gümüşhane valisi kim

gümüşhane valisi kim

Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda kimdir? Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda, bugüne kadar hangi işlerde görev aldı? Yusuf Mayda, ne zamandan beri vali olarak hizmet veriyor? İşte Vali Yusuf Mayda...

Bayburt-Gümüşhane Havalimanı 2020'de tamam!

Bayburt Valisi Epcim, Gümüşhane’nin Salyazı köyünde inşaatı devam eden Bayburt-Gümüşhane Havalimanı’nı inceledi. Yaklaşık 300 milyon liraya ihale edilen projenin 2020’de tamamlanması planlanıyor.

Yeni Zigana Tüneli'nin yüzde 60'ı tamam!

Yeni Zigana Tüneli'ndeki çalışmalarda yüzde 60 seviyesine yaklaşıldı.  Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, çalışmaları yerinde inceledi...

Gümüşhane yaylalarında kaçak yapılaşmaya sıkı takip!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, mera ve yaylalara kaçak bina yapımına savaş açtıklarını, yapılaşmanın son bulacağını anlattı.

Gümüşhane'de kaçak yapılaşmaya geçit yok!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, yaylalardaki kaçak yapılaşmalarla ilgili konuştu. Memiş, yeni yapılarda kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceklerini söyledi.

Zigana Tüneli'nde çift tüpte yüzde 41 seviyesine ulaşıldı!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş Zigana Tüneli çalışmalarını yerinde inceledi. Memiş, tünelde çift tüpte yüzde 41 seviyesine ulaşıldığını ifade etti.  

Kürtün Belediyesi yeni hizmet binası açıldı!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Kürtün Belediyesi yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Arap yatırımcı Zigana'yı tercih etti!

Gümüşhane Valisi Memiş, Kayak Merkezi'nin bulunduğu bölgede tesis yapmak isteyen Arap iş adamı Dr. Tarık Al-İbrahim Al-Ghamdi'yi makamında kabul etti.

Gümüşhane, yatırımcılarını bekliyor!

DOKA Yönetim Kurulu üyesi Gümüşhane Valisi Okay Memiş, Gümüşhane’nin üretim ve ihracatı artırmak için oluşturulan cazibe merkezleri programın da yer almasının tarihi bir fırsat olduğunu söyledi.

Gümüşhane Süleymaniye Kayak Merkezi ilçeyi değiştirecek!

Gümüşhane Valisi Memiş, tarihi Süleymaniye Mahallesi'nde 20 milyon liraya mal olması planlanan kayak merkezinin faaliyete geçmesi ile ilçede önemli bir değişim yaşanacağını söyledi.

Süleymaniye Kayak Merkezi 20 milyona mal olacak!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, tarihi Süleymaniye Mahallesi'nde 20 milyon liraya yapılması planlanan kayak merkezinin faaliyete geçmesi ile kentte önemli bir değişim yaşanacağını söyledi.

Gümüşhane'de 1 yılda 698 milyon TL'lik kamu yatırımı yapıldı!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü nedeniyle düzenlediği toplantıda Gümüşhane’ye 2016 yılında 698 milyon TL tutarında kamu yatırımı yapıldığını söyledi.

Zigana Dağı'nın çehresi değişecek!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde Milletvekili Cihan Pektaş’la birlikte Zigana dağında yapılacak olan bina düzenleme çalışması kapsamında zirvedeki tüm esnafı ziyaret etti.

Zigana Dağı'nda bina düzenlemesi yapılacak!

Gümüşhane Valisi Okay Memiş, beraberinde Milletvekili Cihan Pektaş’la birlikte Zigana dağında yapılacak olan bina düzenleme çalışması kapsamında zirvedeki tüm esnafı ziyaret etti.

gümüşhane valisi kim

gümüşhane valisi kim gümüşhane valisi kim

Yusuf Mayda kimdir?

1964 yılında Gaziantep de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü 1986 yılında bitirdi. 

Memuriyet hayatına 1987 yılında Gaziantep Kaymakam Adayı olarak başladı. Sırasıyla Malatya/Arapgir, Siirt/Baykan, Kırklareli/Vize Kaymakamlığı, Karaman Vali Yardımcılığı ve Sakarya/Söğütlü Kaymakamlığı yaptıktan sonra 2003 yılında İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak atandı, 2005 yılında Personel Genel Müdür Yardımcısı, 2008 yılında da Personel Genel Müdürü oldu. 


Resmi Gazete’nin 17 Ağustos 2011 tarihli sayısında yayımlanan kararnamesi ile İlimize Vali olarak atandı.

1993 de İnönü Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansı, 2000 yılında Exeter Üniversitesinde yüksek lisans ve 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde  doktorasını yaptı.

İyi derece İngilizce bilmekte olup, evli ve dört çocuk...