Hollanda konut protestosu

Hollanda konut protestosu

Hollanda'nın Amsterdam kentinde konut krizi büyümeye devam ediyor. Kentte 15 binden fazla kişi konut sorunları için protesto düzenledi. 

Hollanda'da konut azlığı ve kira artışları protesto edildi!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da binlerce gösterici, konut bulma sorununu ve yüksek kiralar protesto etti.

Hollanda'daki konut krizi büyüyor!

Hollanda'da yükselen kira fiyatlarını ve büyüyen konut krizini protesto eden binlerce gösterici sokağa döküldü. Rotterdam'da önceki gün düzenlenen protesto yürüyüşüne politen sert müdahale geldi.

Hollanda'da konut krizi büyüyor!

Hollanda'nın Amsterdam kentinde konut krizi büyümeye devam ediyor. Kentte 15 binden fazla kişi konut sorunları için protesto düzenledi. 

Hollanda'da konut azlığı ve kira artışları protesto edildi!

Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da binlerce gösterici, konut bulma sorununu ve yüksek kiralar protesto etti.

Hollanda'da sosyal konutları kiralamak isteyenler 7 yıl bekliyor!

Hollanda'da yapılan bir araştırmada devletten konut kiralamak isteyenlerin ortalama olarak 7 yıl beklemesi gerektiği belirtildi. 

Hollanda'da sığınmacılar için yeterli konut yok!

Şu anda yeterli konut bulunmadığını belirten Dijkhoff, farklı şehirlere yönlendirilecek sığınmacıların kalacağı evlerin yerel yönetimler tarafından belirleneceğini ifade etti.

Hollanda'da kadrosuz çalışanlar da ev kredisi alabilecek!

Hollanda'da yaşayan kadrosuz çalışanlar da ev kredisi alabilecek. Finans danışmanlarının ve bankaların başlattığı yeni test uygulamasıyla kiralık olarak çalışan kişilere de konut kredisi verileceği açıklandı.

Hollanda'da konutlar Müslümanlar'ın isteklerine göre düzenlendi!

Hollanda Amsterdam'da 180 adet sosyal konut Müslümanlar'ın isteklerine göre düzenlendi...

Grand Slam Hollanda İnşaat'ta 380 bin TL'ye 3+1!

Hollanda İnşaat tarafından hayata geçirilen Grandslam projesinde 180 bin liradan başlayan fiyatlar ve uygun ödeme koşulları konut alıcılarına sunuluyor...

Tel Avivde ucuz konut protestosu!

Son iki haftadır İsrail gündeminin ilk sırasında oturan sosyal ve ekonomik sorunlara yönelik protestolar giderek ivme kazanırken, Tel Avivde ucuz konut isteyen protestocular dün anayolları kapattı

TOKİ'de Hollanda alarmı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Hollanda merkezli bir şirketin izinsiz 'TOKİ' ismini kullanmasından dolayı 'TOKİ' adını marka olarak ulusal ve uluslararası düzeyde koruma altına aldırdı

Hangi semtte? Konut fiyatları ne kadar arttı?

Hangi semtte? Konut fiyatları 2005 ve 2006'da ne kadardı? Şimdi ne kadar?

Avrupa Konutları TEM`de 500 konut satılacak

Avrupa Konutları TEM'in ikinci etabında 500 konut satışa çıkarılacak. Metrekare bazında fiyatlar 2 bin ile 2 bin 100 YTL arasında olacak.

İnşaat şirketleri, binlerce konut yapmaya uygun arsaları topladı

Çekmeköy, Tepeüstü, Dudullu, Şerifali, Samandıra, Sarıgazi, Taşdelen bölgelerinde ve zaten gözde olan Ataşehir'de, mevcut projelerin dışında binlerce konut yapmaya uygun çok sayıda arsa da inşaat firmaları tarafından alındı.

Hollanda konut protestosu Haberi

Hollanda konut protestosu

Hollanda'nın başkenti Amsterdam’da Pazar günü binlerce kişinin katılımıyla büyük konut krizine dikkat çekmek üzere gerçekleşen gösteri yerel kiracı birlikleri, çeşitli politik partiler, FNV sendikası, gençlik örgütleri gibi çok sayıda kuruluş protesto düzenledi. Evrensel'den Nuri Karabulut'un haberine göre; 15 binden fazla insanın katıldığı bu gösteri, konut sorununa dikkat çekmek üzere 1980’li senelerden sonra hem bileşimi hem de kitleselliği açısından konut sorununa vurgu yapmak için gösterilerin en güçlü geçen eylemdi.

Gösteriye katılanların çoğunluğu gençlerden oluştu. Konut sorununun en çok etkilediği grubun başında gençler geliyor. Hollanda’da gerçekten de çok ciddi bir ev sorunu ya da konut krizi meydana geldi.Hükümetler ve yerel yönetimler uzun bir dönemdir sosyal konut politikasından uzaklaşan politikalar izliyor. Bunun en tipik göstergesi ise bir Konut Bakanlığı’nın olmaması.

Kriz haline...