Güngör Kaftancı kim

Güngör Kaftancı kim

Mimar Güngör Kaftancı kimdir? Güngör Kaftancı hangi projelere imza attı? Güngör Kaftancı hangi dönemde, hangi mimarlık şirketi ile çalıştı? İşte mimar Güngör Kaftancı 'nın biyografisi...

Güngör Uras: Türkiye konut piyasasında İstanbul büyük pazar!

Türkiye'de ev piyasasının açıldığı günlerde Milliyet Gazetesi ekonomi sayfası köşe yazarı Güngör Uras, bugün ki köşe yazısında ev piyasası ile ilgili bilgiler veriyor. İşte Güngör Uras'ın köşe yazısı;

Havvanur Yurtsever kim?

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. yönetim kurulunda, "Kesinleşmiş Bağımsız Üye Adaylığı" kabul edilen Havvanur Yurtsever kim? İBB Meclis üyesi olan Havvanur Yurtsever'in özgeçmişi...

Kim Kardashian Kaplumbağa Adası'nı satın alacak!

Kim Kardashian Avustralya'da ada alma hazırlığında.5 milyon dolar değer biçilen Queensland'daki Kaplumbağa Adası'nı satın almak için girişimde bulunan Kardashian adaya kızı North için oyun parkı inşa etmek istiyor.

Sit alanını kim ilan eder?

Tarih öncesinde yaşayan medeniyetler hakkında bilgilere ulaşabileceğimiz alanlara sit alanları deniyor. Sit alanları koruma altında oluyor. Peki, sit alanlarını kim ilan eder? İşte, sit alanlarının tespiti!

BİM'in sahibi kim?

1995 yılında hayatımıza giren Birleşik Mağazalar A.Ş. veya kısaca BİM mağaza sayısı ve yıllık ciro bakımından Türkiye'nin en büyük perakende kuruluşu. Peki BİM'in sahibi kim?

Yapı kullanma iznini kim alır?

Yapı kullanma izni, ruhsatlı binalar için, yapının ruhsat ve eklerine uygun olarak tamamlandığını gösteren belediyenin ilgili birimleri tarafından düzenlenen belge olarak karşımıza çıkıyor. Peki, Yapı kullanma iznini kim alır?

Kim Kardashian kızına ada satın alıyor!

Kim Kardashian şimdi de Avustralya'da ada alma hazırlığında. 5 milyon dolar değer biçilen Queensland'daki Kaplumbağa Adası'nı satın almak için girişimde bulunan Kardashian adaya kızı North için oyun parkı inşa etmek istiyor.

Çevre düzeni planını kim onaylar?

Çevre düzeni planları, genel arazi kullanım kararlarını belirleyen, yerleşme ve sektörler arasında ilişkiler ile koruma-kullanma dengesini sağlıyor. Peki, çevre düzeni planını kim onaylar? Çevre düzeni planı nasıl onaylanır?

Çevre düzeni planını kim yapar?

Çevre düzeni planı; coğrafi, sosyal, ekonomik, idari, mekânsal ve fonksiyonel nitelikleri açısından benzerlik gösteren bölge, havza veya en az bir il düzeyinde yapılıyor. Peki, çevre düzeni planını kim yapar?

Emlak vergisini kim öder?

Belediyelere taşınmaz mallar için ödenen vergiler arasında emlak vergisi de bulunuyor. Peki, emlak vergisini kim öder? Yapıda kiracı olması durumunda emlak vergisinin mükellefi kim olur?

Kolin İnşaat'ın sahibi kim?

Yıllık 1.5 milyar dolarlık ciroya sahip olan Kolin Şirketler Grubu ’nun temelleri 1977 yılında Kolin İnşaat’ın kuruluşu ile atıldı. Peki, Kolin İnşaat'ın sahibi kim?

İşyeri emlak vergisini kim öder?

Türkiye sınırları içinde bulunan binalar 1319 sayılı kanunu hükümlerine göre Bina Vergisine tabi tutuluyor. Peki, işyeri vergi mükellefiyeti ne zaman başlar? İşyeri emlak vergisini kim öder?

Rezerv yapı alanını kim belirler?

Rezerv yapı alanı, Kentsel Dönüşüm Kanunu uyarınca gerçekleştirilecek uygulamalarda yeni yerleşim alanı olarak da kullanılmak üzere belirleniyor. Peki, nereler rezerv alanı olabilir? Rezerv alanı özellikleri nelerdir? Rezerv yapı alanını kim belirler?

Güngör Kaftancı kim Haberi

Güngör Kaftancı kim

Güngör Kaftancı kimdir?

Güngör Kaftancı 1931 Uşak doğumlu. Güngör Kaftancı, 1957 / 1998 tarihleri arasında GNA Mimarlık Koll. Şti.'nde çalıştı.


İstanbul Teknik Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü (1953) mezunu olan Mimar Güngör Kaftancı'nın hayata geçirdiği projeler şu şekilde sıralanıyor:


Mimar Güngör Kaftancı projeleri...

Bianchi Bisiklet Üretim Fabrikası (1999)

B. Anal Evi (1998)

Ediz Ulusoy Evi (1997)

Bianchi Ana Yönetim Binası (1994)

Eğriboz Apartmanı (1993)

Yaşar Holding Yönetim Binası (1992)

Kaya Prestige Otel (1991)

Y. Yeşil Evi (1990)

Tok Apartmanı (1987)

R. Akan Evi (1986)

İzmir Ticaret Odası Rant Binası (1986)

Batı Anadolu Çimento Fabrikası Yönetim Binası (1985)

Yüncü Apartmanı (1985)

Avşar Apartmanı (1979)

Cankat Apartmanı (1975)

Sıhhat Apartmanı (1975)

Ülfet Apartmanı (1974)

Dr. Ramih Apartmanı (1974)

Kiper Apartmanı (1974)

Aysoy Apartmanı (1974)

Batı İş Merkezi (1972)

Aydınlı Apartmanı (1972)

Ege Üniversitesi Fitizyoloji, İntani Hastalıklar ve Çocuk Tüberkülozu Hastanesi (1972)

H. Yorgancıoğlu Evi (1970)

Hava Harp Okulu Güzelyalı...