İflas davaları durdu mu

İflas davaları durdu mu

İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kapsamında yıl sonuna kadar esnaf ve sanatkârlar aleyhine mevcut borçları için icra takip işlemlerinin yapılmasının engellenmesi planlanıyor.

Mudurnu Burj Al Babas projesinin inşaatı durdu!

Şato tipi mimarisiyle tartışmalara konu olan Burj Al Babas projesinin inşaatı Burj Al Babas İnşaat'ın iflas etmesi nedeniyle durdu. Firmanın piyasaya 27 milyon dolar borçları olduğu açıklandı.

Tapu kaydında düzeltim davaları genelgesi!

Tapu kaydında düzeltim davaları hakkında 5 Ağustos 2014 tarihinde yayımlandı. Genelgeye göre, bu davalar sahibine ait bilgilerin tapu kaydına eksik ya da hatalı işlenmesi halinde açılabiliyor..

Mucit Kenneth Reiner'e iflas ettiren ev 7,5 milyon dolara satılık!

Sahibini Mucit Kenneth Reiner'ın 1950'li yıllarda hayalindeki evi gerçeğe dönüştürmek için tasarladığı ve inşaat masrafı yüzünden iflas ettiği ev 7.5 milyon dolara satışa çıkarıldı.

Tapu kaydında düzeltim davaları ile ilgili genelge yayınlandı!

Tapu ve Kadastro Müdürlüğü tarafından tapu kaydında düzeltim davaları ile ilgili uygulanmasına ilişkin genelge yayınlandı. Genelge bölge müdürlüklerine ve merkez birimlere iletildi. İşte yayınlanan genelge...

Son zamanlarda iflas eden tur operatörlerinin incelenmesi istendi!

Son zamanlarda iflas eden tur operatörlerinin incelenmesi istendi. İnterfaks haber ajansına konuşan Rosturizm Başkan Vekili Oleg Safonov, söz konusu şirketlerin neden iflas ettiğinin incelenmesi gerektiğini ifade etti.

Yapı Kredi Koray GYO Ankara tüketici davaları ile ilgili açıklama yaptı!

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Ytaırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Yapı Kredi Koray GYO Ankara tüketici davaları ile ilgili açıklama yaptı.

Rus turizm şirketi iflas etti, 20 bin turist mağdur!

Rusya'nın en büyük turizm şirketlerinden Neva iflas ettiğini duyurdu.Neva turizm şirketi iflasını duyurmasının ardından 20 bin turistin mağdur olduğu açıklandı.Neva aracılığıyla tatile giden yaklaşık 7 bin kişi mağdur.

Kırşehir'de kavurucu sıcaklar nedeniyle inşaatlar durdu!

Bu sene kavurucu sıcaklıklara denk gelen Ramazan ayı sebebiyle oruç tutan vatandaşlar çalışmakta güçlük çekiyor. Kırşehir'deki inşaat halindeki binaların büyük çoğunluğunda Ramazan ayı nedeniyle çalışmalar durdu

Fi Yapı iflas erteleme davası 4 Kasım'a ertelendi!

Geçtiğimiz yıl 16 Temmuz'da iflas erteleme kararı verilen Fi Yapı iflas erteleme davasında yeni gelişmeler yaşandı. 16 Temmuz'da iflas erteleme süresi biten firmanın yeni iflas erteleme davası 4 Kasım'da...

Fiyapı iflas erteleme davasında yeni karar çıktı!

Geçtiğimiz sene 16 Temmuz'da Fiyapı'ya mahkeme tarafından 1 yıllık iflas erteleme kararı verilmişti. Kararın son günü herhangi bir açıklama yapılmazken bugün aldığımız bilgilere göre şirketin iflas erteleme davası Kasım'a ertelendi.

Gebze'de İflas Dairesi'nden 14 milyon 842 bin 254 TL'ye satılık fabrika!

Kocaeli Gebze'de imalathane binası, ambar binası, idari bina ve sundurma yer alan fabrika binası İstanbul 3. İflas Dairesi tarafından 22 Ağustos 2014 tarihinde ihaleye çıkıyor.

Fiyapı iflas erteleme davasında son durum ne?

Fiyapı için 16 Temmuz 2013'te iflas erteleme kararı verilmişti. Bugün saat 13.40'ta İstanbul Anadolu 13. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde davası yapılacak Fiyapı iflas ertelemeyle ilgili firma da henüz netleşen bir durum olmadığını belirtti...

Ev alanlar iflas ederse evini cezasız olarak iade edebilecek!

İnşaat sektörüne güven getirmesi beklenen Yeni Tüketici Kanunu konut alıcısına aldığı evden teslime kadar vazgeçme hakkı tanıdı. Ev alan vatandaş ilk 14 günde karar değiştirir ya da ödeme döneminde iflas ederse evini cezasız iade ediyor...

İflas davaları durdu mu

İflas davaları durdu mu İflas davaları durdu mu

Tüm dünyayı derinden etkileyen yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgınıyla mücadele kapsamında İcra ve İflas Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi meclise sunuldu. 

Enaf ve sanatkârlara müjde

Komisyonda görüşmeleri devam eden kanun teklife göre COVİD-19 salgını nedeniyle 2020 yılı sonuna kadar esnaf ve sanatkârlar aleyhine mevcut borçları için icra takip işlemlerinin yapılmasının engellenmesi planlanıyor.

Yıl sonuna kadar durdurulacak

Görüşmeleri süren kanun teklifi eğer yasalaşırsa, yıl sonuna kadar esnaf ve sanatkârlar aleyhine mevcut borçları için icra takip işlemleri yapılamayacak. 

İCRA VE İFLAS KANUNUNDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ 

MADDE 1- 2004 Sayılı ve 9/6/1932 Tarihli İcra ve İflas Kanununa aşağıdaki geçici madde eklenmiştir. 
“GEÇİCİ MADDE 17- Bu Kanunun 60, 146, 148, 155, 156, 168 ve 171'inci maddeleri Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu'na bağlı odalara kayıtlı üyeler açısından,...