Halkapınar Karabağlar Adnan Menderes metro hattı

Halkapınar Karabağlar Adnan Menderes metro hattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin en uzun metro hattı yapılacak. Mevcut hatlardan bağımsız olacak hat 28 kilometre uzunluğuna sahip olacak. Hat Adnan Menderes Havalimanı-Karabağlar-Halkapınar arasında hizmet verecek.

İzmir Karabağlar Metrosu için ilk adım atıldı!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden İzmir Büyükşehir Belediyesi, Halkapınar-Karabağlar metro hattı için proje ve inşaat ihaleleri sürecini başlattı.

İzmir'e yeni bir metro hattı daha geliyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin en uzun metro hattı yapılacak. Mevcut hatlardan bağımsız olacak hat 28 kilometre uzunluğuna sahip olacak. Hat Adnan Menderes Havalimanı-Karabağlar-Halkapınar arasında hizmet verecek.

1957 yılında Adnan Menderes İstanbul'un fahri belediye başkanı olmuş!

1 Haziran 1957 tarihinde, Belediye Meclisi, Vali Gökay'ın başkanlığında haziran devresi çalışmalarına başlamış. İstanbul'un imarında büyük katkıları olan Adnan Menderes'in Fahri Belediye Başkanlığı ünvanının verilmesi alkışlarla kabul edilmiş.

Karabağlar Kentsel Dönüşüm Hak Arayanlar Derneği toplantı düzenledi!

İzmir Mardinliler Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şakin Irmak, Karabağlar Kentsel Dönüşüm Hak Arayanlar Derneği'nin düzenlediği toplantıya katıldı. Irmak, "Federasyon olarak kentsel dönüşümün takipçisi olacağız" dedi.

Karabağlar Belediyesi, 52 bin metrekare alanda ruhsatsız binaları yıkacak!

Karabağlar Belediyesi; 52 bin metrekarelik alanda binaların yıkımını 5 Kasım 2014 saat 11.00'de İzmir Karabağlar Belediye Başkanlığı'nda ihaleye çıkarıyor. Söz konusu iş 45 günde tamamlanacak.

Karabağlar Kentsel Dönüşüm Hak Arayanlar Derneği kuruldu!

İzmir' in en büyük kentsel dönüşüm merkezlerinden Karabağlar' da, yeterli bilgi alamadığını, görüşlerinin sorulmadığını öne süren bir grup halk, "Karabağlar Kentsel Dönüşüm Hak Arayanlar Derneği"ni kurdu...

Karabağlar'daki kentsel dönüşüm endişe yaratıyor!

En büyük kentsel dönüşüm projesi alanından olan Karabağlar' daki 15 mahallenin halkı, evsiz kalma endişesi taşımaya başladı. Mahalleli evlerinin ranta gitmesine karşı mücadele kararı aldı.

Adnan Ötüken Kütüphanesi'nin çocuk kütüphanesi olması talep edildi!

Riskli alan ilan edilen Türkiye'nin en büyük halk kütüphanesi olan Adnan Ötüken Kütüphanesinin, arkasındaki 6 bina ile birlikte, çocuk kütüphanesi yapılması için tahsisi talep edildi...

Adnan Yaşar Görmez: Torbalı'ya dört üstgeçit daha inşa edilmeli!

İZBAN kapsamında Torbalı'da inşa edilen tek üstgeçit yetersiz kalıyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez yaptığı açıklamada, 3. Bölge Müdürü Selim Koçbay'dan dört üstgeçit yapılmasını istedi.

Karabağlar'da 540 hektarlık alanın kamulaştırılması için anlaşma sağlandı!

Karabağlar'da riskli alan olarak belirlenen 540 hektarlık alanın 1. etabına yönelik kamulaştırma konusunda bölge sakinleriyle anlaşma sağlandı. AK Parti İzmir Milletvekili Rifat Sait, kamulaştırma işleminin sonunda ihale işlemlerinın yapılacağını söyledi.

Mimar Adnan Akıncı kızı Begüm Akıncı'yı evlendiriyor!

İstanbul üzerinde bir çok açıklama yapan Yüksek Mimar Adnan Akıncı kızını evlendiriyor. Begüm Akıncı ile Kaan Duman'ın nikahı 22 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 15:40'ta Üsküdar Evlendirme Dairesi'nde kıyılacak.

Gürsel Turizm'in acı günü! Hasan Adnan Birant vefat etti!

Gürsel Turizm, Gürsel International, İzmit seyahat, Mobisis, Movitek, UTS Şirketlerinin Onursal Başkanı ve Turizm Taşımacıları Derneği üyesi Nam-ı diğer Menderes,Hasan Adnan Birant vefat etti.

Adnan Menderes Parkı çay bahçesi yıllık 6 bin TL'den kiraya çıkıyor!

Susurluk Belediyesi, Adnan Menderes Parkı çay bahçesini 3 yıllığına yıllık 6 bin TL'lik bedelle kiraya çıkarıyor. İhalesi 30 Eylül 2014 tarihinde saat 14.00'te yapılacak.

Halkapınar Karabağlar Adnan Menderes metro hattı Haberi

Halkapınar Karabağlar Adnan Menderes metro hattı

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yeni bir metro hattının yapımına başlanıyor. Mevcut hatlardan bağımsız olacak hat kentin en uzun metro hattı olacak. Toplam 28 kilometre uzunluğu sahip olacak hat Adnan Menderes Havalimanı-Karabağlar-Halkapınar ilçeleri arasında hizmet verecek.

İzmir'in kent içi ulaşımına soluk aldırması planlanan Adnan Menderes Havalimanı-Karabağlar-Halkapınar metro hattı için önümüzdeki ay "Uygulama Projeleri Danışmanlık Hizmeti Alım"  ihalesi düzenlenecek. 

2030 Ulaşım Ana Planı'nda "İzmir HRS 6. Aşama Eskiizmir Hattı" adıyla bilinen projede teknolojinin son sistemleri kullanılacak. Hat üzerinde tren setleri sürücüsüz olacak şekilde planlandı. Havalimanı-Halkapınar metro hattı bölgedeki sosyal hayatın etkilenmemesi için derin tünel teknolojisiyle hayata geçirilecek.

Hattın "Uygulama Projeleri Danışmanlık Hizmet Alım"  ihalesinin Temmuz ayında düzenlenmesi planlanıyor. Çalışmalar kapsamında hazırlanacak ulaşım etüdü ve fizibilite raporu ile bölge ihtiyaçları ve mevcut ulaşım aksları...