gürsel tekin emlak vergisi açıklaması

gürsel tekin emlak vergisi açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, emlak vergisi artışına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mehmet Oğuz Gürsel kimdir?

The Marmara Grubu, Kireç ve Tuğla Kimya Sanayi A.Ş. ve Kiska Holding Kurucusu Mehmet Oğuz Gürsel kimdir? Mehmet Oğuz Gürsel daha önce hangi görevlerde bulundu? İşte Mehmet Oğuz Gürsel'in biyografisi...

Mehmet Oğuz Gürsel vefat etti!

The Marmara Grubu, Kireç ve Tuğla Kimya Sanayi A.Ş. ve Kiska Holding Kurucusu Mehmet Oğuz Gürsel hayatını kaybetti.

Gürsel Tekin: Fahiş kira artışlarına dur denilmeli!

Artan konut ve kira fiyatları ile ilgili açıklama yapan CHP Milletvekili Gürsel Tekin, "Kira artışları nedeniyle ev sahibi ve kiracı karşı karşıya geldi." şeklinde konuştu.

Güneşyol Emlak Otomotiv Turizm Ve İnşaat İthalat İthalat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Güneşyol Emlak Otomotiv Turizm Ve İnşaat İthalat İthalat Sanayi Ve Limited Şirketi Avcılar’da  50 bin TL sermaye bedeli  ile Nabeel    Azeez tarafından kuruldu.

Gürsel Tekin'den emlak vergisi açıklaması!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, emlak vergisi artışına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Gürsel Tekin'den Kanal İstanbul projesine tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Haziran tarihinde Kanal İstanbul projesinde ilk kazmanın vurulacağını duyurdu.  CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kanal İstanbul'un temel atma törenine ilişkin konuştu.

Gürsel Baran'dan kira açıklaması!

Ankara Ticaret Odası Başkanı Gürsel Baran, salgın sürecinde reel sektöre kesintisiz destekte bulunan kamu bankalarının, desteği sürdürerek taksit ödemelerinde erteleme yapmasını talep etti. Baran, üyelerinin kiralarını ödeyemez duruma geldiğini belirtti.

Melkan Gürsel, dünyaca ünlü 36 kadın mimar arasında!

Ulusal ve uluslararası alanda çok sayıda ödül kazanan başarılı projelerde imzası bulunan Tabanlıoğlu Mimarlık ortağı Melkan Gürsel, dünyaca ünlü 36 kadın mimar arasında yer aldı...

Gürsel Baran'dan kurumlar vergisi açıklaması!

Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, kurumlar vergisinde öngörülen artışın işletmelere yük oluşturacağını belirtti.

De Arte Görsel Sanatlar Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

De Arte Görsel Sanatlar Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi bugün Kadıköy'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Deniz Sayın ve Selin Arat ortaklığında kuruldu.

Evmax Güven Gayrimenkul Emlak Danışmanlığı Limited Şirketi kuruldu!

Evmax Güven Gayrimenkul Emlak Danışmanlığı Limited Şirketi Maltepe'de 10 bin TL sermaye bedeli ile Mesut Canlı tarafından kuruldu.

Gürsel Tekin'den Kanal İstanbul çağrısı!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin yazılı bir basın açıklamasında bulundu ve yeni ‘reform’ için çağrı yaptı. Gürsel Tekin, açıklamasında Kanal İstanbul projesinin durdurulması için çağrıda bulundu.

Gürsel Baran kimdir?

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran kimdir? Gürsel Baran daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Gürsel Baran'ın biyografisi...

gürsel tekin emlak vergisi açıklaması Haberi

gürsel tekin emlak vergisi açıklaması

Emlak vergisi artışına ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Yaklaşık 1,5 yıldır ekonomik ve sosyal hayatı derinden etkileyen pandemi koşullarında milyonlarca vatandaş gelirinden mahrum kalmış, ticari hayat ciddi zarar görmüşken, vatandaşın ödemesi gereken emlak vergisi miktarını artırmak ne vicdanla ne de sosyal devlet ilkesiyle bağdaşmıyor” diye konuştu.

Evrensel Gazetesi'nde yer alan habere göre; emlak vergisindeki yükselişin hakkaniyete ve günümüz ekonomi şartlarına göre uygun olmadığını; ölçünün kaçtığını dile getiren Tekin, “Böylesi sarsıcı bir ortamda devletin vicdanlı davranması beklenir ama ülkemizde iğneden ipliğe her şeye zam yapmak bir gelenek haline gelmiş durumda. Gelir İdaresi Başkanlığının kayıtlarına göre yurttaşlar 414 çeşit vergi ödüyorlar. Yani vergi ödenmeyen hiçbir yaşam alanı bırakılmamış durumda ülkemizde” açıklamasında bulundu. 

Gerçekleşen yeniden değerleme...