hizmet tahsisli konutlar kime verilir

hizmet tahsisli konutlar kime verilir

Bazı kurumların çalışan personeline kamu konutları tahsis ediliyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir? Hizmet tahsisli konutlar hangi konutlardır?

Değerli Konutlar Vergisi’nde mükellefiyet ve değere itiraz!

Resmi Gazete'de yayımlanan Dijital Hizmet Vergisi ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında, değeri 5 milyon TL ve üzerinde olan konutlar için "değerli konut vergisi" ödenmesi gerekiyor. Gazeteci Bumin Doğrusöz Değerli Konutlar Vergisi'ni yazdı...

Özel tahsisli konutlar TBMM gündeminde!

Özel tahsisli konutlarla ilgili bazı veriler TBMM gündemine taşındı. CHP'li Emre, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı...  

Erzurum'a kaliteli konutlar inşa ediliyor!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, ''İstanbulkapı'da Şehristan projemiz, lüks konut projesi, büyük bir talep var. Daire almak isteyenlere öneriyorum. Fiyat olarak TOKİ ayarında, görünüş olarak, hizmet olarak kaliteli konutlar yapıyoruz.''dedi.

Hizmet tahsisli konutlarda oturanlar kira ödemeyecek!

Maliye Bakanlığı, büyükşehir yasasında yapılan değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutların kapsamını etkilemeyeceği yönünde görüş bildirdi.

Lojmanda oturan memurlar kira ödemeyecek!

Maliye Bakanlığı, Büyükşehir yasasında yapılan değişikliklerin mücavir alan sınırına göre belirlenen hizmet tahsisli konutların kapsamını etkilemeyeceği yönünde görüş bildirdi.

Lojmanda öncelik sırası kimdedir?

Lojman evleri özel tahsisli, görev tahsisli, sıra tahsisli ve hizmet tahsisli olmak üzere 4 gruba ayrılıyor. Peki, lojmanda öncelik sırası kimdedir? Lojman öncelikle hangi çalışanlara tahsis edilir?

Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir?

Bazı kurumların çalışan personeline kamu konutları tahsis ediliyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir? Hizmet tahsisli konutlar hangi konutlardır?

Hizmet tahsisli konutların tahsis şekli!

Kamu Konutları; Özel tahsisli konutlar;Sıra tahsisli konutlar; Hizmet tahsisli konutlar olarak sıralanıyor. Peki, Hizmet tahsisli konutları nelerdir? Hizmet tahsisli konutlarının tahsis şekli nasıl yapılır?

Hizmet tahsisli konut nedir?

3220 sayılı Kanun ve yönetmelikleri gereğince, memurlar ve işçiler ile bunların emeklilerine Konut Edindirme Yardımı yapılıyor. Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konut kimlere verilir?

Umut Oran: Atıl konutlar öğrenci yurduna dönüştürülsün!

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, inşaat sektöründe konutta 1 milyonun üzerinde arz fazlasının ortaya çıktığını söyledi.Oran,"Elde kalan konutlar, üniversitelilere hizmet vermek üzere öğrenci yurduna çevrilebilir"dedi.

İkincil konutlar 12 ay boyunca turizme hizmet edebilir!

Yaşar Üniversitesi Turizm işletmeciliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Özdemir: "Ülke ekonomisine ciddi anlamda yük getiren ikincil konutlar için daha geniş çapta bir eylem planı hazırlanmalı. Bu eylem planıyla atıl konutlar 12 ay boyunca turizme hizmet edebilir"

Kamu Konutları Yönetmeliği'nde değişiklik yapıldı!

Kamu Konutları Yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmelik yürürlüğe girdi. Kamu Konutları Yönetmeliği'ne ekli “Özel Tahsisli Konutlar” başlıklı 1 sayılı Cetvelde yapılan değişiklik bugün Resmi Gazete'de yayımlandı...

Hizmet tahsisli konutta kaç yıl oturulabilir?

Devlet memurlarına tahsis edilen lojmanlar ile ilgili esaslar Kamu Konutları Kanunu ve Kamu Konutları Yönetmeliği kapsamında açıklanıyor. Buna göre hizmet tahsisli konutta kaç yıl oturulabilir? İşte yanıtı...

hizmet tahsisli konutlar kime verilir

hizmet tahsisli konutlar kime verilir hizmet tahsisli konutlar kime verilir

Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir?

Bazı kurumların çalışan personeline kamu konutları tahsis ediliyor. Kamu Konutları; Özel tahsisli konutlar;Sıra tahsisli konutlar; Hizmet tahsisli konutlar olarak sıralanıyor. 


Peki, hizmet tahsisli konut nedir? Hizmet tahsisli konutlarda kimler oturabilir?


Hudut karakolu, istasyon, haberleşme, gözlem, araştırma, inşaat mahalli gibi, meskun yerlerden uzak, sosyal ve ekonomik zorluklan olan, ulaşım ve iskân imkânları kısıtlı yerlerde, normal çalışma saatleri ile sınırlandırılması kabil olmadan görev başında bulundurulması gerekli olan personel ve koruma görevlisi, makam şoförü, kapıcı, kaloriferci gibi personel için inşa veya tefrik edilerek tahsis edilen bina, baraka, prefabrik yapı, şantiye eklentisi, tadil edilmiş veya edilmemiş karavan, kulübe v.b. konutlardır.


Temsil özelliği olan makam ve rütbe sahiplerine tahsis edilen özel nitelikli konutlar ile görevlerinin önemi ve özelliği, yetki ve sorumlulukları dikkate alınarak...