içdaş çevre projesi

içdaş çevre projesi

İÇDAŞ tarafından liman bölgesini de içine alan alanda başlatılan ve trol avcılarının tepkisine neden olan biyoçeşitlilik projesi kısa sürede sürpriz sonuçlar vermeye başladı. Marmara'da görülmeyen Caretta Caretta’lar geri döndü...

Salda Gölü Çevre Koruma ve Düzenleme Projesi ile korunuyor!

Bilimsel değerinin yanı sıra beyaz kumsalı, turkuaz rengi berrak suyuyla eşsiz doğa güzelliğiyle dikkat çeken Burdur Salda Gölü, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan Çevre Koruma ve Düzenleme Projesi ile her açıdan korunuyor.

Selimiye Camii Çevre Projesi'ne onay!

Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Selimiye Camii'nin çevre düzenleme projesini onayladı.

Kırşehir Çevre Yolu projesi TBMM'de!

Kırşehir Çevre Yolu projesi meclis gündemine taşındı. CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Kağıthane'nin değeri Cendere Deresi projesiyle artacak!

Yatırımların hız kesmediği Kağıthane'de bir yeni proje daha hayata geçiriliyor. Cendere Deresi Çevre Projesi ile Kağıthane turizmin merkezi olacak.

Ulus Meydanı ve Çevre Düzenleme Projesi'nde son durum!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, “Ulus Meydanı ve Çevre Düzenleme Ulaşım Projesi”nin ön hazırlığının yapılması için Belediye Meclisi’nden yetki aldı.

Edirne Güney Çevre Yolu Projesi için evler yıkıldı!

Edirne Güney Çevre Yolu Projesi kapsamında yol güzergahı üzerinde evlerin yıkımı gerçekleşti. Belediye emeklisi Süleyman Bulba evinin yıkımını anlattı.

Ordu Çevre Yolu Projesi'nde sona gelindi!

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, yapımına yaklaşık 4 yıl önce başlanan Ordu Çevre Yolu Projesi'nde sona gelindiğini belirti.

Güneştepe İstanbul Güneşli satışları!

Güneştepe İstanbul Güneşli satışları nisan ayı içerisinde başlayacak. Aydınlı - Metal Yapı Konut'un İçdaş arazisi projesi Güneş Tepe İstanbul'da 2 bine yakın konut olacak...

Rize Çevre Yolu ne zaman tamamlanacak?

RİZE’NİN önemli projelerinden bir tanesi olan Rize Güney Çevre Projesi’yle ilgili çalışmalar devam ederken, Karayolları yetkilileri projenin tamamen bitirilmesinin 2017 yılı sonunu bulacağını ifade etti.

Kaynaklar ve Gökdere’ye 10 milyonluk çevre projesi!

Buca Kaynaklar ve Bornova Gökdere'de hayata geçirilecek kanalizasyon projesinin ihalesini gerçekleştirdi. 60 km uzunluğundaki kanalizasyon sistemi ve iki adet atık su terfi merkezini kapsayan proje yaklaşık 10 milyon TL'ye mal olacak.

Adana Güney Çevre Yolu projesi ihaleye çıkıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, tahmini maliyeti 150 milyon TL olan 29 kilometrelik Güney Çevre Yolu Projesi’nin bir hafta içinde ihaleye açılacağının müjdesini verdi.

Adıyaman Gölbaşı kanalizasyon arıtma tesisi yüzde 90 tamamlandı!

Gölbaşı Belediye Başkanı Yusuf Özdemir, ‘Daha Güzel ve Temiz Bir Çevre’ projesi kapsamında faaliyete geçirdikleri kanalizasyon arıtma tesisinin yüzde 90 oranında arıtma sağladığını söyledi.

İran Urmiye Gölü'nde 6 milyar dolarlık çevre projesi başlıyor!

İran, dünyanın en büyük altıncı tuz gölü olan Urmiye'yi kurtarmak için tarihinin en pahalı çevre projesini başlattı. Tahran, İran'ın kuzeybatısında yer alan Urmiye gölünün kurtarılması için 6 milyar dolarlık proje yürütüleceğini açıkladı.

içdaş çevre projesi

içdaş çevre projesi içdaş çevre projesi


İÇDAŞ tarafından liman bölgesini de içine alan alanda başlatılan ve trol avcılarının tepkisine neden olan biyoçeşitlilik projesi kısa sürede sürpriz sonuçlar vermeye başladı


Çanakkale’nin Biga ilçesinde çelik ve enerji üretimini sürdüren İÇDAŞ’ın doğal yaşamı destekleme projeleri sonuçlarını hızlı vermeye başladı. Denizdeki ekosistemin onarılması ile uzun yıllardan beri Marmara'da görülmeyen Caretta Caretta’lar tekrar yaşam alanlarına geri döndükleri görüldü. 


28 Şubat 2014 günü İÇDAŞ tesislerinin bulunduğu sahilde Caretta Caretta tespit edildi. Tek başına görülen ve yardıma ihtiyacı olabileceği düşüncesi ile deniz kaplumbağası İÇDAŞ dalgıçlarınca karaya çıkarıldı. İÇDAŞ Çevre Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.


Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Deniz Kaplumbağaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nden Prof. Şükran Yalçın Özdilek tarafından ilk kontrolleri yapılan Caretta Caretta sağlık kontrolünden geçirildi. Sevimli deniz kaplumbağasının kontrollerinin tamamlanmasının ardından “markalama” yapılarak...