Haiti vatandaşları türkiyeden konut alabilir mi

Haiti vatandaşları türkiyeden konut alabilir mi

Haiti vatandaşları Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olabiliyor mu? Haitililer Türkiye'den ev alabilir mi? Haitililer Türkiye'den arsa alabilir mi? Haitililer Türkiye'den işyeri alabilir mi? İşte yanıtı...

AB vatandaşları Kırım ve Sivastopol'dan emlak alamıyor!

Avrupa Birliği (AB) vatandaşları veya şirketleri, Kırım ve Sivastopol'dan emlak alamıyor ve bu bölgelerdeki şirketlere finansal hizmet sağlayamıyor.

TOKİ'nin en önemli misyonu dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak!

TOKİ'nin en önemli misyonunun dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak olduğunu belirten TOKİ Başkanı Bulut, bunların yüzde 85'inin sosyal konut niteliğinde olduğunu belirtti...

TOKİ alım gücü düşük vatandaşları konut sahibi yapıyor!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, sosyal konut üretiminde devletin girişimci ve üretici bir kurumu olan TOKİ'nin özellikle piyasa şartlarında alım gücü düşük vatandaşları konut sahibi yaptığını söyledi...

Hangi ülke vatandaşları Türkiye'den konut aldı?

Türkiye'den konut alan yabancılar ülkelerine göre değerlendirldiğinde, ilk 5 ülke arasında sadece 1 komşu ülke bulunuyor. Peki, Hangi ülke vatandaşları Türkiye'den konut aldı?

Rus vatandaşları tekrar Türkiye’den ev almaya başladı!

FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul’a göre; Daha önce Avrupa’dan ya da Batı’dan daha çok alım varken şimdi Rusların yanı sıra Ortadoğu ülkelerinin vatandaşları da alım yapıyor.

İzmir Örnekköy kentsel dönüşümü vatandaşları isyan ettirdi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından, Örnekköy'de yapılması planlanan ancak yılan hikayesine dönen kentsel dönüşüm projesi vatandaşları isyan ettirdi.

Haiti Boukman Buhara Camii açıldı!

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Haiti'de 2014'te yapımına başladığı, ülkenin ilk minareli camisi Boukman Buhara'yı tamamlayarak ramazanda ibadete açtı.

Fatma Toru Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında vatandaşları bilgilendirdi!

Fatma Toru, 6306 sayılı yasa kapsamında Bakanlar Kurulu tarafından ‘Riskli alan’ ilan edilen Uluırmak Ali Hoca, Uluırmak Saka ve Fahrunnisa Mahalleleri Kentsel Dönüşüm Projesi hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

Gaziantep'te yüksek kiralar vatandaşları mağdur ediyor!

Yüksek kira nedeniyle ev kiralayamayan vatandaşlar ev bulmakta zorlanıyor. Gaziantep’te yükselen kira fiyatlarını arz talebe bağlayan emlakçılar, ev sahiplerinin kiracı olan vatandaşları düşünmesi gerektiğini belirttiler.

Eminevim vatandaşları faizsiz ev sahibi yapıyor!

Bugüne kadar 70 binden fazla teslimat yapan Eminevim her geçen gün bu hedefini dahada yükseltiyor. Vatandaşları faizsiz ev sahibi yapıyor.

Kahramanmaraş'ta temel inşaatı vatandaşları tedirgin ediyor!

Kahramanmaraş’ta apartmanların arasına kazılan temel inşaatı vatandaşları tedirgin etti. Temel inşaatının bitişiğinde bulunan apartmanda ikamet eden vatandaşlar, binalarının yıkılma tehlikesi nedeniyle evlerinde korku içinde yaşadıklarını söylediler.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi evsiz vatandaşları misafir ediyor!

İBB Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Darülaceze Müdürlüğü 40 personel ile evsiz vatandaşlara hizmet veriyor. Zabıta Daire Başkanlığı ve polis ekipleri donma tehlikesi olan vatandaşları sokaklardan alarak Zeytinburnu Spor Salonuna getiriyor

Hulusi Şentürk vatandaşları AVM'lerde TSE belgesi aramaları konusunda uyardı!

Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Hulusi Şentürk, Ramazan Bayramı'nda kaliteli hizmet almak isteyen vatandaşları alışveriş ve eğlence merkezleri ile otellerde TSE belgesi aramaları konusunda uyardı.

Haiti vatandaşları türkiyeden konut alabilir mi

Haiti vatandaşları türkiyeden konut alabilir mi Haiti vatandaşları türkiyeden konut alabilir mi

Haitililer Türkiye'den ev alabilir mi?

Haiti, asıl adıyla Haiti Cumhuriyeti, Amerika'da Karayip Denizi'nde bir ada ülkesidir. Küba'nın doğusunda yer alan Hispaniola adasını Dominik Cumhuriyeti ile paylaşır ve adanın batı kısımdadır. Yüzölçümü 27.750 km² olan ülkenin nüfusu 10 milyon (2009), başkenti Port-au-Prince'tir.


Peki Haiti vatandaşları Türkiye'ye gelerek buradan gayrimenkul sahibi olabiliyor mu? Haitililer Türkiye'den ev alabilir mi? Haitililer Türkiye'den arsa alabilir mi? Haitililer Türkiye'den işyeri alabilir mi?


Haiti vatandaşları, Türkiye'den mütekabiliyet şartı olmadan gayrimenkul sahibi olabilen ülke vatandaşları arasında bulunuyor.


Ayrıca Haiti vatandaşlarının Türkiye'deki gayrimenkul edinimleri için özel bir koşul da bulunmuyor. Türkiye'den ev almak isteyen Haiti vatandaşlarının gerekli belgeleri temin ederek, tapu dairesine müracaatta bulunmaları gerekiyor.


Tapuda gerekli belgeler:

-Kimlik belgeleri veya pasaportları,


-Taşınmaz edinimleri ikamet iznine tabi yabancıların ilgili emniyet müdürlüklerinden verilen ikamet tezkereleri,


-Yurt dışından...