Hizmet tahsisli konut

Hizmet tahsisli konut

3220 sayılı Kanun ve yönetmelikleri gereğince, memurlar ve işçiler ile bunların emeklilerine Konut Edindirme Yardımı yapılıyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konut kimlere verilir?

TOKİ Danışmanlık Hizmet Alım İşi ihalesi yarın!

Türkiye Genelinde İdaremizce Yapılacak Olan Konut, Sosyal Donatı, Eğitim Yapıları, Yerleşim Alanları ve Kentsel Tasarım Uygulama Projeleri ile İlgili Mühendislik Ve Mimarlık Tasarım Hizmetleri 15’nci Paket Danışmanlık Hizmet Alımı İşi (Ön Yeterlik) ihalesi yarın saat 11:00'de yapılacak.

TOKİ Van 177 konut ihalesi bugün!

Van İli Başkale İlçesi 69 Adet Konut ve Hizmet Binası, Çaldıran İlçesi 49 Adet Konut , Erciş İlçesi 59 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi bugün saat 14:00'de gerçekleştirilecek.

TOKİ 74 yeni kamu hizmet binası inşa ediyor!

Sosyal konut projelerinin yanı sıra farklı nitelikte sosyal tesis, eğitim kurumu, park ve kamu yapılarının üretimini de yapan TOKİ, "Hükümet Konakları" projesi kapsamında 74 yeni kamu hizmet binası inşa ediyor.

TOKİ Danışmanlık Hizmet Alım İşi ihalesi 14 Ağustos'ta!

Türkiye Genelinde TOKİ Tarafından Yapılacak Olan Konut, Sosyal Donatı, Eğitim Yapıları, Yerleşim Alanları ve Kentsel Tasarım Uygulama Projeleri ile İlgili Mühendislik Ve Mimarlık Tasarım Hizmetleri 15’nci Paket Danışmanlık Hizmet Alımı İşi (Ön Yeterlik) ihalesi 14 Ağustos'ta yapılacak.

TOKİ Van Çaldıran 49 konut ihalesi 7 Ağustos'ta!

Van İli Başkale İlçesi 69 Adet Konut ve Hizmet Binası, Çaldıran İlçesi 49 Adet Konut , Erciş İlçesi 59 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 7 Ağustos 2018 tarihinde saat 14:00'de yapılacak.

TOKİ Van 69 konut ihalesi 7 Ağustos'ta!

Van İli Başkale İlçesi 69 Adet Konut ve Hizmet Binası, Çaldıran İlçesi 49 Adet Konut , Erciş İlçesi 59 Adet Konut İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 7 Ağustos 2018 tarihinde saat 14:00'de gerçekleştirilecek.

Emlak Konut 2 milyarlık kira sertifikası ihracı için başvuru yaptı!

Emlak Konut 2 milyar TL'ye kadar, halka arz edilmeksizin tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere yurt içinde ihraç edilmesi planlanan kira sertifikalarına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması amacıyla dün Kurul başvurusu yaptı...

TOKİ Bursa'da 20 bin 871 konut inşa etti!

T.C. Başbakanlık Konut İdaresi Başkanlığı Bursa’da 20 bin 871 konut, 6 okul, 17 cami, 14 ticaret merkezi, 7 hastane, 4 yurt ve 2 kamu hizmet binası inşa etti...

TOKİ Danışmanlık Hizmet Alım İşi ihalesi yarın!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Uygulamaları Kapsamında Yapım İşlerinin İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası 19. Paket Danışmanlık (Yapım işi kontrollüğü ve yapı denetimi) Hizmet Alımı İşi ihalesi yarın saat 11:00'de yapılacak.

TOKİ Danışmanlık Hizmet Alım İşi ihalesi 28 Haziran'da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Uygulamaları Kapsamında Yapım İşlerinin İnşaat Aşaması ve İnşaat Sonrası 19. Paket Danışmanlık (Yapım işi kontrollüğü ve yapı denetimi) Hizmet Alımı İşi ihalesi 28 Hairan 2018 tarihinde saat 11:00'de yapılacak.

Emlak Yönetim hizmet anlayışıyla beğeni kazanıyor!

Türkiye genelinde 109 bin konutu kapsayan sosyal konut alanlarında 400 bin kişiye hizmet veren Türkiye'nin ilk site ve tesis yönetim kuruluşlarından Emlak Yönetim, yenilediği hizmet anlayışıyla konut sakinlerinin beğenisini kazanıyor.

TOKİ'den Elazığ'a yeni hizmet binası!

Konut yatırımlarının yanı sıra kamu yatırımlarına da devam eden TOKİ Elazığ Defterdarlık Hizmet Binası'nın ihalesini 11 Temmuz 2018'de gerçekleştirecek.

Altın Emlak'tan hizmet bedelinde KDV kadar indirim!

Son dönemde konut ve işyeri talebini artırmaya yönelik olarak atılan adımlara Altın Emlak da katıldı. Altın Emlak Haziran ayı sonuna kadar hizmet bedelinde KDV kadar indirim kampanyası başlattı.

Hizmet tahsisli konut

Hizmet tahsisli konut Hizmet tahsisli konut

Hizmet tahsisli konut nedir?

3220 sayılı Kanun ve yönetmelikleri gereğince, memurlar ve işçiler ile bunların emeklilerine Konut Edindirme Yardımı yapılıyor. Kişiler, bu yardımdan ancak bir defa yararlanabiliyor. 


Konut Edindirme Yardımı alan bir kimse ikinci kez KEY yardımı alamıyor. KEY yardımından yararlanma şartlarını kaybedenlere, yardım yapılması durduruluyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? 


Hizmet Tahsisli Konut..

Hudut karakolu, istasyon, haberleşme, gözlem, araştırma, inşaat mahalli gibi, meskun yerlerden uzak, sosyal ve ekonomik zorluklan olan, ulaşım ve iskân imkânları kısıtlı yerlerde, normal çalışma saatleri ile sınırlandırılması kabil olmadan görev başında bulundurulması gerekli olan personel ve koruma görevlisi, makam şoförü, kapıcı, kaloriferci gibi personel için inşa veya tefrik edilerek tahsis edilen bina, baraka, prefabrik yapı, şantiye eklentisi, tadil edilmiş veya edilmemiş karavan, kulübe v.b. konutlardır.


Temsil özelliği olan makam...