haseki külliyesi restore

haseki külliyesi restore

Hürrem Sultan'ın yaptırdığı Haseki Külliyesi ile Mihrimah Sultan Camisi'ndeki restorasyon çalışmaları bu yıl içerisinde tamamlanacak...

Yusuf Ziya Paşa Külliyesi restore ediliyor!

Elazığ'ın Keban ilçesindeki 223 yıllık Yusuf Ziya Paşa Külliyesi restore ediliyor.

1. Murad Hüdavendigar Külliyesi İmaret Binası restore ediliyor!

Tarihi ve kültürel mirasa sahip çıkan Osmangazi Belediyesi, 1367-1385 yılları arasından Sultan 1. Murad tarafından yaptırılan 1. Murad Hüdavendigar Külliyesi İmaret Binasını restore etmek için çalışma başlattı.

Muradiye Külliyesi'ne sesli rehberlik sistemi!

Bursa Büyükşehir Belediyesince aslına uygun restore ettirilen ve yılda 1,5 milyon kişinin ziyaret ettiği Muradiye Külliyesi'nde "sesli rehberlik sistemi" devreye girdi.

Fatih'teki Haseki Sultan Camisi restore edilecek!

Kanuni Sultan Süleyman'ın eşi Hürrem Sultan tarafından Mimar Sinan'a yaptırılan ilk eserlerden biri olan Fatih'teki Haseki Sultan Camisi restore edilecek.

Karabali Camii restore ediliyor!

Karamürsel Belediyesi Karabali Camii ve külliyesi içerisinde bulunan tarihi hamamı restore etmek için kolları sıvadı. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım projenin tamamlanmasıyla birlikte tarihi hamamın müze yapılarak halka açılacağını söyledi.

Bayındır Hacı Sinan Cami ve Külliyesi restore ediliyor!

İzmir Valisi Mustafa Toprak, Bayındır'da yapılan restorasyon çalışmaları ve yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaatında incelemelerde bulundu, Vali Toprak'a restorasyonu gerçekleştirilen 'Hacı Sinan Camii ve Külliyesi' hakkında bilgi verildi

Süleymaniye Külliyesi'nin Tabhane binası restore ediliyor!

Osmanlı Padişahı Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1550-1557 yılları arasında Mimar Sinan'a yaptırılan Süleymaniye Külliyesi'nin önemli yapılarından, Darüşşifa'nın hastanesi olarak kullanılan Tabhane binası restore ediliyor.

Halime Hatun Külliyesi restore edilecek!

Manisa Büyükşehir Belediyesi, tarihi Halime Hatun Külliyesi’nin restorasyonunu gerçekleştirebilmek adına İzmir Vakıflar Bölge Müdürlüğüyle protokol imzaladı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, projenin hayırlı olmasını diledi.

Bursa Muradiye Külliyesi restore çalışmalarında sona gelindi!

Bursa Muradiye Külliyesi’ndeki restorasyon çalışmalarının sonuna geldi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Muradiye Külliyesi’ndeki Cem Sultan Türbesi’nin tamamlanma aşamasına gelen restorasyon çalışmalarını yerinde inceledi.

Bursa Sinan Paşa Külliyesi restore ediliyor!

arihi kültürel mirastan spora kadar her alanda yatırım hamlesi başlatan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yenişehir İlçesi’ndeki Sinan Paşa Külliyesi’ni de ilk günkü ihtişamına kavuşturmak amacıyla restorasyon çalışmalarına start verdi.

Muradiye Külliyesi Haziran'da ziyarete açılacak!

Bursa restore edilen Muradiye Külliyesi’ndeki çalışmaların sonuna gelindi. Muradiye'deki çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Recep Altepe, Külliye'nin haziran ayından itibaren ziyarete açılacağını belirtti.

Zağnos Paşa Camisi ve Külliyesi restore edilecek!

Fatih Sultan Mehmet Han'ın vezirlerinden ve kayınpederi olan Zağnos Paşa'nın, 3 Mart 1461 tarihinde yaptırdığı, 48 ustanın 6 haftada bitirdiği Zağnos Paşa Camisi ve Külliyesi restore edilecek.

Atik Valide Külliyesi yeniden mi restore edilecek?

Vakıflar Genel Müdürü Adnan Ertem, eleştirilere neden olan Atik Valide Külliyesi'nde yapılan restorasyon çalışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu..

haseki külliyesi restore Haberi

haseki külliyesi restore
Hürrem Sultan'ın yaptırdığı Haseki Külliyesi ile Mihrimah Sultan Camisi'ndeki restorasyon çalışmaları bu yıl içerisinde tamamlanacak. Bu yıl İstanbul'da Fatih Beyazıt Cami, Fatih Mahmutpaşa Cami, Beşiktaş Ortaköy Cami, Fatih Neslişah Sultan Cami, Beyoğlu Sahaf Muhittin Cami, Üsküdar Atik Valide Külliyesi, Beşiktaş Yahya Efendi Cami ve Türbesi, Beyoğlu Molla Çelebi Cami, Fatih Molla Fenari Cami'nin restore çalışmaları...