ihtiyaç sahiplerine devlet desteği

ihtiyaç sahiplerine devlet desteği

Ülkemizde yardıma muhtaç milyonlarca kişiye devlet tarafından yardım eli uzatılıyor. Devlet 763 lira, 991 lira ve 1797 lira tutarlarında yardımlar yapıyor...

Hükümetten ihtiyaç sahiplerine 1.037 lira maaş! Düğmeye basıldı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından fakir fonu adı altında başvuru yapan ihtiyaç sahibi ailelere durumlarının incelenmesinden sonra para yardımı yapılıyor...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı açıkladı: İhtiyaç sahiplerine 183 milyon TL kaynak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yardım için çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Müjde! İhtiyaç sahiplerine gıda ve para yardımı yapılacak! 

Vakıflar Genel Müdürlüğü internet sayfasından bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada ihtiyaç sahibi ailelere gıda yardım kolisi verileceği açıklandı.

Türk Kızılayı'ndan İdlib'e 1.300 kalıcı briket konut!

Hürriyet gazetesi yazarı Özgür Altuncu, köşe yazısında Türk Kızılayı'nın Suriye’nin İdlib kentine bağlı Meşhad Ruhin bölgesinde 1300 kalıcı briket konutu ihtiyaç sahiplerine teslim ettiğini yazdı. İşte Altuncu'nun o yazısı...

İhtiyaç sahibi herkese 1460 TL destek! Başvurular devam ediyor!

2021 Mart ayından itibaren devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlar için destek ödemeleri yapılacak. Mart ayının bitimine kısa süre kala vatandaşlar 277 TL ile 1460 TL arası devlet yardımlarına başvuruda bulunabilecek.

Sadakataşı Derneği, İdlib'deki 308 briket evi teslim etti!

Çalışmalarına devam eden Sadakataşı Derneği, Almanya Uluslararası İnsani Yardım Derneğinin katkılarıyla Suriye'de Beşşar Esed rejim güçlerinin saldırılarıyla zorla yerinden edilen siviller için hayata geçirdiği briket evlerinden 308'inin, ihtiyaç sahiplerine teslimini yaptı.

Sosyal yardım parası nasıl alınır? İşte başvuru şartları!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine 1000 TL sosyal yardım desteği veriliyor. Peki, sosyal yardım desteğinden kimler yararlanabilir? Sosyal yardım desteği başvurusu nasıl yapılır? İşte detaylar...

Köyde ve kırsal alanlarda yaşayanlar dikkat! O süre uzatıldı!

Köyde ikamet eden ve köy nüfusuna kayıtlı evi bulunmayan ihtiyaç sahiplerine satılan taşınmazlar üzerinde bina yapılmaması veya bunların taksitlerinin zamanında ödenmemesi durumunda taşınmazın köy tüzel kişiliği adına tescil edilmesi için öngörülen süre 31 Aralık'a uzatıldı.

442 Sayılı Köy Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi!

18/3/1924 Tarihli ve 442 Sayılı Köy Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile köyde ikamet eden ve köy nüfusuna kayıtlı evi bulunmayan ihtiyaç sahiplerine satılan taşınmazlar üzerinde bina yapılmaması amaçlanıyor.

Suriyeli 20 bin aile konutlarına kavuşuyor!

Suriyeli 20 bin aile, kışı kalıcı konutlarda karşılayacak. Suriyeli ihtiyaç sahipleri için başlatılan ‘Bir aradayız, İdlib’in yanındayız’ kampanyası kapsamında inşa edilen 20 bin konut, kısa sürede ihtiyaç sahiplerine verilecek...

Devletten ihtiyaç sahiplerine 48 ay kira yardımı!

Kira yardımı yasada belirtilen koşullarla, belirli süreler için ilgili ailelere sağlanıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kira yardım süresini uzattı. Kentsel dönüşümle ilgili 6306 Sayılı Kanun'un yönetmeliğine göre 2020'de 36 aya kadar olan kira yardımı süresi 48 aya çıkarıldı. 

Almanya'da DİTİB ve YTB'den ihtiyaç sahiplerine kira yardımı!

Almanya'nın Köln kenti yakınlarındaki Hürth beldesinde, Diyanet İşleri Türk İslam Birliğine (DİTİB) bağlı Hürth Camisi yetkililerince mali destek alma şansına sahip olmayan vatandaşlara kira yardımı yapıldı.

YTB'den ihtiyaç sahiplerine kira desteği!

YTB, koronavirüs salgını sürecinde ihtiyaç sahibi ailelere kira desteğinde bulundu...

ihtiyaç sahiplerine devlet desteği Haberi

ihtiyaç sahiplerine devlet desteği

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine para yardımları yapılıyor. Yaşlı, engelli, hasta, sosyal güvencesi olmayan kişilerin faydalandığı ödemeler içerisinde 763 lira, 991 lira ve, 1.797 lira yardım dikkat çekiyor. Yapılan bu ödemeler ocak ayında artırılacaktır.  6 aylık enflasyon kadar yapılacak zam ile yardım parası artırılan tutarla ödenmeye başlanacak.

A Haber'de yer alan habere göre; İhtiyacı olan milyonlarca vatandaşa devlet yardım eli uzatıyor. Ülkemizde sosyal güvencesi olmayan, engelli, yaşlı veya hasta kişilere; sosyal devlet kapsamında yardımlar yapılıyor.  Yardımlar 763 lira, 991 lira, ve 1.797 lira olarak değişmektedir. Desteklerden faydalanmak için hane halkının geliri incelenmektedir. Devletin sağlamış olduğu bu yardımlar yılda iki kez 6 aylık enflasyon doğrultusunda artmaktadır. Ocak ve Temmuz aylarında yapılan zamlarla birtlikte bu miktarlar değişmektedir.

763 TL YARDIM

65 yaş üstü sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara ödenen maaş 763,67 liradan 828,21 liraya...