İETT TİKA Saray Bosna otobüs hibesi

İETT TİKA Saray Bosna otobüs hibesi

İETT'nin kardeş ülke Saraybosna'ya hibe ettiği 30 otobüsün teslim töreni gerçekleşti. Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın katkılarıyla Bosna'ya ulaşan otobüsler Saraybosna'ya çifte Bayram yaşattı.

TİKA Libya'daki Misrata Türk-Libya Dostluk Fizik Tedavi Merkezi'ni tamamladı!

Libya'nın Misrata kentinde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından yapımı bitirilerek en modern cihazlarla donatılan "Misrata Türk-Libya Dostluk Fizik Tedavi Merkezi" iki ülke yetkililerinin katıldığı törenle Libya Sağlık Bakanlığına devredildi.

Lübnan'dan 'Sayda Türk Hastanesi bir an önce açılsın' talebi!

Lübnanlı Milletvekili Usame Saad, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığının (TİKA) açılış çalışmalarını devam ettirdiği Türk hastanesinin bir an önce faaliyete geçirilmesini talep etti. 

Lübnan'daki Türk Hastanesi'ni açma çalışmaları TİKA tarafından başlatıldı!

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), "Sayda Türk Travma ve Rehabilitasyon Hastanesi"nde çalışmalara başladı.

Türkiye'nin Kazakistan'da inşa ettiği 72 yataklı hastane kısmi olarak açılıyor!

TİKA tarafından Kazakistan'da inşa edilen 72 yatak kapasiteli hastane, koronavirüs ile mücadele kapsamında kısmi olarak açılacak...

Türkiye'nin Gazze'de yaptırdığı hastane koronavirüsle mücadele için hizmete başladı!

TİKA, Gazze'deki en büyük Türk hastanesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Kovid-19'la mücadele amacıyla Filistin makamlarına devretti

Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nde sona gelindi!

Filistin Başbakanı Muhammed Iştiyye, abluka işgal altında bulunan Gazze Şeridi'nde TİKA' tarafından inşa edilen "Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi"nin yakın zamanda açılışının yapılacağını açıkladı.

Türkiye kamu özel iş birliği tecrübesini Irak ile paylaşıyor!

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Irak Planlama Bakanlığı çalışanlarına yönelik "Kamu Özel İşbirliği Modeli" başlıklı eğitim programı düzenledi

12 soruda İstinye-İTÜ-Kağıthane Metro Hattı!

İstinye-İTÜ-Kağıthane Metro Hattı nereden geçecek? Kaç istasyondan oluşuyor? Hangi hatlara entegre edilecek? İşte tüm detaylarıyla İstinye-İTÜ-Kağıthane Metro Hattı...

TİKA'nın Makedonya'daki projeleri 900'ü aştı!

TİKA, 2005 yılından beri faaliyet gösterdiği Makedonya'da birçok alanda 900'ün üzerinde projeyi hayata geçirdi.TİKA, bugüne kadar 24'ü onarım, 14'ü inşaat olmak üzere, toplam 38 ilköğretim okulu ve lise ile üniversiteleri yeniledi.

Yemen Türk Sahra Hastanesi açıldı!

Sağlık Bakanlığının desteği ve TİKA işbirliğinde Taiz'de hayata geçirilen 50 yatak kapasiteli Türk Sahra Hastanesi açıldı.

Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nde sona gelindi!

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) aracılığı ile Gazze'de yaptırdığı, Türkiye-Filistin Dostluk Hastanesi'nin çalışmalarında sona gelindi. 

Afganistan'da TİKA desteğiyle Türk modeli arazi reformu!

Afganistan’nın ekonomik kalkınmasında önemli bir dönüm noktası olacak tapu kadastro sisteminin ’Türk modeli Arazi Reformu’ projesiyle uygulanması için Afganistan Arazi İdaresi, Türkiye Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ve TİKA işbirliği ile önemli adımlar atılıyor.

Etiyopya Kral Necaşi Türbesi'nin restorasyonunda sona gelindi!

Etiyopya'daki Habeş Kralı Necaşi'ye ve 15 sahabeye ait türben alanına TİKA tarafından aşevi ve çok amaçlı salon inşa edildi

İETT TİKA Saray Bosna otobüs hibesi Haberi

İETT TİKA Saray Bosna otobüs hibesi

İstanbul'dan İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, İBB Basın Halkla İlişkiler Daire Başkanı Mustafa Albayrak, İBB Başkan Danışmanı İsmail Hakkı Turunç, IETT Genel Müdür Yardımcıları Dr. Maşuk Mete ve Dr. Hasan Özçelik, TİKA Başkan Yardımcısı Ali Maskan, Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör'ün de katıldığı teslim töreninde Saraybosna Belediye Başkanı İvo Komşiç, Saraybosna Toplu Ulaşım Şirketi (GRAS) Müdürü Avdo Vatriç, Türkiye Büyükelçisi Cihan Erginay da hazır bulundu.


GRAS yetkilileri ile yapılan toplantı sonrasında Saraybosna Otobüs Garajlarında incelemelerde bulundu. Bilge Kral Aliya İzzet Begoviç ve diğer şehitlerin mezarı ziyaret edilerek hem onlar hem de GRAS şehitleri için dua edildi. Begoviç'in evini de ziyaret eden heyet burada duygulu anlar yaşadı. Heyet ziyaretin ardından törene geçti.


Törende konuşan İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci burada yaptığı...