrimenkul aynı olup dairelerin fiyatları farklı olması mümkün oluyor. Bu durumda şerefiye bedelinin etkisi oluyor. Peki, şerefiye bedeli nasıl hesaplanır? Sistem sayım programı nedir?

Şerefiye raporu nedir?

Anagayrimenkulün aynı olması fakat daire fiyatlarının farklı olmasının en önemli sebeplerinden bir tanesi ''şerefiye bedeli'' olarak karşımıza çıkıyor. Şerefiye bedeli daire özelliklerinden kaynaklanarak değişiklik gösteriyor. Peki, şerefiye raporu nedir?

Kooperatiflerde şerefiye tespiti!

Kooperatiflerde şerefiye bedeli ana gayrimenkulün yapım aşamasında inşaatların eşit olmayan şartlarda yapılması gayrimenkul inşaatlarında hak geçmemesi için ödeniyor. Peki, kooperatiflerde şerefiye tespiti nasıl yapılır?

Şerefiye bedeli nasıl hesaplanır?

Aynı anagayrimenkulde yer alan dairelerin fiyatlarının birbirinden farklı olmasının en önemli sebeplerinden birisi de ''şerefite bedeli'' olarak karşımıza çıkıyor. Peki, şerefiye bedeli nasıl hesaplanır?

gökdelen şerefiye bedeli

gökdelen şerefiye bedeli gökdelen şerefiye bedeli

Kadir Topbaş Büyükdere Caddesi, Sarıyer, Ayazağa, Maslak, Kağıthane ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü bağlantısını sağlayacak Ayazağa Kavşağı'nda incelemelerde bulundu.

İncelemeler sırasında gazetecilere açıklamalarda bulanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul trafiğini rahatlatmak amacıyla yapılan yol ve kavşak çalışmalarının gayrimenkul değerlerini artırdığını, bu nedenle büyük kuruluşlarının çalışmalara destek vermesi gerektiğini söyledi. Kaynak sıkıntısı çektikleri için yol ve kavşak çalışmalarında destek aldıklarını kaydeden Topbaş, “İstinyepark bizim üç kavşağımızı yapıyor. Mashattan da buna katılmalı. Zamanında planlar yapılsaydı bölgedeki plazalardan, gökdelenlerden buradaki çalışmaların ve metronun bedelini alırdık” dedi. Topbaş, bu konuda yasal düzenleme talep ettiklerini, belli bir yerdeki taşınmaz malların artan değerleri üzerinden yerel yönetimlerin aldığı bir tür taşınmaz vergisi olarak...