Hazine arazileri satışı 2021

Hazine arazileri satışı 2021

Tarım alanında ekonomide ilk 5'e girmek isteyen Türkiye toprak reformunu hayata geçiriyor. Yeni reform ile 9 milyon hektar tarım alanının satış ve miras yoluyla bölünmesi engellendi. 

Hazine arazileri tarıma kazandırılacak!

Ecrimisil ödeyerek hazine arazileri üzerinde tarım faaliyeti yürüten vatandaşların haklarının korunması için Meclis araştırması amacıyla önerge verildi.

Hazine arazileri tarıma kazandırılacak!

Ecrimisil ödeyerek hazine arazileri üzerinde tarım faaliyeti yürüten vatandaşların haklarının korunması için Meclis araştırması amacıyla önerge verildi.

Son 18 yılda Milli Emlak'ın satın aldığı Hazine arazileri TBMM'de!

2002-2020 yılları arasında Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından satılan Hazine arazileri meclis gündemine taşındı. CHP'li Bingöl, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Hazine arazilerinde faaliyet yürüten vatandaşların haklarının korunması için önerge verildi!

Ecrimisil ödeyerek hazine arazileri üzerinde tarım faaliyeti yürüten vatandaşların haklarının korunması için yapılması gerekenlerin belirlenmesi amacıyla bir Meclis araştırması açılmasına ilişkin önerge verildi.

Balıkesir'de birinci sınıf tarım arazileri satışa çıkarıldı iddiası!

Engin Gayrimenkul - Arsa ismindeki şirket Edremit Kaz Dağları Zeytinli deresinde yer alan birinci sınıf tarım arazilerini “Doğrudan Satış” reklamlarıyla satıyor. 300 metrekaresi 29 bin 900 avrodan satılan arsaların reklamında CHP Milletvekili Gürsel Tekin ve Arif Sağ’ın oğlu Tolga Sağ oynuyor.

Kanal İstanbul'a bitişik Hazine arazisi satılıyor mu?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, aralarında Kanal İstanbul'un güzergahında bulunan arazilerin de bulunduğu Türkiye'nin farklı noktalarındaki Hazine arazilerinin satışına ilişkin özelleştirme kararıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ÖİB'nin satışa çıkardığı Hazine arazileri meclis gündeminde!

1 Ocak 2020 tarihinden bu yana Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından satışa çıkarılan ve Hazineye ait olan arsalara dair çeşitli veriler meclis gündemine taşındı. CHP'li Başarır, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

5 bin 882 hazine arazisi satışa hazırlanıyor!

Murat Kurum, "Yerli üretimi, Hazine taşınmazları ile destekliyoruz" açıklamasında bulundu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın, topraksız ve toprağı olmayıp ekip biçmek isteyen çiftçilere yönelik projesinde 5 bin 882 hazine arazisi satışa hazırlanıyor...

Hazine arazisi nasıl kiralanır?

Nüfusuna kayıtlı olduğu köyünde hiçbir toprağı olmayıp çiftçilik yapmak isteyen vatandaşlara Hazine arazileri kiralık olarak verilecek. Kira bedelleri de peşin veya dört eşit taksitle ödenebilecek.

Bekir Pakdemirli'den hazine arazileri açıklaması!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Hazine arazilerini üretime kazandırmak için her bir boş araziyi tespit ederek ekime-dikime kazandırmalıyız" dedi...

Bekir Pakdemirli: Hazine arazileri mevzuatını yayımlayacağız!

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, ''Hazine arazilerinin kullanımıyla ilgili uygulamanın usul ve esaslarını düzenleyen mevzuatı en kısa sürede yayımlayacağız" diye konuştu.

İzmir'de hazine arazilerini sattıkları iddiasıyla 5 şüpheli yakalandı!

İzmir Menderes'te hazine arazileri kendilerine ait gibi göstererek sattıkları iddiasıyla 5 şüpheli gözaltına alındı.

Hazine arazileri yarı bedelle çiftçilere kiralanacak!

Hazine’ye ait arazilerin çiftçilere kiralanması binlerce ailenin sevindirdi. 600 köyde 575 bin dekar arazi, 20 milyon lira bedelle kiralandı. 20 bin vatandaşın işlemi yapıldı.

6 yılda 3 milyar 724 milyon metrekarelik hazine arazisi satıldı!

17 yılda 3.7 milyar metrekare büyüklüğünde kamu arazisi özelleştirildi. 2003 ve 2019 yıllarında Hazine’ye ait 2.1 milyar metrekare orman vasfını yitirmiş alan, 971 milyon metrekare arsa ve 586 milyon metrekare tarım arazisi satıldı.

Hazine arazileri satışı 2021 Haberi

Hazine arazileri satışı 2021

Hükümet miras kalan ve satış yoluyla bölünen tarım arazilerin bölünmesini engelleyecek uygulamayı hayata geçiriyor. Takvim'de yer alan habere göre; çok sayıda mirasçısı olan anlaşmazlık nedeniyle 720 bin hektar arazinin veraset intikali gerçekleşmedi. Bu reform ile çiftçi kayıt sisteminde yer alamadıkları için tarımsal destekten yararlanamayan üreticilere büyük fayda sağlandı. Böylelikle hisseli tarım arazileri bölünmeyecek. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, arazi intikali sorununu çözmek için  harç ve vergi muafiyeti geleceğini dile getirdi. 

Türkiye genelinde 28 milyon hektar arazi varlığı bulunuyor. Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonu tarafından yapılan arazi toplulaştırma çalışmalarında  tarım arazilerinin satış ve miras intikal işlemleri, Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi İle entegre edilerek tarım arazileri devir takip sistemi hayata geçirildi. Tarımsal arazi satışı için yaklaşık 52 milyon dekar...